MK3 Problem ze wskaźnikiem temp i ciśnieniem oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

MK3 Problem ze wskaźnikiem temp i ciśnieniem oleju

Post autor: maniek990 » pn lis 17, 2008 12:23

Witam wszystkich.
Mam problem, który sie już trochę ciągnie jednak nie myślałem że może być poważny.A konkretnie chodzi o samochodzik MK3 1.8, 1992r.
w kwietniu tego roku dałem koledze samochód żeby zamontował mi alarm - przed montażem wszystko działało poprawnie - po montaży przestał działać wskaźnik temperaury. Nie pokazywał na tablicy w środku nic, ale wentylator się załączał (wiem że to są dwa różne czujniki).
Kolega posprawdzał na szybko przejscie itd i stwierdził że wszystko jest ok jednak wskaźnik nadal był martwy.
Może miesiąc temu pojechałem do innego elektryka, posprawdzał dokładnie przescie na kablach i stwierdził że jest ok. Przy okazji gdy to wszystko sprawdzał zaczeła mrugać kontrolka oleju po przekroczeniu wyzszych obrotów. Elektryk stwierdził że czujnik jest ok i muszą nawalać liczniki (cała deska) i powiedział że trzeba je wymienić to problem przejdzie.
Zakupiłem licznik na allegro dokładnie taki sam i okazało się że problem nie zniknął. Dalej kontrolka od oleju mruga a wskaźnik temp jest martwy. I jak na razie zostałem z licznikami do wersji GT bo wydaje mi sie że mało prawdopodobne jest to że ten sam problem pojawia się na 2 sztukach.

Oni nie mają pojęcia co może jeszcze być :(

Może któryś z kolegów miał podobny problem i wie jak do rozgryźć.

Bardzo proszę o jakieś informacje, sugestie, podpowiedzi jak rozwiązać ten problem.
GG 2868621

Pozdrawiam
Marcin



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn lis 17, 2008 13:27

skoro kabelki sa dobre to czujnik temperatury moze padl, a co do cisnienia oleju to trzeba tez sprawdzic kabelki jak sa dobre to zmierzyc cisnienie oleju


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 492 gości