Podświetlenie beta 4 HELP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Frytek

Podświetlenie beta 4 HELP

Post autor: Frytek » pt lis 11, 2005 13:11

Mam pytanko (jakis czas temu pytalem tez na Car Audio ale temat zostal bez echa). Czy radio Beta 4 jest podswietlane a jezeli tak to jak to zrobic zeby bylo???? Czy do miejsca w kostce gdzie niby jest podwietlanie musi byc doprowadzone 12V? (czyli ewentualnie mozna go zmostkowac z plusem?? ) pomozcie bo troche uciazliwe jest jezdzenie w nocy bez podswietlonego radia:/



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » czw lis 24, 2005 08:56

Sprawdze i postaram sie dzisiaj napisac.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » czw lis 24, 2005 09:32

Klawisze powinny się świecić razem z włączeniem świateł, natomiast po włączeniu samego radia powinien się zapalać dodatkowo wyświetlacz. Podswietlenie klawiszy powinno sie przyciemniać razem z przyciemnianiem oświetlenia deski rozdzielczej. Podłącz jak standardowe ISO i powinno działać. Nie ma na radiu naklejki ze schematem podłączenia kości ISO?


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Frytek

Post autor: Frytek » czw lis 24, 2005 17:47

dobrze ale chodzi mi o to czy optrzebne jest jeszcze jakis przewod czy tylko plus i minus wystrczy?? wiesz kupilem auto od jakiegos goscia co nie dbal o nie za bardzo.. kosc iso jest w sumie w takim stanie ze... mam podpiety w niej plus i minus (na pewno dobrze - bo dziala). Natomiast radio calkowicie jest ciemne.. nie scieci nic (jedynie czerwona lampa co jakis czas mrugnie).. znaczy to ze mam radio zwalone? moze zaroweczki czy diody w radio poszly? ewentualnie jak to wymienic? pozdrawiam i dzieki za odp



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2005 19:42

Jeśli masz w aucie oryginalne kostki to wszystko powinno działać. Oświetlenie radia włącza się razem z podświetleniem włączników i licznika i jest razem z nimi regulowane. Ale orginalne kostki poza kształtem nie są zgodne z typowymi kostkami ISO w niefabrycznych radiach. Więc jeśli wcześniej w aucie było inne radio to kable w kostkach były prawdopodobnie poprzestawiane. Schemacik i probnik do ręki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Frytek

Post autor: Frytek » czw lis 24, 2005 20:02

ehhh:/ oryginalna kostka... nie wiem jaka jest pewnie nie oryginlana. Kurcze wiem ze jak wszytszko jest dobrze podlaczone to musi dzialac:/ tyklo wlasnie mam pytanie czy w tej kostce do radia trzeba jakis osoby kabelek (np z napieciem) z ktorego radio "swieci" czy radio powinno swiecic juz tylko przy podlaczonym plusie i minusie..

z tego co czytalem to w kostce pozsoatle kable to np wysuniecie alektrycznej anteny albo podswietlenie klaawiszy po wylaczoeniu radia.. ale ja chce tylko wzykle podswietlenie... ktos mi powie czy mam rozbierac radyjko czy jezsze cos podlaczyc? help



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » czw lis 24, 2005 20:08

W kostce zasilającej (A) powinieneś mieć na konektorze nr 6 podpięty kabelek na którym pojawia się + po włączeniu świateł (czyli od podświetlenia deski).
Sprawdź czy jest.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2005 20:20

No to od początku:
w oryginalnej kostce w aucie (tej od zasilania nie od głośników) masz pewnie 5 kabli. A nie tylko 2. gniazda w kostce mają numery 1 do 8, trzy sa wolne
1.fioletowy - do zestawu wskaźników -regulacja głośności w zależności od prędkości
2 i 3 wolne
4.brązowo czerwony - plus po stacyjce
5. wolny
6. kabel do potencjometru regulującego intensywność oświetklenia wskażników, licznika i radia - ten ci potrzebny
7. plus stały chyba
8. brązowy - masa
Jak do takiej kostki podłączysz radio niefabryczne to będzie działać, ale po wyciągnięciu kluczyka zniknie plus staly i radio straci pamięć ustawień stacji itd. Ponieważ w kostce w niefabrycznym radio inaczej rozmieszczone sa kable.

[ Dodano: Czw Lis 24, 2005 7:21 pm ]
o sorki. Jak pisałem to Pablo dał piękny rysuneczek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » czw lis 24, 2005 20:33

Koledzy mnie uprzedzili. U mnie tez nie dzialalo to podswietlenie. Okazalo sie ze wlasnie kabel 6 jest od tego odpowiedzialny podpielem pod kostke i wszystko jest jak ma byc. Pozdrawiam



Frytek

Post autor: Frytek » czw lis 24, 2005 21:09

oki sprawdzilem - nie mam podpietego kabelka nr 6;] Wiec jestemsmy na dobrym tropie;) tylko teraz.. nie mam juz kablekow za abrdzo zeby tam jakis podpiac:/ Tzn wystaja mi jeszcze 2 niebieskie (jeden niebieski i jeden chyba pol niebieski) kableki. Jak mam wlaczone radio to i jeden z nich przyloze do tego wejscia nr 6 to... oswiecaja sie swiatla. Drugi kabelek nie reaguje na nic. Oczywiscie podwietlenie w kazdym z przypadkow nie dziala:/

nie wiecie co teraz? Bede musial pociaganc skas ten kabelek od swiatel... ? A moze to ten po ktorym swiatla sie zasiwecaja.. ? tylko cos mam nie tak jeszcze? help;) i dzieki za to co juz napisaliscie

[ Dodano: Czw Lis 24, 2005 20:11 ]
aha "osweicaja sie swiatla" to znaczy w srodku sie swieci np zegary itp;] nie wiem czy swiatla zewnatrz tez sie swieca.. ale chyba tak bo w srodku to wyglada po prostu wsyztszko tak jakby postojowe byly wlaczone



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » czw lis 24, 2005 21:56

U mnie byl taki zielony z niebieskim paskiem i go podpielem i wszystko gra.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2005 22:09

Frytek pisze:nie wiecie co teraz? Bede musial pociaganc skas ten kabelek od swiate
wiesz gdzie masz regulator jasności podświetlenia wskaźników? Pokrętło przy włączniku świateł, to idź po kablach i po sprawie. Albo podłącz się np do lampki podświetlenia pokręteł pod radiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Frytek

Post autor: Frytek » czw lis 24, 2005 22:20

oki bede tak musial zrobic... a mozecie mi jeszcze powiedziec co to jest ten kabel niebieski co po wlaczeniu go do 6 swiatla mi wlacza?? zdziwlo mnie to...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 24, 2005 22:41

które światła? Reflektory? jeśli tak to daj spokój z próbami bo coś spalisz

[ Dodano: Czw Lis 24, 2005 9:41 pm ]
Ale co to za kabel niebieski nie wiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości