Temat poświęcony problemom z gaźnikami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Czy popierasz istnienie tego tematu na forum?

TAK
172
97%
NIE
2
1%
NIE MAM ZDANIA
4
2%
 
Liczba głosów: 178

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt sty 04, 2008 21:16

Powiem ci ze nie wiadomo czy to kwestia regulacji czy moze cos jest uszkodzone. Dobrze jakbys wykrecil gaznik i posprawdzal czy wszystko jest ok. Jak bedziesz na 100% pewny ze wszystko jest ok to mozesz regulowac. Daj maila to ci wysle serwisowke od 2E2 wprawdzie ale duzo rzeczy jest podobnie i dodam pare fotek 2E3

[ Dodano: Nie Sty 06, 2008 20:08 ]
Panowie, kazdy kogo interesuje poprawa ekonomiki i osiagow swojego samochodu niech zglosi sie do mnie i poda swojego maila. Posiadam fajne opracowanie (wprawdzie dotyczace Fiatow 126p i 125p) ale bardzo uniwersalne dotyczace tego co mozna zrobic w samochodzie zeby szybciej i taniej sie nim poruszac. Opracowanie nie zostalo przygotowane przezemnie. Wpadlo mi w rece znalezione na internecie wiec nie odpowiadam za tresc :) ale powiem ze jest ciekawe.



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » ndz wrz 21, 2008 11:38

Odswiezam temat, zmusil mnie do tego 2e2 :roll:

Do rzeczy: mialem problemy ze ssaniem (siwy dym, gasniecie), chyba rozwiazane - teraz odpala normalnie, nie dymi, tylko trza troszke gazu mu dac chwilke pod odpaleniu bo moze zgasnac. A jesli juz w trakcie rozgrzewania mi zgasnie to musze kilka razy i dluugo krecic rozrusznikiem zanim zajarzy (nie ciekawe gdy to na srodku drogi sie stanie) :crazy: Co sprawdzic, co moze byc przyczyna?

Druga sprawa: po chwili pracy na wolnych (cieply silnik), zaczal sie dlawic, spadly obroty i tez zgasl sobie - dlaczemu? :foch: Ale potem normalnie odpalil.

Ostatnia rzecz to falujace wiecznie obroty ... Zawor wzbogacania walniety? :kac:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 11:44 przez Gashkas, łącznie zmieniany 4 razy.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz wrz 21, 2008 13:44

Gashkas pisze:Do rzeczy: mialem problemy ze ssaniem (siwy dym, gasniecie), chyba rozwiazane - teraz odpala normalnie, nie dymi, tylko trza troszke gazu mu dac chwilke pod odpaleniu bo moze zgasnac. A jesli juz w trakcie rozgrzewania mi zgasnie to musze kilka razy i dluugo krecic rozrusznikiem zanim zajarzy (nie ciekawe gdy to na srodku drogi sie stanie) Co sprawdzic, co moze byc przyczyna?
siłownik ssania sie nie otwiera, musisz go albo zablokowac albo naprawic albo dorwac uzywke(dobrą!!!). Musisz ustawic mu szczelinę 4-5mm.
Gashkas pisze:Druga sprawa: po chwili pracy na wolnych (cieply silnik), zaczal sie dlawic, spadly obroty i tez zgasl sobie - dlaczemu? Ale potem normalnie odpalil.
Dysza wolnych obrotów do przeczysczenia badz zawór wzbogacenia do sprawdzenia.
Gashkas pisze:Ostatnia rzecz to falujace wiecznie obroty ... Zawor wzbogacania walniety?
zawór wzbogacenia i dysza wolnych obrotów.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » ndz wrz 21, 2008 13:54

Maćkooo pisze:siłownik ssania sie nie otwiera, musisz go albo zablokowac albo naprawic albo dorwac uzywke(dobrą!!!). Musisz ustawic mu szczelinę 4-5mm.
Pull down? Ustawiac tym imbusem malym z tylu gaznika? Szczeline mierzyc na gornej klapce?
Maćkooo pisze:zawór wzbogacenia do sprawdzenia.
Jak go sprawdzic, tylko czy caly czy cos?
Dysza wolnych obrotów do przeczysczenia
Sie przeczysci ... Tylko trza bedzie jakos wydlubac bo odkrecic sie nie da ... :grrr:

[ Dodano: 27 Wrz 2008 15:14 ]
Panowie male pytanie. Zeby zubozyc mieszanke mam wykrecic czy wkrecic srube, jak to jest?
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 15:18 przez Gashkas, łącznie zmieniany 1 raz.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Tomas_Torun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 21, 2008 23:46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Problem z gaźnikiem 2E

Post autor: Tomas_Torun » pt paź 24, 2008 22:54

Witam mam problem z Gaźnikiem Pierburg 2E silnik 1.6 EZ19 problem tkwi w tym że sama zmienia się mieszanka paliwowa tzn po podłączeniu pod analizator Co wynosi 1% i tak zostawiam a po jakimś czasie wynosi np 0,5% czym to moze byc spowodowane??dzieki za odpowiedz.


Cwajka się nie psuje ona się zużywa:-D

dixen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 08, 2008 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dixen » ndz paź 26, 2008 08:23

Witam,
Jakby ktoś jeszcze miał, to prosiłbym o podesłanie tej serwisówki do gaźnika na ades:
dixen@wp.pl
z góry wielkie dzięki ;)
Pozdro



wiliams56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 21:38
Lokalizacja: Tbg

pierburg 2E2

Post autor: wiliams56 » ndz lis 02, 2008 11:37

Jeżeli ktoś ma to proszę o serwisówkę do 2E2 na adres: wiliams56@poczta.fm
Będę bardzo wdzięczny :pub: :kwiat:



swiderek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:36
Lokalizacja: szczawnica
Kontakt:

Post autor: swiderek » pt lis 14, 2008 19:52

przewertowalem caly temat ale nie znalazlem nic o gazniku solex 34 pict-5.

mój problem wyglada tak ze oddłuzszego czasu skakały mi obroty(niemam niestety obrotomierza) np. gdy jade i daje na luz to obroty spadaja i silnik gasnie... jakos mi sie udalo wyeliminowac gasniecie jednak obroty caly czas skacza.. zauwazylem jeszcze ze gdy dodam gazu i odejmne, obroty spadaja bardzo powoli( tak jakbym mial jeszcze noge na gazie)

wczoraj natomiast zaczal przerywac(tak jak by zalewalo go) i szarpac... i nie wazne czy silnik rozgrzany czy nie....

ma ktos jakis pomysl?? moze gaznik jest zle wyregulowany i dostaje za duzo paliwa??

bardzo bym prosil o jakas porade bo strasznie mnie to irytuje

pozdrawiam


swiderek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 14, 2008 20:01

Najpierw podejdź do tego typowo: test szczelności podstawki z dezodorantem (krótki wzrost obrotów po pryśnięciu na podstawkę) , oględziny wężyków podciśnieniowych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomwol20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 17, 2008 17:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomwol20 » pn lis 17, 2008 19:03

Witam!
Jestem posiadaczem Golfa mk2 1.8 z gaznikiem pierburg 2EE i mam taki problem: na biegu jalowym nie utrzymuja sie obroty tzn gasnie np przy hamowaniu przy dojezdie do skrzyzowania co jest denerwujace... dzieje sie to tylko na niskich obrotach... nie ma problemu ze skokami obrotow czy czyms takim.... jezeli to tylko na niskich tak ze waha sie powiedzmy na okolo 500 obrotach... Tuz po odpaleniu jest wporzadku ale jak sie troszke przegazuje to juz spadaja... jesli ktos moze dac mi jakas wskazowke czym to moze byc spowodowane bede wdzieczny.
Pozdrawiam


[url=http://www.vaglodz.pl/][img]http://img59.imageshack.us/img59/497/bannerbqkopia.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 17, 2008 19:10

Witaj.
Może najpierw daj fotki gaźnika, albo upewnij się jaki masz. Pierburg 2EE nie był montowany do 1.8 w golfie, chyba że to przekładka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomwol20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 17, 2008 17:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomwol20 » pn lis 17, 2008 21:19

A to sie upewnie. Tak mi powiedzial mechanik ktory nie chcial sie podjac zabawy z ta usterka. Zobacze jutro dokladnie. Dzieki za odp


[url=http://www.vaglodz.pl/][img]http://img59.imageshack.us/img59/497/bannerbqkopia.jpg[/img][/url]

sebastian 87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 23, 2008 21:29
Lokalizacja: ostrowiec św

Post autor: sebastian 87 » pn lis 17, 2008 21:40

witam
mam problem z moim golfem gaznik pierburg 2ee silnik 1.6 92 rok w czym rzecz ,wiec jak jest zimny to gasnie pozatym kopci na siwo do puki sie nie rozgrzeje .a tak po za tym to pali mi bardzo durzo bo az 12l na 100km na miescie czy to normalne spalanie ? w okresie zimowym a to mój 1samochud i taki zonk na poczatek.
prosze o pomoc i z góry dzieki



swiderek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:36
Lokalizacja: szczawnica
Kontakt:

Post autor: swiderek » wt lis 18, 2008 15:24

Paweł Marek pisze:Najpierw podejdź do tego typowo: test szczelności podstawki z dezodorantem (krótki wzrost obrotów po pryśnięciu na podstawkę) , oględziny wężyków podciśnieniowych.
witam. wykonalem test szczelnosci według zalecen:) w sumie to nei dowiedzialem sie za wiele gdyz caly czas te obroty u mnie faluja. jak psikne to nie mam pewnosci czy to przez dezodorant czy samo z siebie.. a jezeli nawet podnosza sie obroty dzieki deo to naprawde nie znacznie...

weżyki podcisnieniowe?? a ile ich jest ja sprawdzilem jeden: gdy odłaczylem z jednej strony obroty odrazu podskoczyly..podłaczylem spowrotem wrocily mniej wiecej do tego samego połozenia.

ma ktos moze jakies schematy, ksiazki serwisowe do tego gaźnika?? popatrzyl bym sobie czy wszystko mam podłaczone itp.. bo ja praktycznie nie znam sie wogóle na mechanice.

oprócz tego zauwazyłem strzelanie z wydechu, nie zbyt głosne.. zaczyna mnie ten sprzet denerwowac:)

pomocy:)
Ostatnio zmieniony wt lis 18, 2008 15:30 przez swiderek, łącznie zmieniany 1 raz.


swiderek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 419 gości