Elektryka cos wariuje w samochodzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Elektryka cos wariuje w samochodzie

Post autor: dm84 » pt lis 21, 2008 22:01

od dwóch dni mam problemy w swoim samochodzie o chodzi o taki problem. Prawdopodobnie zaczęło się to od tego ze wężyk w tylnej klapie od spryskiwacza się poluzował i nalał mi trochę płynu do zamka w kalpie przynajmniej takie mam podejrzenia i teraz cały czas mi pokazuje ze mam klapę otwarta , następną rzecz jest taka ze zawsze jak otwierałem lub zamykałem samochód to mi mrugały wszystkie kierunki a teraz jak zamykam nic nie mruga, no i jeszcze jeden problem który ujawnił mi się przedchwilka ze jak zamknę samochód i zazbroi alarm to po później mrugną wszystkie kierunki 2-3 razy w odstępach około 5 sekundowych i włącza sie alarm , wiec teraz nie wlaczam bo moge nie zauważyć i rozladuje mi akumlator jeszcze. czy moze sie to wiążac z tym ze mam troche slaby akumulator , lub to ze mam zrobiony taki tajniacki wyłącznik prądu przed zlodziejami:D choć w sumie mam go już od miesiąca zamontowany i nie bylo z tym problemu żadnego wiec nie wiem , czego to może byc przyczyna???
Ostatnio zmieniony pt lis 21, 2008 22:02 przez dm84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 21, 2008 22:09

dm84 pisze:czy moze sie to wiążac z tym ze mam troche slaby akumulator
tzn jak słaby ??



dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: dm84 » pt lis 21, 2008 22:35

no jeszcze kreci......jak postoji caly dzien czy dwa np co nie jest za dobrze wiem ze zimy nie przezyje ten akumlator .chociaz trzymam samochod w blaszaku:)

[ Dodano: 22 Lis 2008 14:17 ]
trochę dziwnie to wygląda teraz..... bo nie ma juz żadnych oznak po usterkach........ hmmm
Ostatnio zmieniony sob lis 22, 2008 15:18 przez dm84, łącznie zmieniany 3 razy.



Piotr300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 19:59
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Piotr300 » sob lis 22, 2008 19:55

Sprawdz wiązke która dochodzi do klapy, moze gdzies ci przewód pęka, ja kiedys miałem dziwny problem ale z dzwiami od pasażera, zamykałem autko,wracałem autko otwarte, wszystkie szyby opuszczone !!!!!! Okazało się że szyba tarła o wiązke i przetarła izolację pomiędzy trzena przewodami.Jak ruszałem drzwiami to migały mi kierunki, aha i światełko w drzwiach mi nie paliło.


ROMET

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob lis 22, 2008 20:08

dm84 pisze:czego to może byc przyczyna???
dm84 pisze:nalał mi trochę płynu do zamka w kalpie
dm84 pisze:teraz cały czas mi pokazuje ze mam klapę otwarta
sam sobie odpowiedziałeś na pytanie...jeżeli pokzuje że klapa otwarta to normalne że alarm się włączy. Dobierz się do zamka i przeczyść go, mikrowłącznik się zawsyfił. Jak nie pomoże to czeka cię wymiana zamka. Jakbyś wymieniał to ja mam na sprzedaż...jak coś to na PW pisz.



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » sob lis 22, 2008 20:30

Qto pisze:Dobierz się do zamka i przeczyść go, mikrowłącznik się zawsyfił.
Popieram trzeba sprawdzić zamek najprościej rozbierz osłonę klapy i odłącz wtyczkę od zamka klapy i sprawdź wtedy alarm czy będzie normalnie działał( chociaż też może wariować bo nie wiem czy nie będziesz musiał zewrzeć jakiś styków we wtyczce żeby dać znać alarmowi czy bagażnik jest zamknięty) ale bez sprawdzenia nic nie zrobisz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 288 gości