1.6 PN gdzie to podłączyć?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lis 05, 2008 17:05

Zibi201 pisze:Ale przepustnica się cofa po zgaszeniu zapłonu...
- co przez to rozumiesz? PRzepustnica może się zamykać lub otwierać, ale cofać?
Zibi201 pisze:W książce był pokazany ten siłownik czarny po lewej stronie i kazali go sprawdzać zamykając "górną przesłone
- góna przysłona nie ma nic do jego działania. Jeduną możliwością jego sprawdzenia jest tak, jak pisałem wyżej (w materiałach, które Tobie podesłałem jest to samo).
Zibi201 pisze:Kupiłem już niekompletnego Pierburga 2EE od VW i czekam aż przyjdzie
- jeżeli to ten z tej aukcji, którą wcześniej pokazywałes, to uzupełnij gaźnik który kupisz elementami z Twojego obecnago gaźnika. Sprawdź siłowniki podciśnieniowe i ewentualnie powymieniaj te, ktre są złe. Jeżeli gaźnik który kupiłeś jest nie kompletyn, ale pozostałości są sprawne to powinno działać.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » śr lis 05, 2008 20:50

Zibi201 pisze:Może te 3 niepodłączone rzeczy mają wpływ na te cyrki jakie się dzieją?
Ja myśle że napewno. Pierwsze co bym zrobił to podłączył wszystko jak fabryka każe. Złożył bym z tego Oplowego i VW-owego jeden, wymienił wszystkie podciśnienia, i ewentualnie wtedy jakby coś było nie tak szukał przyczyny w osprzęcie gaźnika, tzn. nastawinik przepustnicy, potencjometr przepustnicy itp. Ja miałem poważne problemy z tym gaźnikiem jak kupiłem auto ale zrobiłem tak jak pisze i wszystko chodzi bardzo ładnie teraz. 3 mam kciuki.
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2008 19:08 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 3 razy.



Zibi201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 23, 2008 23:00
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Zibi201 » śr lis 05, 2008 22:33

Lipek81 pisze: co przez to rozumiesz? PRzepustnica może się zamykać lub otwierać, ale cofać?
Oj chodziło mi o to, że się cofa do stanu sprzed włączenia zapłonu czyli, że się otwiera :bajer:
Lipek81 pisze: - góna przysłona nie ma nic do jego działania. Jeduną możliwością jego sprawdzenia jest tak, jak pisałem wyżej (w materiałach, które Tobie podesłałem jest to samo).
Aha ok to sprawdze tak jak napisałeś
Lipek81 pisze: - jeżeli to ten z tej aukcji, którą wcześniej pokazywałes, to uzupełnij gaźnik który kupisz elementami z Twojego obecnago gaźnika. Sprawdź siłowniki podciśnieniowe i ewentualnie powymieniaj te, ktre są złe. Jeżeli gaźnik który kupiłeś jest nie kompletyn, ale pozostałości są sprawne to powinno działać.
Tak to ten sam. Posprawdzam co będe umiał i mam nadziekę że jakoś to poskładam prawidłowo :blush:
Ryś Stepowy pisze: Ja myśle że napewno. Pierwsze co bym zrobił to podłączył wszystko jak fabryka każe. Złożył bym z tego Oplowegi i VW-owego jeden, wymienił wszystkie podciśnienia, i ewentualnie wtedy jakby coś było nie tak szukał przyczyny w osprzęcie gaźnika, tzn. nastawinik przepustnicy, potencjometr przepustnicy itp. Ja miałem poważne problemy z tym gaźnikiem jak kupiłem auto ale zrobiłem tak jak pisze i wszystko chodzi bardzo ładnie teraz. 3 mam kciuki.
Aha no tak zrobię. Zapoznałem się już z tematami na forum na temat tego gaźnika, z tym co piszą o nim w książce a teraz zaczyanm studiować materiały od Lipka81.
Nic, tak czy inaczej z działanaiami czekam aż przyjdzie drugi gaźnik.
W międzyczasie usuwam inne niesprawności tego auta i mnie czasem trochę zaskakuje :chytry:
Nie działała pompka spryskiwacza, kupiłem nową, wsadziłem - jest ok. Ale rozebrałem potem starą tak dla jaj, rozruszałem i też działa :grin:
Tak samo z żarówką w schowku, niby czarna i nie świeciła, a jak naszukałem się wszędzie nowej bo trudno taką dostać to po odłączeniu i włączeniu wsuwek świeci razem ze starą żarówką :grin:
Teraz sprawdzę każdą część 10 razy zanim zaczne szukać nowej :jezor:

Ale ogólnie autko mi się bardzo podoba, tylko żeby to spalanie spadło... :goof:

[ Dodano: 22 Lis 2008 22:37 ]
No więc stanąłem dziś w końcu do walki z gaźnikiem. Umyłem dokładnie ten od VW, przedmuchałem tu i tam, wymontowałem to czego brakowało z tego OPLA i przełożyłem do tego nowego gaźnika. Zauważyłem, że jest urwany wkręt regulacyjny za nastawnikiem ale zostawiłem to narazie i chyba się to potem na mnie zemściło bo ma teraz wysokie obroty.
Ale mam znów dwa pytania:

1. Czy to normalne, że po dodaniu mocno gazu i puszczeniu go obroty najpierw dośc mocno spadają a zaraz wskakują na wyższy poziom (wtedy już zostaje tak i jest mniej więcej równo) Czy to może wina złej regulacji?
2. Odkryłem, że gumowa podstawa gaźnika ma od środka (jak się wsadzi ręke w strone kolektora) dość mocne pękniecie, a w sumie lepsze by było słowo "rozerwanie". Czy to może mieć wpływ na prace gaźnika? Bo z zewnątrz ona jest cała. Czy ta guma pasuje z wersji z innym gaźnikiem?

Ogólnie auto odpaliło na nowym gaźniku dość szybko. Nie podłączyłem jeszcze odpowietrzania komory pływakowej bo coś krótki ten przewód, podłączyłem za to ten czujnik z tyłu i zawór hamowania silnikiem czy jak to się nazywa fachowo. Obroty są wysokie ale podejrzewam, że to przez tą śrube regulacyjną bo jest wkręcona bardziej niż w starym gaźniku i urwana ;/ Zamierzam w przyszłym tygodniu z tym powalczyć ale odpowiedzi na powyższe pytania by mi pomogły bo nie wiem czy to normalne czy nie.
Ostatnio zmieniony sob lis 22, 2008 23:38 przez Zibi201, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob lis 22, 2008 23:51

Śruby nie ruszaj - to jest od regulacji składu spalin. Ogólnie w tym gaźniku nic się nie reguluje. Na razie zostaw wszystko jak jest. Wymień podstawę gaźnika - ma duzy wpływ na pracę gaźnika. Najlepiej ją zdemontuj i zanieś na wzór do sklepu. Przewód od odpowietrzenia komory pływakowej z tego co widziałęm na zdjęciach powinien starczyć.
Dziura w podstawie może mieć wpływ na ten spadek obrotów - najpierw doprowadź wszystko do porządku. Wymień wszystkie wężyki podciśnienia na nowe.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zibi201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 23, 2008 23:00
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Zibi201 » ndz lis 23, 2008 00:17

Na pewno od CO? Nie znam się ale chciałbym się upewnić czy rozmawiamy o tym samym. W instrukcji ta śruba się nazywa "wkręt zderzakowy biegu jałowego". I w starym gaźniku był mniej wkręcony i ta przepsutnica (widoczna od dołu) która steruje nastawnik była wtedy prawie nie uchylona a teraz jest dość duża przerwa. Tak czy inaczej nie obejdzie się pewnie bez regulacji u fachowca a ona jest urwana i nie wiem co robić... Bo wygląda jakby ktoś i tak ją przestawiał kiedyś.

Aha, ok zmienie. Znalazłem na allegro nową za 40zł + przesyłka ale najpierw wezme na wzór i zapytam w sklepie.

Te obroty wydają mi się strasznie wysokie, ale może rzeczywiście najpierw zmienie tą gume i przewody podciśnienowe, a potem będe kombinować.

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 23, 2008 00:21 przez Zibi201, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MarianWSP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 00:31
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: MarianWSP » ndz lis 23, 2008 01:33

z tego co wiem i posiadalem silnik PN zamontowany jest gaznik 2e2 !!


VW TOUAREG 2.5 TDI @220 KM + Golf II 1.6 EZ Automatic '86 + LUPO SDI @ TDI

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » ndz lis 23, 2008 01:45

Powiem tak ze tez miałem autko z takim samym gaznikiem i nawet przez 2 lata działal ale gdy go kupiłem to tez troszke wiecej palił ale po rozebraniu gaznika wyczyszczeniu zmianie przewodów zacza działac dobrze ale ostatnio coraz czesciej zaczynało mu cos dolegac brak wolnych obrotów nierówne obroty wiec aytko sprzedałem i zakupilem golfa 3 gti.Poprostu takie gazniki wytrzymuja do 300 tys km i zaczynaja falszowac.


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » ndz lis 23, 2008 09:08

MarianWSP pisze:silnik PN zamontowany jest gaznik 2e2 !!
A miałeś go od nowości? W PN-ce fabrycznie były montowane 2EE, chyba że miałeś silnik o pojemności 1.6 i oznaczeniu EZ wtedy miałeś 2E2. Jeśli oznaczenie było PN i miałeś 2E2 to ktoś musiał mieć problemy z 2EE i zamienił na 2E2. To częsty manewr jak ktoś nie potrafi ogarnąć gaźnika 2EE.



Awatar użytkownika
dj241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 14:14
Lokalizacja: Knyszyn / Białystok
Kontakt:

Post autor: dj241 » ndz lis 23, 2008 11:13

podłacze się do tematu . kupilem mk2 z silnikiem 1.6 na poczatku bylo wszystko ok tylko mial problemy z wkrecaniem sie na wysokie obroty , teraz nie pali mi na 2 i 3 cylinder
w gazniku niemam elementu zaznaczonego na foto po prawej stronie , oraz mam niepodlaczony zaworek po lewej . od czego to jest ? filtr weglowy mam nie podlaczony do niczego . czy te nie podpiete elemety moga miec wplywa na prace silnika ? Obrazek


mój potworek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211569

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lis 23, 2008 11:27

Zibi201, zrób zdjęcie tej śruby, żeby nie było nieporozumień.
dj241, jak nie pali na wszystkie gary to nie wina gaźnika tylko zapłonu.
Zaworek polewej stronie jest to zawor filtra węglowego.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
dj241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 14:14
Lokalizacja: Knyszyn / Białystok
Kontakt:

Post autor: dj241 » ndz lis 23, 2008 11:40

iskra jest na swiecach , a on nie pali ;/


mój potworek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211569

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lis 23, 2008 11:43

Przecież gaźnik dostarcza paliwo jednocześnie do wszystkich cylindrów i nie rozróźnia do którego cylindra podaje mieszankę. Moze świece jakieś zużyte...A jesteś pewien, ze nie pali na wszystkie gary?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
dj241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 14:14
Lokalizacja: Knyszyn / Białystok
Kontakt:

Post autor: dj241 » ndz lis 23, 2008 12:10

no wlasnie gaznik to nie wtrysk , i dostarcza paliwo na wszystkie cylidry .
swiece równiez zamienialem , one sa ok . przerowdy zamieniane 3 komplety , kopułka nowa Beru , palec rozdzielacza nowy aparat podmieniony dla sprawdzenia czy to nie on
jestem pewien ze nie pali na 2
zdeimowalem przewody z swiec z 1 - kulal ledwo odpalil ,nastepnie zdialem z 2 nic sie nie zmienilo w pracy silnika , zdialem dodatkowo 3 ( zdiete razem z 2 i 3 ) praca silnika taka sama jak wczesniej - przed zdieciem tych dwoch przewodow czyli pracuja tylko 1 i 4 cylinder


mój potworek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211569

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz lis 23, 2008 14:04

Lipek81 pisze:Śruby nie ruszaj - to jest od regulacji składu spalin
2EE z VW nie ma regulacjo CO, ten z Opla ma



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości