Piszczy coś w kole/kołach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Piszczy coś w kole/kołach

Post autor: jakubek » pn maja 21, 2007 16:20

Tak jak w temacie. Podczas wolnej jazdy, przy ruszaniu piszczy mi cos w kole lub kołach. Gdy skrece troche kierownica pisk ustaje tak samo dzieje sie gdy nacisne lekko hamulec. Ten pisk zdarza tak mi sie wydaje po rozgrzaniu hamulców.Gdy podnioslem samochod na lewarek i krecilem kolami to bylo zadnego pisku... Co moze byc przyczyną?


Obrazek

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tomogolf2 » pn maja 21, 2007 16:36

ja widze 2 przyczyny,albo 1 to taka ze klocki sie kończą, albo 2 to takie ze kloski sa jakiejś podrzędnej firmy, ja mialem własnie takie przyżycie ze wstawili mi w zakładzie jakies tanie kolcki i piszczały mi, tylko lekkie wcisniecie hamulca albo delikatny skret uciszał piski.wymieniłem na ferodo i mam cisze i spokuj :)


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: jakubek » wt maja 22, 2007 10:15

Ile zapłaciles za te klocki??


Obrazek

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt maja 22, 2007 10:47

1. W tym dziale piszemy TYLKO na tematy zwiazane z kwestiami technicznymi dotyczącymi silników wysokopręznych, lub z nimi zwiazanych. Problemy dotyczące aut z silnikami diesla np. zawieszenie, hamulce, elektryka, o ile nie są bezpośrednio związane z silnikiem wysokopręznym proszę umieszczać w dziale TECHNICZNE.

2. W temacie posta prosze o umieszczanie w nawiasie modelu auta: np. [MK1], [MK2] itp - automatyczne wybranie prefiksu - po lewej stronie tytułu tematu.

3. Dla własnego dobra nalezy podac oznaczenie silnika (o ile nie mamy tego zadeklarowanego w profilu), ułatwi to odpowiadającym zidentyfikowanie problemu.

4. Przed zadaniem pytania prosze skorzystac z opcji SZUKAJ - cześc powtarzajacych sie problemów jest szeroko opisana na forum.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tomogolf2 » wt maja 22, 2007 12:56

jakubek pisze:Ile zapłaciles za te klocki??
z tego co pamietam to 70 zł, byly nawet nowe blaszki :) bo w niektorych tanszych firmach klockow blaszek nie ma a potem klocki staja sie luźne i jezdzi sie jakby łancuch sie za sobą ciągneło :)


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt maja 22, 2007 18:54

jakubek pisze:Gdy skrece troche kierownica pisk ustaje tak samo dzieje sie gdy nacisne lekko hamulec
posprawdzaj czy cylinderki dobrze odbijają.
przeważnie tu wlaśnie tkwi problem.
tanie klocki piszczą przy hamowaniu a nie podczas jazdy


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: jakubek » wt maja 22, 2007 20:59

a Jesli nie odbija dobrze to jak zrobic zeby odbijały ??


Obrazek

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » wt maja 22, 2007 21:48

Mam dokladnie ten sam problem.W prawym przednim kole mam "swierszcza".Przy jezdzie na wprost lub skrecaniu w prawo piszczy a wystarczy ze lekko skrece w lewo i pisk ustaje.Pisk rowniez ustaje jak sie zacznie hamowac.Zaciski byly rozbierane,czyszczone i smarowane ale nic to nie dalo.Tloczki chodza idealnie ale jak piszczalo tak piszczy :panna: .Klocki sie nie koncza a wrecz jest ich jeszcze sporo.W lewym kole cisza ale prawe jest nie do zniesienia szczegolnie jak sie jedzie z uchylona prawa szyba...Nie wiem co z tym zrobic,chyba pozostaje czekac az sie klocki skoncza i wymienic na jakies porzadne (jakie sa teraz to nie wiem bo na nich auto przyjechalo z Niemiec).



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt maja 22, 2007 21:52

jakubek pisze:jak zrobic zeby odbijały ??
wyczyścić i leciutko przesmarować smarem grafitowym
tyyylko delikatnie żeby nieutłuścić tarczy, bębnów i klocków i szczęk hamulcowych


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
mariuszwodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 15, 2007 16:21
Lokalizacja: Srokowo

Post autor: mariuszwodzu » wt lis 18, 2008 12:59

ten sam problem co kolega gopiter . świerszcz w prawym kole. reaguje na kierunek jazdy.wymieniłem już klocki i sprawdziłem cylinderki wszystko ok. ale piski występują nadal po przejechaniu jakiś 30-40 km,

Pomóżcie



CysPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:03
Lokalizacja: Łazy
Kontakt:

Post autor: CysPL » czw lis 20, 2008 19:01

Kolego sprawdz sobie bo u mnie to byla wina blachy co chroni tarcze przed blotem od strony silnika tarla mi o tarcze.



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » ndz cze 20, 2010 12:05

mariuszwodzu i doszedles ladu z tym co to bylo???? podziel sie swoja wiedza w tym zakresie:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości