Lampka bagażnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Skubik_LKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 12, 2008 13:46
Lokalizacja: Kraśnik, Woj. LUBELSKIE
Kontakt:

Lampka bagażnika.

Post autor: Skubik_LKR » śr lis 19, 2008 21:18

Witam, mam probelm z lampką w bagażniku, mianowicie po zamknięciu klapy nie gaśnie:/ wykręciłem żarówke bo by mi akumulator wkoncu padł, probowałem wszystkiego. jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze niech napisze.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lis 19, 2008 21:30

w samym zamku klapy jest mikro wyłącznik tak jak w drzwiach musisz się dostać do mechanizmu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lis 19, 2008 21:34

zamek jest nitowany i raczej go nie rozbierzesz, u mnie pomogło przeczyszczenie benzyną ekstrakcyjną jednak po kilku miechach zamek padł całkiem i przestł zapalać światełko i uruchamiać alarm;/



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lis 19, 2008 21:36




Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr lis 19, 2008 22:18

dziejo pisze:w samym zamku klapy jest mikro wyłącznik tak jak w drzwiach musisz się dostać do mechanizmu
ten mikrowłacznik taki sam jak w drzwiach?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw lis 20, 2008 00:24

zamka nie trzeba ani rozbierać ani wymieniać, włącznik elektryczny który się w nim znajduje (3 pinowy) jest przyczyną usterki (jeśli wykluczymy zwarcie w instalacji lub przy oprawce żarówki oświetlenia bagażnika jak również zwarcie pinów w samym gniazdku tego włącznika;
włącznik w zamku klapy tylnej różni się od tego mikrostyku zamka pozostałych drzwi ale jego zasada działania jest ta sama (i o to chodziło zapewne dziejowi)
jest on w zamku zamocowany dwoma wychodzącymi z niego plastikowymi wypustami, które podobnie jak metalowe nity są u góry zamka rozklepane aby włącznik nie wypadł z obudowy zamka.

[ Dodano: 19 Lis 2008 23:41 ]
Obrazek


Obrazek

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » czw lis 20, 2008 10:22

Skubik_LKR pisze:Witam, mam probelm z lampką w bagażniku, mianowicie po zamknięciu klapy nie gaśnie:/ wykręciłem żarówke bo by mi akumulator wkoncu padł, probowałem wszystkiego. jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze niech napisze.
możesz spróbować przeczyścić benzyną lecz praktycznie nie dostaniesz się do tego mikro wyłącznika. Próbowałem go rozebrać udało się ale założenie go to już sztuka też się udało lecz cieszyłem się zaledwie tydzień. Myślę że gra niewarta świeczki lepiej zakupić nowy zamek i problem z głowy sam tak zrobiłem i po kłopocie.

Nie kupować używek nowy znalazłem na allegro 75zł.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt lis 21, 2008 03:16

hudy21 pisze:możesz spróbować przeczyścić benzyną lecz praktycznie nie dostaniesz się do tego mikro wyłącznika. Próbowałem go rozebrać udało się ale założenie go to już sztuka też się udało lecz cieszyłem się zaledwie tydzień. Myślę że gra niewarta świeczki lepiej zakupić nowy zamek i problem z głowy sam tak zrobiłem i po kłopocie.

Nie kupować używek nowy znalazłem na allegro 75zł.
no to popatrzcie jak można sobie poradzić z tym przełącznikiem w zamku na przykładzie super roboty jaką wykonał pasikx - foty na dole 2 strony w tym temacie (chyba jest różnica 75 zł czy tam 130 zł a 2 zł + własne chęci) :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15


Obrazek

Awatar użytkownika
Skubik_LKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 12, 2008 13:46
Lokalizacja: Kraśnik, Woj. LUBELSKIE
Kontakt:

Post autor: Skubik_LKR » pt lis 21, 2008 14:03

czyli własciwie tylko wymiana zamka mnie ratuje tak??



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pt lis 21, 2008 15:27

Sztomel pisze:no to popatrzcie jak można sobie poradzić z tym przełącznikiem w zamku na przykładzie super roboty jaką wykonał pasikx - foty na dole 2 strony w tym temacie (chyba jest różnica 75 zł czy tam 130 zł a 2 zł + własne chęci) :
Nie mówiłem że się nie da lecz jak ktoś lubi doraźne naprawy to jego sprawa
Skubik_LKR pisze:czyli własciwie tylko wymiana zamka mnie ratuje tak??
Możesz próbować naprawiać i bawić się z tym zamkiem wybór należy do ciebie.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt lis 21, 2008 23:33

hudy21 pisze:Nie mówiłem że się nie da lecz jak ktoś lubi doraźne naprawy to jego sprawa
hudy21 pisze:Możesz próbować naprawiać i bawić się z tym zamkiem wybór należy do ciebie.
wg. Ciebie jest to doraźna naprawa tak ?
to chyba nie znajdziemy wspólnego tematu bo widzę, że wychodzisz z założenia, że
jak padnie jakaś pierdoła w podzespole to wymienić od razu na nowy cały podzespół,
jasne, po co myśleć - przecież od tego głowa może rozboleć.
Nie wiem czy miałeś już problem z centralnym zamkiem w swoim aucie ale widzę, że pewnie byś wolał wymienić cały zamek niż przelutować w nim pękające luty - masz rację, każdy robi jak uważa ale ja nie wychodzę z założenia jak pracownicy serwisu VW, że jak coś nie działa to się tego nie naprawia tylko wymienia na nowe.


Obrazek

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » sob lis 22, 2008 18:16

Sztomel pisze:wg. Ciebie jest to doraźna naprawa tak ?
TAK jest to doraźna naprawa. Facet jeśli lubisz naprawiać coś kilka razy to twoja sprawa ja jak zabieram się do jakiejś części to robię to raz. A jeśli jakaś część jest tania w zakupie to wolę ją wymienić na nową a nie reanimować. Nie chciałbym kupić od ciebie samochodu z częściami reanimowanymi. A w zawieszeniu też naprawiasz czy wymieniasz na nowe.

SĄ części które faktycznie wystarczy np. poprawić luty ale to jest inny temat.
Skubik_LKR

prosił o radę więc mu jej wszyscy udzielili i decyzja należy do niego a ty niepotrzebnie roztrząsasz się w tym temacie bardziej.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » sob lis 22, 2008 19:39

hudy21 pisze:jeśli jakaś część jest tania w zakupie to wolę ją wymienić na nową a nie reanimować.
Zalezy co kto rozumie przez "tania". Wg mnie zamek nie jest tania czescia (mowie o orginalnym z ASO).



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lis 22, 2008 20:06

hudy21 pisze:A w zawieszeniu też naprawiasz czy wymieniasz na nowe.
nie naprawiam w podobny sposób podzespołów, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo lecz tylko te, które stanowią pewnego rodzaju elementy komfortu - jeśli można to tak ująć.
Nie rozumiem dlaczego uważasz wymianę przełącznika w zamku tylnej klapy jaką przeprowadził u siebie i podzielił się tym z nami pasikx za doraźną, powiedz czym różni się (poza wzrokowymi oczywistymi róznicami) ten mikrostyk od montowanego oryginalnie ?


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 284 gości