Problem z Wskaznikiem temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

goryyll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:14
Lokalizacja: Gliwice

Problem z Wskaznikiem temperatury

Post autor: goryyll » sob lis 22, 2008 15:16

Witam od 3 tygodni po pojawieniu sie chłodnych temperatur pojawił sie problem nie dogrzewania sie samochodu...

Gdy dojżałem pod maskę Ośmiornica przy bloku silnika rozciekała sie, więc zakupiłem nową ośmiornicę, Termostat, czujnik temperatury....

Gdy po zamontowaniu wszystkiego problem dalej pozostał....

Gdy kumpel zapalił samochód to po 10 min temeratura 75*C i nic w góre, a po chwili postukał wskażnik temperatury to zaczoł sie podnosic nie równo do temperatury 93*C

Wiec drodzy koledzy co mi doradzicie?? Czyżby walniety był czujnik temperatury ??


heh

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » sob lis 22, 2008 15:23

goryyll pisze:Gdy kumpel zapalił samochód to po 10 min temeratura 75*C i nic w góre
ale masz Ciepło w aucie?? ogrzewanie działa Ci poprawnie?? Wentylator od chłodnicy załącza się?? Czy problem teraz polega tylko na tym, że źle wskazuje Ci temp??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

goryyll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: goryyll » sob lis 22, 2008 15:28

Ciepło jest w aucie, ogrzewanie działa poprawinie, a wentylator sie nie właczył JESZCZE...


Tak doszedłem do wniosku ze problem tkwi w wskażniku temeratury bo jak sie czasami podnosił to to nierównomiernie....


heh

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » sob lis 22, 2008 15:56

goryyll pisze:a wentylator sie nie właczył JESZCZE...
radze sprawdzić bezpieczniki czy któryś nie jest walnięty np ten od wentylatora... ojciec w ten sposób płyn zagotował bo mu walną bezp :crazy: ... i sprawdź czy nie jest walnięty czujnik (ten w chłodnicy) który odpowiada za włączenie wentylatora (odepnij go i połącz piny we wtyczce, nic nie popalisz) jak sie włączy to jest ok, jeśli temp silnika dochodzi do 90kilku stopni i wentylator sie nie włącza to on jest najprawdopodobniej walnięty. A co do wskaźnika to czyściłeś styki w tej kostce zakładanej na czujnik?? Może nie łączy i dlatego przy zle pokazuje...możesz tez odpiąć wtyk i sprobować zewrzeć piny w tej kostce, jeśli temp na wskaźniku pójdzie na MAX to walnięty będzie czujnik


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

goryyll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: goryyll » sob lis 22, 2008 16:05

Czujnik temperatury odpoada bo kupiłem Osmiornice tzn. kruciec na dwa czujniki wiec mam do dyspozycji dwa czujniki jeden nowy a drugi stary i działaja tak samo...

ale wentylator wymieniałem trzy miesiace temu, bo jak sie właczał to chodził jak traktor...

Ja dalej mysle dalej ze to wskażnik temperatury....

[ Dodano: 22 Lis 2008 15:21 ]
Ale w niedziele wentylator mi sie włączył jak byłem na spocie w FORUM... Czyli wentylator jest ok na 100%


heh

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 22, 2008 16:38

skoro wskazówka od stukania się podnosi skokowo to jaka wątpliwość? Ale jak naprawić nie wiem, rozebrać trzeba na pewno licznik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » sob lis 22, 2008 16:39

rysiektr pisze:i sprawdź czy nie jest walnięty czujnik (ten w chłodnicy) który odpowiada za włączenie wentylatora
nie wentylator :bigok: ale jak działa to OK
rysiektr pisze:A co do wskaźnika to czyściłeś styki w tej kostce zakładanej na czujnik?? Może nie łączy i dlatego przy zle pokazuje...możesz tez odpiąć wtyk i sprobować zewrzeć piny w tej kostce,
zewrzyj piny..jesli na wskazniku temp temperatura sie podniesie na MAX to znak ze masz dobry wskaznik i przyczyna moze byc w wadliwej instalacji... bo czujnik masz nowy


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

goryyll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: goryyll » sob lis 22, 2008 16:43

Czyli jak instalacja jest zepsuta czyli jak to naprawic??

[ Dodano: 22 Lis 2008 15:45 ]
skoro wskazówka od stukania się podnosi skokowo to jaka wątpliwość? Ale jak naprawić nie wiem, rozebrać trzeba na pewno licznik
rozbiore licznik i co dalej


heh

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » sob lis 22, 2008 16:56

goryyll pisze:ozbiore licznik i co dalej
ja bym sprawdził najpierw połączenie do licznika zęby jednoznacznie stwierdzić usterkę. Następnie sprawdzasz czy wskazówka od temp nie ma zdanych oporów czy o nic nie ociera czy wszystko jest prawidłowo połączone, czy nie ma popalonych ścieżek, zimnych łutów itd... jeśli nadal coś będzie nie teges pozostaje Ci zmiana licznika lub pogodzenie sie z tym, ze tak to działa :bigok: :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » sob lis 22, 2008 19:39

Witam
a ostatnio mialem przerabiany licznik (tarcze i poswietlenie) i wskażniki mi nie chcialy pokazywac dokladnie jak powinien głownie mialem z poziomem paliwa jak postukalem to zaczał pokazywac. a problem był ze jak sie dołozylo nowe tarcze to iglica o otwor w tarczy sie ocierał i powodował opór, na wskutek wstrząsu(uderzen) to sie ustawiał, może to sprawdz moze jakims smarem posmarować zeby lżej mogł pracować tam jest czuły uklad na opór .

pozdrawiam



goryyll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:14
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: goryyll » sob lis 22, 2008 19:53

Teraz przesiedziałem 3 godziny w garażu, i mogę wywnioskować tylko jedno ze problem tkwi tylko w wskaźniku...

A przy okazji miałem mały wyciek z kruccia przy termostacie, dodałem hermetyku i gitaraa

Dzięki za rade od jutra poszukam jakiegoś wskaźnika i go przeminie..

pozdraWViam


heh

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości