przekaźnik kierunkowskazów/awaryjnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

przekaźnik kierunkowskazów/awaryjnych

Post autor: Tomek- E-g » sob lis 15, 2008 23:23

brzmi może prosto ale...moje pytanie jak w temacie. ktos moze wie jak sie do tego zabrac?
przerywacz kierunkowskazów jest we włączniku swiateł awaryjnych w srodkowej części deski rozdzielczej. próbowałem juz dobrac sie od chyba kazdej strony i nic , jedyne co mi jeszcze pozostało to wyciągnąc navi i moze tak dojde( tyle ze do wyciągnięcia navi potrzebne uchwyty a takowych nie posiadam )....czy dobrze kombinuje? ktos moze wymieniał badz rozbierał deske i wie jak to ugryść ?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lis 15, 2008 23:30

Proszę


Obrazek

[ Dodano: Sob 15 Lis, 2008 ]
Ja wyjełem zaslepkę z lewej strony i wypchnełęm go palcem od wewnątrz, ale jak masz inne zaslepki zajęte to tylko tak jak wyżej



Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » sob lis 15, 2008 23:34

ooo tego i tak szybko sie nie spodziewałem :-)
dzieki bardzo...
...szczerze miałem taki pomysł i wkładałem tam juz noza tylko nie miałem sumienia podgiąc coby nie połamac ;-)

dzieki jeszcze raz.


BYŁO : corrado 2.9 VR6 - lupo 1.4 16V - mk3 2.8 VR6 - bora 1.9 TDI - mk4 GTI 1.8T
JEST : mk4 1.9 TDI ( ASZ )

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lis 15, 2008 23:35

Tomek- E-g pisze:ooo tego i tak szybko sie nie spodziewałem :-)
dzieki bardzo...
...szczerze miałem taki pomysł i wkładałem tam juz noza tylko nie miałem sumienia podgiąc coby nie połamac ;-)

dzieki jeszcze raz.
Podłoż pod spód gdzie zapierasz jakas tasme lub kartonik to nie zniszczysz plastiku



Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » ndz lis 16, 2008 13:27

PinkFloyd pisze:Proszę


[url=http://images49.fotosik.pl/31/a91df053ca55d6f2med.jpg]Obrazek[/URL]

[ Dodano: Sob 15 Lis, 2008 ]
Ja wyjełem zaslepkę z lewej strony i wypchnełęm go palcem od wewnątrz, ale jak masz inne zaslepki zajęte to tylko tak jak wyżej
mam wszystkie zajęte własnie....

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 12:52 ]
no to jetem po pierwszej nieudanej próbie... działając zgodnie z instrukcją udało mi sie tylko sciągnąc wierzch czyli sam ten plastyk z czerwonym trójkątem :-( a reszta została i za cholere nie wiem jak sie do niej dobrac.\

najlepsze z mam w reku nowy przekaznik i widze jak wyglada, powinno mi to pomoc w wyciagnieciu starego ajednak pupa...:-(

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 13:01 ]
tak to wygląda po sciągnieciu tego co miałem odchaczyc....i co dalej? jak tam nie ma jak szpilkii wcisnąc nawet...:-(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



lapek85

Post autor: lapek85 » ndz lis 16, 2008 16:32

wyciągnij sąsienie klawisze i bedziesz mial dostep aby od tyłu dojść i wypchać palcem
:panna:



Stoper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:11
Lokalizacja: z tąd

Post autor: Stoper » ndz lis 16, 2008 16:46

Niezawsze wychodzi po popychaniu palcem. Ja na twoim miejscu wyjal bym ta cala konsole i bedziesz mial piekny dostep i bedziesz mogl zrobic co ci sie bedzie podobalo bez zadnych problemow. Ja wyciagnolem cala ta konsole jak montowal mi Viper82 (inteligentne kierunkowskazy). Doslownie 5 minut roboty przy wyjeciu calej tej konsoli. Pozdrawiam


Brum Brum

Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » ndz lis 16, 2008 17:10

Stoper pisze:Niezawsze wychodzi po popychaniu palcem. Ja na twoim miejscu wyjal bym ta cala konsole i bedziesz mial piekny dostep i bedziesz mogl zrobic co ci sie bedzie podobalo bez zadnych problemow. Ja wyciagnolem cala ta konsole jak montowal mi Viper82 (inteligentne kierunkowskazy). Doslownie 5 minut roboty przy wyjeciu calej tej konsoli. Pozdrawiam
ok. wiec teraz pytanie jak wyciągnąc tą konsolę...?
ja juz próbowałem z kilku stron , wyciągałem te nawiewynawet od gory - i nie da sie dojsc.

...i przy okazji co to są te inteligentne kierunkowskazy???



Stoper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:11
Lokalizacja: z tąd

Post autor: Stoper » ndz lis 16, 2008 17:19

Witam Tomek- E-g, No wiec najpierw musisz wyjac kratki od nawiewu. Podwazasz je po boku delikatnie i ci wychodza (nie ma tak jak w Mk3 ze pierw musisz blaszke zsunac z zaczepu ;p). Pozniej odkrecasz srobki ktore sa w glebi. Jak juz poodkrecasz srubki to podwazasz ta konsole delikatnie ale uwazaj bo ma ona zatrzaski jeszcze umieszczone co jakis czas wiec na sile nie da rady. Podwazasz ja naokolo i wtedy pieknie schodzi.

A inteligentne kierunkowskazy to sa ze po delikatnym dotknieciu manetki kierunku mryga ci kierunkek 3 razy;p;p;p

[ Dodano: 16 Lis 2008 16:20 ]
I jak zdejmiesz to masz piekny bezproblemowy dostep i mozesz sobie zrobic co tam chcesz (co musisz :):)) ;p;p;p.
Ostatnio zmieniony ndz lis 16, 2008 17:21 przez Stoper, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » ndz lis 16, 2008 17:50

[quote="Stoper"]Witam Tomek- E-g, No wiec najpierw musisz wyjac kratki od nawiewu. Podwazasz je po boku delikatnie i ci wychodza (nie ma tak jak w Mk3 ze pierw musisz blaszke zsunac z zaczepu ;p). Pozniej odkrecasz srobki ktore sa w glebi. Jak juz poodkrecasz srubki to podwazasz ta konsole delikatnie ale uwazaj bo ma ona zatrzaski jeszcze umieszczone co jakis czas wiec na sile nie da rady. Podwazasz ja naokolo i wtedy pieknie schodzi.

no to juz byłem blisko bo nawiewy miałem sciagniete i srubki odkrecone tylko nie wiedziałem co i gdzie moge podwazac zeby to wyciagnąc , srubki sa u góry a tam własnie dół jeszcze trzyma to pewbuie te zatszaski o ktorych mowisz....:-(....sprubuję jeszcze raz....



Stoper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:11
Lokalizacja: z tąd

Post autor: Stoper » ndz lis 16, 2008 18:43

oki to czekam na info czy sobie poradziles. Cierpliwosci troche i dasz rade;p


Brum Brum

Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » pn lis 17, 2008 21:34

no i sie udało.... faktycznie patrzac teraz to nic trudnego ale...jest pare szczegółów które mogą zagiac mam na mysli chociazby te zaczepy na dole ( 3 szt ) , dość krótkie przewody dzieki czemu pole manewru jest dosc wąskie, i trzecia rzecz gdybym nie miał nowego włącznika w reku to bymi zajeło troche wyciagniecie wtyczki ze starego - są tam 2 takie trójkątne zatrzaski jeden od góry i jeden na dole ( przekażnika ) które trzeba wyczepic...
wrzuce 2 zdjęcia moze komus cos to pomoze, mi by napewno pomogły wczesniej. dzieki za pomoc w szczególnosci stoper - owi

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 20:35 ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » pn lis 17, 2008 22:43

Nooo, dzięki, dzięki Panowie - za opis czynności i zdjęcia - mi się przyda. Właśnie idzie do mnie przekaźnik komfort-migacza :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości