Problem z doładowaniem akumulatora prostowniiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z doładowaniem akumulatora prostowniiem

Post autor: Mike_D » sob lis 15, 2008 13:11

Wczoraj rano spotkała mnie niemiła niespodzianka.. Wsiadam do auta, przekręcam kluczyk - pół obrotu rozrusznika i zgon. Odruchowo sprawdziłem światła i inne odbiorniki, ale nic nie było na noc włączone. Podłaczyłem aku do prostownika na noc - rano sprawdzam a ma mniej mocy niż zanim go podłączyłem (ładowałem go juz prostownikiem od zera z miesiąc wczesniej i ładnie dobił do maksa). W pięciu ogniwach wesoło bulgocze elektrolit, w jednym niestety nie (poziom kwasu ponad płytki we wszystkich).

Znaczy - aku padł?

Druga sprawa - czy ktoś używa aku Centra Plus? Ta marka/model nie padła w żadnej z dyskusji które szukajka wyrzuciła, a znalazłem lokalnie sklep który ma model 74AH/680A (do AFN-a powinien styknąć)



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob lis 15, 2008 13:34

Ja posiadam CENTRA FUTURA PLUS jest lepszym aku od poprzedników wcześniejszy był zwykły FUTURA ale niestety po takich samych objawach poszedł do wymiany tak jak pisałeś jedna cela się nie ładowała (była padnieta) dostawała zwarcie czasowe nieraz dzałał tydzień zas innym razem łup -BATER ASISZ
Dla twego silnika są podawane dwa typy 61 i 72 Ah a alternator 70/90/120
Jest model centry-CA 722 72Ah/720 macy rozr . WG.EN
Ostatnio zmieniony sob lis 15, 2008 13:39 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mike_D » sob lis 15, 2008 13:41

Obecny miał 70h, auto ma klimę i sporo elektryki więc raczej jest ten mocniejszy alternator (nie chce mi się teraz iść sprawdzać ;)). Ok, dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob lis 15, 2008 13:52

Czasami któryś z zacisków prostownika nie łaczy i wtedy może nie doładować. Zdejmij te plastikowe rączki i sprawdz czy nie ma przerwy pod nimi i czy przy ładowaniu się nie grzeje pod nimi. Ale jeśli bulgocze w pozostałych celach to aku bedzie juz sie konczył. Niestety jak dbasz tak masz jesli go zbytnio żyłowałeś to padł na dobre. O akumulator też trzeba dbać. Sprawdzile v ma naładowany, powinno być w granicach 12,5.
Ostatnio zmieniony sob lis 15, 2008 13:53 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mike_D » sob lis 15, 2008 14:04

Podłaczenie prostownika sprawdziłem kilkukrotnie - jest ok. Auto kupiłem w czerwcu, aku juz tam był - co do dbania to nie wiem co z nim robił poprzedni właściciel, ale nie bardzo rozumiem co ja miałbym z nim robić. Do pracy mam 15 km, parkuje pod blokiem, co dwa tygodnie robię trasę kilkaset km i poza jednym przypadkiem (światła..) nigdy nie rozładowałem go do końca - co jeszcze moge robić?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob lis 15, 2008 15:16

Ja dorwałem coś takiego ma jedną wade musi być pionowo http://allegro.pl/item483540350_ladowar ... soria.html



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob lis 15, 2008 21:12

Mike_D pisze:poza jednym przypadkiem (światła..) nigdy nie rozładowałem go do końca - co jeszcze moge robić?
Nie odpalaj nigdy kilka razy z rzedu gdy nie złapie. Odczekaj chwile.
Nie ładuj nadmiernie bo go uszkodzisz. Ładuj tak długo jak zaleca producent albo tak długo jak sądzisz ze mu wystarczy nigdy dłużej.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mike_D » ndz lis 16, 2008 13:49

Maćkooo pisze: Nie odpalaj nigdy kilka razy z rzedu gdy nie złapie. Odczekaj chwile.
Nie ładuj nadmiernie bo go uszkodzisz. Ładuj tak długo jak zaleca producent albo tak długo jak sądzisz ze mu wystarczy nigdy dłużej.
Tyle to dla niego robiłem :). Nie było jeszcze sytuacji żeby nie odpalił od dotknięcia, a ładowałem go prostownikiem którzy wyłaczał się po osiągnięciu odpowiedniego napięcia na aku. Podejrzewam że po prostu jego czas nadszedł..

Na nowej centrze naprawdę pali od dotyku :D
Ostatnio zmieniony ndz lis 16, 2008 13:49 przez Mike_D, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości