dziwny problem, alarm i brak zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

dziwny problem, alarm i brak zapłonu

Post autor: endriu19 » sob lis 15, 2008 09:40

witam, otóż mam w swoim golfie problem, gdyż stał sobie wczoraj na dworze i się ładował akumulator a ja kupiłem trochę paliwa aby nic wiechać do garażu, lecz przy próbie przekręcenia kluczyka na zapłon wogóle tablica się nie podświetla ale za to włącza mu się alarm, alarm nie jest zbyt dobry, bo działa tylko gdy zamknę drzwi na kluczyk i włącza go centralny zamek "5 drzwi" i co to koledzy może być, bo nie mogę go odpalić, skoro nie mam zapłonu ?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob lis 15, 2008 09:47

endriu19 pisze:co to koledzy może być
Pewnie ten nieszczęsny alarm :bajer:



endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » sob lis 15, 2008 10:38

a nie może być tak, że komputer zgubił jakiś klucz, i nie pozwala mi włączyć zapłonu, bo gdzieś takie coś czytam, i nie wiem co mam robić :crazy: ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 15, 2008 10:48

endriu19, musisz zdobyś więce informacji o aucie. Czy masz fabryczny immo, czy nie, czy alarm dokładany ma własny immobilajzer i co odcina. Bez tego można gdybać w nieskończoność. Póki co poproś o pomoc kogoś doświadczonego, bo zanim do wszystkiego sam dojdziesz do potrwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » sob lis 15, 2008 11:12

ten alarm raczej niczego nie odcinał jak wszystko było oki, tylko po prostu włączał się w momencie otworzenia drzwi czy przedniej lub tylnej klapy ...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 15, 2008 11:21

endriu19 pisze:ten alarm raczej niczego nie odcinał jak wszystko było oki
ale te raz nie jest ok. Odcięcie często jest zakładane na głównym kablu "plus po stacyjce". I alarm skoro się uzbraja to może właśnie ten kabel "odcinać". A czemu się uzbraja skąd kto ma widzieć, wiele alarmów ubraja się od niskiego napięcia w instalacji, a ty masz jakieś kłopoty z aku bo go ładowałeś. Proś o pomoc jakiegoś znawcę na miejscu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości