Reflektory

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

floro89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 20, 2008 23:45
Lokalizacja: TRN

Reflektory

Post autor: floro89 » pt lis 21, 2008 15:26

Witam... Zastanawiam sie nad zakupem nowych reflektorów do golfika MK2 takich jak w podanym linku http://moto.allegro.pl/item485267411_la ... uning.html
I teraz pojawia sie pytanie czy w tej cenie (jak na lampy wydaje mi sie ze sa dosc tanie) nie bedzie jakichs problemów typu: niemozliwe ustawienie tak zeby nie oslepiały innych uczestników ruchu itd. i czy na przegladzie technicznym nie bedzie problemu? Pozdrawiam.
I jeszcze jedno czy te zarówki beda dobre?? Maja 100w i zastanawiam sie czy lampy na tym nie ucierpią: http://moto.allegro.pl/item477802865_za ... zedaz.html
Ostatnio zmieniony pt lis 21, 2008 15:42 przez floro89, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » pt lis 21, 2008 15:55

floro89 pisze:I teraz pojawia sie pytanie czy w tej cenie (jak na lampy wydaje mi sie ze sa dosc tanie) nie bedzie jakichs problemów typu: niemozliwe ustawienie tak zeby nie oslepiały innych uczestników ruchu itd
mialem takie lampy i nie bylo z nimi zadnych problemow :bigok:
floro89 pisze:Maja 100w i zastanawiam sie czy lampy na tym nie ucierpią:
zapomnij o tych zarówkach :bigok: po pierwsze sa nielegalne, po drugie lampy napewno ucierpia, po trzecie instalacja tyego nie wytrzyma i mozesz spalic auto


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lis 21, 2008 16:13

Autopal robi w miarę dobre lampy. Smuga światła na drodze nie będzie idealna jak z ori lamp ale nie ma z tym problemów. O żarówkach zapomnij bo lampy i auto zniszczysz. Lepiej zamontuj przekaźniki lamp i siła oświetlenia zwiększy ci się o co najmniej 12%. Wiekowe przewody tracą na przewodności, a VW nie stosował przekaźników. W dziale FAQ jest nawet porada jak zamontować przekaźniki. :helm:



kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » pt lis 21, 2008 19:24

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podtrzepię się pod ten.

Kupiłem niedawno grilla na 4 lampy. Do tej pory miałem na 2. Nie wiem jak podłączyć te dodatkowe lampy. Chodzi mi o to czy mają one być tylko zmostkowane ze światłami długimi, czy może i z długimi i ze światłami mijania? Z tego co widzę po allegro to wchodzi tam żarówka H4, więc mam do dyspozycji trzy "nogi" w żarówce.
Jak macie w swoich maszynach ?



gailbraith

Post autor: gailbraith » pt lis 21, 2008 20:06

kenji pisze:Kupiłem niedawno grilla na 4 lampy. Do tej pory miałem na 2. Nie wiem jak podłączyć te dodatkowe lampy. Chodzi mi o to czy mają one być tylko zmostkowane ze światłami długimi, czy może i z długimi i ze światłami mijania? Z tego co widzę po allegro to wchodzi tam żarówka H4, więc mam do dyspozycji trzy "nogi" w żarówce.
Jak macie w swoich maszynach ?
Do podłączenia środkowych lamp w grillu były oryginalne kable. Podłączało się do takiego kabla kostkę od świateł głównych (kabel ma i drugą kostkę aby podłączyć ponownie lampy główne), z drugiej strony zaś jest kosteczka do podłączenia lamp środkowych w grillu. Zapalają się one po włączeniu świateł długich w aucie.

A w tych "dodatkowych" lampach są żarówki H3. Kiedyś była dyskusja na forum, że były inne wersje tych lamp- ze żółtym szkłem, z grubym szkłem, może wtedy podłączenie było inne.



kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » pt lis 21, 2008 20:17

gailbraith pisze: A w tych "dodatkowych" lampach są żarówki H3. Kiedyś była dyskusja na forum, że były inne wersje tych lamp- ze żółtym szkłem, z grubym szkłem, może wtedy podłączenie było inne.
Dziękuję za odpowiedź.
W tej aukcji co jest podana w pierwszym poście są reflektory właśnie z żarówką H4, dopiero później zobaczyłem że to są reflektory główne :) Stąd było moje pytanie.

[ Dodano: 21 Lis 2008 19:38 ]
Mam jeszcze jedno lamerskie pytanie odnośnie instalacji. Czy jak zapalają się halogeny, to lampy główne mają gasnąć? Wybaczcie mi takie banalne pytanie, ale autentycznie nie widziałem nigdy GOLF II jadącego na długich lampach :)
Właśnie chcę zrobić sobie wiązkę do lamp z przekaźnikami.
Ostatnio zmieniony pt lis 21, 2008 20:26 przez kenji, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dj241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 14:14
Lokalizacja: Knyszyn / Białystok
Kontakt:

Post autor: dj241 » pt lis 21, 2008 22:25

jak masz podlaczone tak jak Ci kolega opisal wyzej to zapalaja sie halogeny i lampy główne :grin:


mój potworek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211569

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pt lis 21, 2008 22:30

kenji pisze:
gailbraith pisze: [ Dodano: 21 Lis 2008 19:38 ]
Mam jeszcze jedno lamerskie pytanie odnośnie instalacji. Czy jak zapalają się halogeny, to lampy główne mają gasnąć? Wybaczcie mi takie banalne pytanie, ale autentycznie nie widziałem nigdy GOLF II jadącego na długich lampach :)
Właśnie chcę zrobić sobie wiązkę do lamp z przekaźnikami.
Dla ścisłości powinno wyglądać to następująco:

Światła mijania: świecą tylko lampy główne, z przysłoną strumienia światła.

światła długie: świecą lampy główne bez przysłony i lampy środkowe.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » pt lis 21, 2008 22:36

Dziękuję bardzo za info :) Przystępuję zatem do prac. :kufel:



gailbraith

Post autor: gailbraith » pt lis 21, 2008 23:17

O foto tych oryginalnych kabelków-

Obrazek

Zdjęcie autorstwa kolegi Lipek81



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 330 gości