Halogeny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

markus19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 11, 2006 14:27
Lokalizacja: Gębice

Halogeny

Post autor: markus19 » pt lis 21, 2008 14:59

Witam Kupiłem halogeny na zderzak przy MK3 i mam pewien problem.Chce je podlaczyc jako przeciwmgielne.Mam w samochodzie przelacznik do przeciwmgilenych przednich i mam tez kable przy silniku ktore powinny byc podlaczone wlasnie do halogenow.bynajmniej tak mi sie wydaje.Problem pierwszy od kupionych lamp odchodza 2 kable a przy wtyczce w samochodzie mam 3 ??? Problem drugi to jak podlacze z tych wlasnie kabli przy silniku halogeny to swieca mi one razem z krotkimi a przelacznik od przeciwmgielnych nie dziala. Co moze byc przyczyna??? Przekaznik czy moze brak kabli od przelacznika do przekaznika??? Prosze o pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 21, 2008 16:38

nie wiem o jakich wtyczkach piszesz ale to nie te co potrzebujesz. Jeśli w aucie wcześniej nie było halogenów, to ich kable od włącznika kończą się nie przy silniku tylko w okrągłym złączu nad chłodnicą. Szczegóły w dziale faq.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

markus19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 11, 2006 14:27
Lokalizacja: Gębice

Post autor: markus19 » pt lis 21, 2008 17:19

Jesli chodzi o to czy byly halogeny wczesniej to nie wiem dokladnie ale lampy byly zamontowane ale nie byly do nich poprowadzone wtyczki.jak na wlaczniku wlacze przeciwmgielny to zapala mi sie swiatelko czyli prady sa podlaczone. a skoro wszystkie lampy mam podlaczone to do czego dodatkowe wtyczki ??? :/



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pt lis 21, 2008 17:23

Wtyczka z trzema przewodami to napewno nie od halogenów


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

markus19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 11, 2006 14:27
Lokalizacja: Gębice

Post autor: markus19 » sob lis 22, 2008 19:00

Dzieki wielkie. Chyba jednak odprowadze samochod do elektryka bo ja nie wiem czy dam rade poszukac te kable :/



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob lis 22, 2008 21:22

Z wyłącznika na tablicy wychodzić powinien kabel z pinu "83a" koloru biało-żółtego, dalej w skrzynce bezpieczników powinien być przekaźnik w gnieździe 10 z numerem "53", w złączu na chłodnicy należy szukać kabla szaro-żółtego.
Jeśli wszystkie te elementy są w pojeździe to jest spora nadzieja, by to działało!.
Przed wizytą u elektryka można zawsze to sprawdzić.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » sob lis 22, 2008 23:34

Zico63b pisze:Z wyłącznika na tablicy wychodzić powinien kabel z pinu "83a" koloru biało-żółtego, dalej w skrzynce bezpieczników powinien być przekaźnik w gnieździe 10 z numerem "53", w złączu na chłodnicy należy szukać kabla szaro-żółtego.
Jeśli wszystkie te elementy są w pojeździe to jest spora nadzieja, by to działało!.
Przed wizytą u elektryka można zawsze to sprawdzić.
Kolego w gnieździe nr. 10 są ewenyualne zworki do świateł drogowych, a przekaźnik do halogenów jest w "dziurce" nr. 11
Ostatnio zmieniony sob lis 22, 2008 23:36 przez danioo, łącznie zmieniany 1 raz.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz lis 23, 2008 00:10

W niektórych wersjach a w niektórych ten przekaźnik do przeciwmgłowych lub zworka jak na foto (foto z tego forum, przepraszam, nie znam źródła), chodzi o lewą zworkę - prawa jest dla drogowych w wozach seryjnie mających H4 a przerabianych na 2xH1.
Czasem występuje zamontowany nad skrzynką bezpieczników. Podałem najczęstszy wypadek.Gniazdo 11 jest dla sygnałów dźwiękowych (zworka lub przekaźnik).

W każdym razie ma być kabel który opisałem w gnieździe wielostykowym na chłodnicy i prąd w nim po przekręceniu wyłącznika na pozycyjne, wyciągnięciu jego gałki na pierwszą pozycję i włączeniu zapłonu. Resztę (gdyby coś nie tak) sprawdzi elektryk. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lis 23, 2008 01:23 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



markus19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 11, 2006 14:27
Lokalizacja: Gębice

Post autor: markus19 » pn lis 24, 2008 16:01

Obylo sie bez elektryka :) tak jak mowiles kabel szaro zolty byl w tej skrecanej zlaczce:) Wszystko zrobilem sam i wszystko dziala sprawnie :) Dzieki wielkie.Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości