Problem ze sprezynami firmy JAMEX

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Problem ze sprezynami firmy JAMEX

Post autor: manieczek111 » pt lis 21, 2008 18:58

Witam, zakupilem sprezyny firmy JAMEX z aukcji http://www.allegro.pl/item474333045_spr ... lf_iv.html . Sprezyny sa typu standard. Podczas wymiany okazalo sie, ze zakupione sprezyny sa krotsze o jakies 2-3 cm od sprezyn oryginalnych. Zadzwonilem do sprzedawcy. Powiedzial, ze wszystko sie zgadza i zebym montowal.

Po zamontowaniu sprezyny, skrzypia, strzelaja itp. Dzieje sie to na dolach, na ostrych zakretach, przy hamowaniu. W sumie, to starch jezdzic. Nie wiem czy tak powinno byc, czy te sprezyny z czasem sie uloza czy nie? Co o tym sadzicie.


P.S Teraz zobaczylem, ze na zdjeciu z aukcji sprezyny sa koloru czarnego, ja dostalem o kolorze niebieskim. Nie wiem czy robi to jakas roznice.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » pt lis 21, 2008 20:23

zdjęcie jest pewnie "uniwersalne"
3cm na wysokości to sporo tym bardziej że to ta stara powinna być nawet ciut niższa
podaj mi nr Jamexa(masz na pudełku) to sprawdze Ci jutro czy sprzedawca dobre sprężyny dobrał



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pt lis 21, 2008 20:35

nr sprezynki to 615034. Moj golfiacz to MK4, 1.9 TDI ATD, hatchback.


A moze problem w tki w montazu? Pierwszy raz wymienialem sprezyny, wiec nie wiem jak to to powinno wygladac. Rzecz banalna, ale chce miec pewnosc, ze dobrze to zrobilem.
Przy montazu uznalem, ze dla sprezyny nie ma gory czy dolu i jest obojetne jak ja zamontuje. Druga sprawa to uzylem orginalnych (od poprzednich sprezyn) gum, ktore ida na gorna czesc sprezyny. Gumy jakby troszke nie pasowaly, tzn ich srednica byla troche zamala w stosunku do srednicy nowej sprezyny. Przez co guma tak byla luzna usadowiona na nowej sprezynie. Byc moze tutaj tkwi problem? jutro, tzn dzisiaj wjade na kanal i sie przyjze jak te gumy leza.
Ostatnio zmieniony sob lis 22, 2008 02:57 przez manieczek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » sob lis 22, 2008 11:12

Sprężyna dobrana jest dobrze więc może Ty cos zle zrobileś przy zakładaniu



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob lis 22, 2008 14:42

Sprawa wyjasniona, jak to zamiennik... okazalo sie ze sprezyna obciera o "belke". Musialem sie troche nameczyc, zeby ja odpowiednio ulozyc, aby z zadnej strony nie zawadzala. Kiedys wymienialem na oryginalne sprezyny i tam wszystko ladnie bylo dopasowane, wiec w tedy tego problemu nie mialem. Dlatego przy tej wymianie nie zwrocilme na to uwagi.

Pkt poleci dla Ciebie, Fabian. Dzieki za zainteresowanie i sprawdzenie.

Oczywiscie temat do zamkniecia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 262 gości