Drobniutkie opiłki metalu w misce olejowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Prezes124
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 12, 2008 18:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Drobniutkie opiłki metalu w misce olejowej

Post autor: Prezes124 » pn lis 24, 2008 21:28

Witam,

Mam oto taką przypadłość. Zauważyłem już przy wymianie oleju. Na dnie miski olejowej są tak jakby drobne opiłki metalu :( Miałem uszkodzony gwint przy korku miski olejowej i musiałem troszkę przegwintować. Przed gwintowaniem opiłki już były, stary gwint sypał sie pod naciskiem palca. Teraz jak sprawdzę olej zaraz po wyłączeniu silnika troszkę opiłków jest na bagnecie :( Wie ktoś co to za przypadłość i czym grozi?

Pozdrawiam



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pn lis 24, 2008 22:12

skoro zerwales gwint to moze te opilki sa pozostaloscia po poprzednim wkrecaniu korka, krzywo wkrecony objechal gwin i opilki metalu dostaly sie do oleju, albo cos ci sie zjechalo wewnatrz, hmm panewka? watpie



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn lis 24, 2008 22:15

A miałeś może remont silnika? Jeśli nie, to niestety bardzo prawdopodbne że któraś panewka się zacierać. Jedź jak najszybciej do mechanika, bo może Ci cały silnik od tego paść - opiłki mogą krążyć w oleju i szlifować gładzie cylindrów, popychacze itd.. To jest podobne zjawisko jak przy docieraniu jednak na dużo więkrzą skalę. Natychmiast się tym zajmij, jeśli sam tego nigdy nie robiłeś, jedź do mechanika! Nie zwlekaj z tym!!!



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt lis 25, 2008 10:38

na początku możesz spróbować wymienić olej i filtr, jeśli sytuacja z opiłkami się powtórzy to będziesz zaglądał do silnika


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości