Szarpnięcia w automatycznej skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szarpnięcia w automatycznej skrzyni biegów

Post autor: Mathi » sob lis 15, 2008 17:09

Witam,

Zmienilem mojego 19-sto letniego MkII w automacie na MkIII również w autmacie :)
Jak ruszyliśmy wszystko ok, ale po jakims czasie, po postoju np na światłach i ponownym ruszeniu samochód jedzie okolo 5 metrów i nastepuje szarpniecie. Potem jest juz wszsytko w najlepszym porządku. Biegi zmienia bardzo płynnie, redukacja również następuje bardzo płynnie.
Jak zablokowałem pierwszy bieg i ruszyłem szarpniecia nie bylo...
Czy macie jakis pomysł na taki problem?
Z góry bardzo dziekuje za pomoc

"Dodane później"


troszeczke zmodyfikuje to co napisalem powyżej bo mądrzejszy jestem o kilka dni obserwacji :)
W dalszym ciągu na zimnej skrzyni jest cisza i spokój - wszystko ok - nic nie wali, ani nie szarpie. Zaczyna sie dopiero kiedy skrzynia sie zagrzeje.
Generalnie problem jest z przejsciem z biegu 1-wszego na 2-gi. Wrazenie jest takie, jakby w manulnej skrzyni biegów puscic za szybko sprzegło. Szarpniecie mozna zminimalizowac, albo wrecz zlikwidowac przy bardzooo powolnym ruszaniu, albo przy odpuszczeniu gazu przy okolo 1800 obotów i ponownie jego dodanie.
Czy ma ktos pomysl co to moze byc??
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 18:49 przez Mathi, łącznie zmieniany 3 razy.


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: tomassss24 » sob lis 15, 2008 18:24

Witam Ja tez jestem posiadaczem golfa3 TDI miałem problemy z biegami były szarpnięcia odrazu co zrobiłem po zakupie zmieniłem olej był bardzo zuzyty tobie tez radze najpierw zacząć od zminy oleju lub sprrawdzenia jego poziomu . U mnie po zmianie jest git :bigok:



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz lis 16, 2008 16:25

tomassss24 pisze:Witam Ja tez jestem posiadaczem golfa3 TDI miałem problemy z biegami były szarpnięcia odrazu co zrobiłem po zakupie zmieniłem olej był bardzo zuzyty tobie tez radze najpierw zacząć od zminy oleju lub sprrawdzenia jego poziomu . U mnie po zmianie jest git :bigok:
Kurcze, tylko w moim przypadku dziwne jest to, ze te szarpnięcie jest tylko na poczatku, tzn to jest moment zmianiy jedynki na dwójke...


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: tomassss24 » ndz lis 16, 2008 16:48

U mnie z jedynki tez jest lekkie szarpniecie na zimnym oleju jak sie juz rozgrzeje to prawie nie czuć tego nie wiem jaki masz juz przebieg na tej skrzyni



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz lis 16, 2008 17:33

Ja mam mkII z automatem i kupujac go uslyszalem ze automat dziala ok ale jak jest zimny to szarpie tak jakby bieg byl wrzucany z opoznieniem. Faktycznie byla to prawda az do sprawdzenia poziomu oleju - po dolaniu do stanu takiego jak ma byc problem zniknal, wiec polecam sprawdzic stan - z tego co wiem jesli skrzynia ma duzy przebieg bez zmiany oleju to lepiej w niej nie grzebac i nie wymieniac tylko po prostu dolac.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz lis 16, 2008 22:54

tomassss24 pisze:U mnie z jedynki tez jest lekkie szarpniecie na zimnym oleju jak sie juz rozgrzeje to prawie nie czuć tego nie wiem jaki masz juz przebieg na tej skrzyni
Tylko u mnie dziwna rzecz. bo jak jest skrzynia zimna to nie szarpie na tej jedynce. Dopiero jak sie rozgrzeje po przejechaniu kilku kilometrow zaczyna szarpac...


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości