SKĄD WODA POD DYWANIKIEM W MK4????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukers20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 04, 2008 15:09
Lokalizacja: Trójmiasto

SKĄD WODA POD DYWANIKIEM W MK4????

Post autor: lukers20 » pt lis 21, 2008 22:23

Ostatnio zauważyłem mnóstwo wody pod dywanikiem za siedzeniem kierowcy ??? Wszystko aż pływało???

Nie wiem skąd to sie bierze.

Wysuszyłem raz i był spokój jakies 3 tygodnie. Ale dzisiaj zauważyłem to samo.

Czy może miał z Was taki problem ????

Skąd się ta woda bierze i co trzeba zrobic żeby to naprawić ?????


Pozdrawiam i czekam na pomoc !!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony pt lis 21, 2008 23:36 przez lukers20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 21, 2008 22:38

była wymieniana czołowa szyba ??
masz szyberdach ?
sprawdz w komorze silnika czy wszędzie są gumowe osłony na przewodach , lince
na grodzi komory sil z kabiną
sprawdz stan uszczelek drzwi prponuję je odswiezyć jakims preparatem silikonowym



lukers20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 04, 2008 15:09
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: lukers20 » pt lis 21, 2008 23:37

Oki Ale ta woda jest pod tylnym dywanikiem (za siedzeniem kierowcy) więc raczej szyba, linki itp. odpadają ???!!!!!



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lis 21, 2008 23:41

Prawdopodobnie przyczyna jest tak samo banalna jak w MK3. Po prostu przelotka na przewody w słupku za przednimi drzwiami się rozszczelniła i tamtędy woda dostaje się pod plastik słupka, a stamtąd na dywanik i podłogę.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » sob lis 22, 2008 09:39

TAZ pisze:Prawdopodobnie przyczyna jest tak samo banalna jak w MK3. Po prostu przelotka na przewody w słupku za przednimi drzwiami się rozszczelniła i tamtędy woda dostaje się pod plastik słupka, a stamtąd na dywanik i podłogę.
ja tak miałem przy progu drzwi tylnych ciekło - Niemka mase kabli do audio pociągnęła, zdjęłem osłonę podociskałem uszczelkę, skręciłem i suchutko aż miło :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » sob lis 22, 2008 10:38

najlepszym sposobem za sprawdzenie gdzie leci woda jest wyjęcie wszystkiego ze środka(trochę grzebania ale warto) łącznie z wykładziną i matami głuszącymi na podłodze. wtedy siedzisz w środku a ktoś leje po samochodzie wodą. w moim przypadku leciało po lince od otwierania maski :crazy:

[ Dodano: 22 Lis 2008 09:39 ]
a i jeszcze jedno...sprawdź zaślepki w podwoziu.


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

lukers20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 04, 2008 15:09
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: lukers20 » ndz lis 23, 2008 13:00

Dzięki za info
zaślepki sprawdzałem są ok
ale przelotke na kable sprawdze
tym bardziej ze montowali mi głośniki w tylnych drzwiach



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 23, 2008 22:46

lukers20 pisze:Oki Ale ta woda jest pod tylnym dywanikiem (za siedzeniem kierowcy)
wczoraj rozebrałem auto na części pierwsze bo też tam mi się zbierała woda. W miejscu gdzie linka do otwierania maski przechodzi z wnętrza auta pod maskę miałem pociągnięty kabel od aku do wzmacniacza. Okazało się że woda leci sobie po tym kabelku progiem aż za mocowanie pasów bezpieczeństwa, tam kabel sie lekko załamuję i woda sobie kapie na podłogę. Jakoś trzy tygodnie temu miałem w aucie 2-3cm wody. Podejrzewałem że tamtędy właśnie leci i uszczelniłem to miejsce...jednak troche niedokładnie. Woda dalej się zbierała tylko wolniej, cały czas za siedzeniem kierowcy. Stwierdziłem że podszybie odpada bo pod fotelem jest próg przez który woda nie przejdzie. Obadałem szyby boczne, wszystkie uszczelki, lampy tylne, podwozie i nic...wczoraj rozebrałem całe auto i okazało się że po kabelku sobie woda leciała:) Wylałem dobre kilkanaście litrów wody z auta...szok
lukers20 pisze:ale przelotke na kable sprawdze
zdejmij plastik na słupku i zobacz czy jest pod nim mokro



Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » ndz lis 23, 2008 23:35

sprawdz tez blachę która jest pod tapicerką drzwi (mocowany jest do niej podnosnik szyby), bardzo czesto puszcza uszczelnienie miedzy nią a drzwiami i woda zasuwa do środka. :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 23, 2008 23:50

jarvr6 pisze:sprawdz tez blachę która jest pod tapicerką drzwi
ja jej siłą nie mogłem oderwać po odkręceniu śrub, ona jest na tylu śrubach że sama nie ma prawa puścić...ale jak mówisz że się zdarza...



lukers20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 04, 2008 15:09
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: lukers20 » pn lis 24, 2008 20:43

Oki sprawdze tak jak mówicie.

A tą linkę od maska jak wyczaić najlepiej ????
Bo gościu mi zakładał alarm i głośniki z tyłu. Może to mieć związek ?

A propo tego plastkiju na słupku (Tamgdzie są pasy bezpieczeństwa) to jak go sciągnąć żeby zaczepów nie powyrywać ????
I jak ściągnąć progi ?????

MOże wiecie ????

Pozdrawiam

Lukers



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » pn lis 24, 2008 22:52

lukers20 pisze:A tą linkę od maska jak wyczaić najlepiej ????
musisz odkręcić plastiki te pod kierownicą(są przykręcone na torxy) i latarką świecić w lewy narożnik wtedy wobaczysz linkę.
lukers20 pisze:I jak ściągnąć progi ?????
chwytasz i ciągniesz w górę tylko z wyczuciem :grin:


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lis 25, 2008 01:43

lukers20 pisze:A propo tego plastkiju na słupku (Tamgdzie są pasy bezpieczeństwa) to jak go sciągnąć żeby zaczepów nie powyrywać ????
śrubokrętem musisz rozgiąć, zaczynasz od góry do dołu. robisz jeden bok, drugi wyskoczy sam. Później ciągniesz całość do góry bo w próg wchodzą dwa plastikowe zaczepy, a tak całość trzyma się sama, jest "naciągnięta" na słupek.
Salz pisze:lukers20 napisał/a:
A tą linkę od maska jak wyczaić najlepiej ????

musisz odkręcić plastiki te pod kierownicą(są przykręcone na torxy) i latarką świecić w lewy narożnik wtedy wobaczysz linkę.
moim zdaniem tam gó... widać, ale proponuje zdjąć te plastiki spod kierni i sięgnąć ręką po lince najdalej jak możesz. Druga osoba niech leje wodę na tą część podszybia. Jak będzie ciekło to będziesz miał mokrą rękę...zresztą jak tamtędy leci to po zdjęciu plastików zobaczysz mokre wygłuszenie po lewej stronie.
Salz pisze:lukers20 napisał/a:
I jak ściągnąć progi ?????


chwytasz i ciągniesz w górę tylko z wyczuciem
najpierw jednak odkręcasz dwie śrubki krzyżakowe które są pod plastikiem który wcześniej zdejmiesz ze słupka. Odchylasz siedzisko tylnej kanapy. Pod nią jest plastikowy grzybek. Odkręcasz go. Wtedy, po odchyleniu oparcia, możesz zdjąć plastik który idzie od progu ku górze w stronę bagaznika (nie wiem jak to opisać). Wyrywa się go tak samo jak próg. Najgorsze (moim zdaniem) na koniec. plastik pod dzwignią do otwierania maski. Żeby go zdjąć musisz najpierw zdjąc dzwignię. ciągniesz ją na maksa do siebie i ztyłu tej dzwigni masz zabezpieczenie które ją trzyma, śrubokrętem wyciągasz i dźwigienka schodzi.
Ja po trzech dniach walki złamałem swoją dzwignię żeby zdjąc ten plastik. Później ją pokleiłem i jest cacy. Teraz już wiem jak jest montowana ale i tak nie jestem wstanie włożyć z powrotem tego zabezpieczenia które trzyma dzwignię. Jak już ogarniesz dzwiginkę to wyciągasz ten plastik. Jest na dwóch zaczepach, jeden plastikowy wchodzi w próg i jeden metalowy wchodzi w ściankę. Te plastikowe połamały mi się po obydwu stronach auta.
Jak przejdziesz przez to wszystko to możesz wyciągnąć próg i zabrać go sobie np. do domu:)

Ogólnie to nie ma co się przrażać bo i tak pewnie coś się połamie. W sobotę wyciągałem podłogę z auta, cała akcja trwała 20minut. Kiedyś rozbierałem drzwi ponad godzinę. Z czasem poznasz autko i w dwie godziny będziesz w stanie oddzielić karoserję od reszty elementów:)

to się rozpisałem...ale mam nadzieję że jakoś pomogłem:)



pioczel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 21:59
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: pioczel » wt lis 25, 2008 08:18

w moim mk3 tez zalewało lewy tył ,suszyłem kilka razy,a okazało sie że gość co zakładał alarm,pociągnął kabelek przez dziurke linki maski i tam se woda leciała :goof: a ja juz zacząłem nawet podłoge prześwietlać,a przyczyna okazała sie banalna na 3 min roboty i troche silikonu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 502 gości