Dziwne objawy przy gwałtownym ruszaniu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » pn lis 24, 2008 00:50

Z tym wlacznikiem systemu to jest tak ze:
W aucie masz system ktory zapobiega uslizgowi kol podczas ruszania i dziala on do 30km/h a drugi system zapobiega usluzgowi kol podczas np redukowana biegow i przyspieszania powyzej tej predkosci. Przewaznie jest tak ze to ten drugi system jest odlanczalny a tego pierwszego nie da sie wylaczyc. Do tego dochodza inne systemu np przy uslizgach bocznych kiedy blokuje poszczegulne kola itp i to tez da sie wylaczyc :)



Awatar użytkownika
prezesjasko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: prezesjasko » pn lis 24, 2008 01:25

U mnie jest wyłącznik ASR do tego widziałem kilka Gofrów z tym wyłącznikiem. ESP to chyba zawsze miało guzik.


www.konar.pwr.wroc.pl
Koło Naukowe Robotyków "KoNaR"

Awatar użytkownika
maniekxxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 07, 2007 22:45
Lokalizacja: Dłutów
Kontakt:

Post autor: maniekxxl » pn lis 24, 2008 18:53

Witam, a może można jakos dołożyć ten wyłącznik skoro to może być jako opcja. Może ktoś się orientuje co by było potrzebne. a moze instalacja już przewiduje tylko wystarczy sam wyłącznik bo jesli trzeba wymieniać np. modół czy coś to chyba nie ma sensu. :pub: Pozdrawiam.


Zapraszam do mnie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=180791
Maniek
http://chomikuj.pl/?page=219409][img]http://images.chomikuj.pl/banners/chomik468x60.gif[/img][/URL]

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pn lis 24, 2008 22:13

ja mam w acuie ABS, EDS i ASR a wyłącznik mam tylko systemu ASR. Wie ktoś czym się różni ASR od EDS?



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pn lis 24, 2008 23:03

ASR to system ktory ogranicza moc silnika a potem wlacza czesciowo hamulec slizgajacego sie kola, natomias EDS to elektorniczna blokada mechanizmu roznicowego i gdy kolo wpada w poslizg wtedy blokowany jest dyferencjał a nie jak w przypadku ASR blokowane jesko kolo przy uzyciu hamulca



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pn lis 24, 2008 23:48

DariuszK pisze:ASR to system ktory ogranicza moc silnika a potem wlacza czesciowo hamulec slizgajacego sie kola, natomias EDS to elektorniczna blokada mechanizmu roznicowego i gdy kolo wpada w poslizg wtedy blokowany jest dyferencjał a nie jak w przypadku ASR blokowane jesko kolo przy uzyciu hamulca
a który system jest skuteczniejszy przy ruszaniu ze śliskiej nawierzchni?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn lis 24, 2008 23:54

research1 pisze:a który system jest skuteczniejszy przy ruszaniu ze śliskiej nawierzchni?
ASR... bo on nie dopuści do poślizgu obu kół, czy jednego.. natomiast EDS owszem zablokuje mechanizm różnicowy tak, że jeśli jedno koło straci przyczepność, to drugie nie będzie stało w bezruchu tylko też zacznie się obracać.. ale jak wciśniesz mocniej pedał gazu to oba koła będą buksować ;) Natomiast oba te systemy razem jeszcze bardziej ułatwiają ruszanie na śliskiej nawierzchni
Ostatnio zmieniony pn lis 24, 2008 23:56 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 358 gości