mk3 1.6 Sekwencyjny gaz.Do 2 tys czasami dziwnie reaguje gaz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

mk3 1.6 Sekwencyjny gaz.Do 2 tys czasami dziwnie reaguje gaz

Post autor: pkirylcz » pn lis 21, 2005 22:10

Witam.
Tak jak w temacie.
Mam taki problem.
Po 10tys zaczal dziwnie sie zachowywac.
Pojechalem na regulacje, wymiane filtrow fazy lotnej i gazowej, kontrole szczelnosci itp.
Ustawili mi panowie i nadal jest problem.
Czasami (nie zawsze) dodajac gazu, auto "waha" sie, czy przyspieszyc czy hamowac.
Buja troche, osiagnie 2tys obrotow i jest juz dobrze.

Panowie jak ustawiali zwalili wine na sprawnosc techn, bo podobno na benz. nie bylo za dobrze. Zaprzeczylem, ale moze to byc i wina auta, bo raz przyuwazylem na benz. ze na jalowych obrotach stojace auto troche przygasalo, spadaly obroty tak jakby mieszanka paliwowa byla zbyt uboga.

Najbardziej denerwuje mnie ze pali mi ok 10l nawet na trasie a na dodatek stracil troche na mocy. Z tego co sie orientowalem sekwencje nie powinny sie tak zachowywac.

Co moge poradzic w tej sprawie??

Pozdrawiam,
Piotrek

[ Dodano: Pon Lis 21, 2005 21:14 ]
Dodam ze wymienione:

swiece (NGK) i kable (Sentech)
Rozrzad
Wszystkie filtry
Olej
...

Pozdrawiam


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » wt lis 22, 2005 00:53

Gazownicy (przynajmniej "moi") mają takie urządzenie, które podłączają do komputera samochodu i jeździsz sobie chwilę z nim podłączonym na każdym biegu. Urządzenie to zczytuje informacje o mapach paliwa i później dokładnie takie same mapy można wgrać do komputera sekwencji. Wtedy nie powinno być różnicy między PB a LPG. Musisz ich o to zapytać. Jeśli zajmują się gazem zawodowo a nie od czasu do czasu to powinni mieć takie coś.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

kubazak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 08, 2005 12:10
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: kubazak » wt lis 22, 2005 19:23

a jaki masz ten wtrysk lpg?



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr lis 23, 2005 02:11

Krembul pisze:Gazownicy (przynajmniej "moi") mają takie urządzenie, które podłączają do komputera samochodu i jeździsz sobie chwilę z nim podłączonym na każdym biegu. Urządzenie to zczytuje informacje o mapach paliwa i później dokładnie takie same mapy można wgrać do komputera sekwencji. Wtedy nie powinno być różnicy między PB a LPG. Musisz ich o to zapytać. Jeśli zajmują się gazem zawodowo a nie od czasu do czasu to powinni mieć takie coś.
Nie no kolego, przeciez napisalem, ze gaz zostal ustawiony, ze bylem na regulacji.
A te urzadzenie to nie zadne urzadzenie tylko to jest interfejs zeby podlaczyc komputer. I to podlaczane nie do samochodu tylko do instalacji gazowej.
Kazda sekwencja jest ustawiana komputerowo. Przeciez to kazdy wie, gazownicy pewnie tez:)

Tutaj problem moze byc gdzies indziej. Jak go swiezo odebralem po zagazowaniu to bylo super. Nawet na starych swiecach.
Na nowych i nowych kablach jeszcze lepiej.
No a co teraz moglo sie stac, czy zabrudzily sie swiece?? Inne problemy??
Moze czegos nie wymienilem. Kopulki z ktorej odchodza kable nie wymienialem. Tylko swiece i kable.

A gaz to sekwencja KME.


Pozdrawiam,
Piotrek

kubazak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 08, 2005 12:10
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: kubazak » śr lis 23, 2005 09:57

KME- to ja niestety nie pomogę.Ale z wlasnego doświadczenia powiem pare rzeczy.Po pierwsze sprawdż przewody podciśnienia bo napewno twoja instalka ma osobny układ podciśnienia idący weżykami od kolektora ssącego do mam-sensora i reduktora.Jezeli tam bezie nieszczelnosc to mogą być takie problemy.Byćmoze wtryskiwacze masz zawalone jakimś syfem.Ja pare dni temu zatankowałem na JET i zawaliłem sobie centralny wtryskiwacz(mam wtrysk ciągły lpg) jakaś kleistą mazią i musiałem wszystko rozbierać.
Jeszcze mozesz sprawdzić czy nie masz błędów w komputerze benzynowym.Ewentualnie skasuj i po sprawdzeniu/naprawieniu wszystkiego niech ustawią mapę lpg od początku.
To tyle mogę na odległosc pomóc



tomekzG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:10
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: tomekzG » śr lis 23, 2005 11:09

Znajomy miał podobny problem.Pojechał do Siedlec tam gdzie zakładali mu sekwencję reklamować awarię,na co chopaki z serwisu od razu mu powiedzieli ,że to pewnie zabrudzona przepustnica jest.Koleś się spokojnie zapytał dlaczego jej nie przeczyścili od razu a oni mu na to że tylko montują gaz i czyszczenie układu wtryskowego benzyny nie leży po ich stronie.(Czyszczenie krawędzi przepustnicy)
Czyszczenie trwało 15min - 100zł i problem zniknął.
Jest specjalny preparat w spayu ogólnodostępny niestety nie znam nazwy.
Mam nadzieję że ten przypadek coś ci pomoże.
Tomek



kubazak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 08, 2005 12:10
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: kubazak » śr lis 23, 2005 18:00

Zapomniałem, sprawdż jeszcze odmy pomiędzy blokiem,głowicą a okolicami przepustnicy



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw lis 24, 2005 01:19

Dzieki,
niemniej jednak ja tym nie chce sie zajmowac.
Od tego sa ludzie co mi zainstalowali.
Przynajmniej przekaze cieciom na co maja zwrocic uwage.

A czemu w takim razie moze wystepowac chwilowe przytlumienie na benzynie??
Raz przyuwazylem ze spadly mi troche obroty zanim sie jeszcze na benzyne przelaczyl.

A i jeszcze jedno. Jak juz jest na gazie, to jak przelacze na benzyne to gasnie silnik na postoju, w trasie nie sprawdzalem.


Pozdrawiam,
Piotrek

kubazak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 08, 2005 12:10
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: kubazak » czw lis 24, 2005 01:44

wydaje mi sie ze silnik pracujac na lpg miał zbyt bogatą/ubogą mieszankę i moze wywalił jakiś błąd .Sprawdż błędy.W sekwencyjnym wtrysku jest tak ze wszystko jest zależne od czasu wtryskiwacza benzyny według którego komputer lpg oblicza czas swojego wtryskiwacza .Jeśli czas wtrysku benzyny jest niewłaściwy z powodu jakiegoś błędu w pamięci lub np kiepskiej sondy lambda to niestety tym wszystkim "zarazi się" instalka lpg.Niech koniecznie sprawdzą sonde lambda.

Co do gaśnięcia przy przechodzeniu na inne paliwo to już kwestia nakładki paliw.Wszystko można ustawić w sofcie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości