Ubywa oleju ( foty ) MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr lis 23, 2005 13:30

Zdarza się, silnik jest pochylony, jak leje się z tyłu (od strony ściany grodziowej) to pięknie potrafi spływać po rowku, który tworzy krawędź uszczelki pod głowicą na przód motoru. Ale masz za wyraźne ślady wycieku powyżej tego rowka, z boku silnika. Zdejmij pokrywę paska rozrządu i obejrzyj, czy w okolicach uszczelniacza nie jest mokro. Dość mocno to jest zabudowane, ale w górnej części raczej można bez demontażu czegokolwiek (paska, kół) odkręcić 2 lub 3 śruby mocujące stałą osłonę, odchylić ją o pół cm do oparcia o koło pasowe i obejrzeć co leci.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
yaru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 16:01
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: yaru » śr lis 23, 2005 13:58

Odkrecilem pokrywe rozrzadu. Dolna czesc silnika jest mokra tak do wysokosci kola zamachowego.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr lis 23, 2005 14:15

yaru pisze:Odkrecilem pokrywe rozrzadu. Dolna czesc silnika jest mokra tak do wysokosci kola zamachowego.
to uściślijmy ( bo koło zamachowe jest nie z tej strony silnika) - pewnie chodzi Ci o koło na wałku rozrządu??? - czyli to u góry



Awatar użytkownika
yaru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 16:01
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: yaru » śr lis 23, 2005 14:28

CHodzi mi o o to kolo na ktorym jest pasek. Patrzac od przodu samochodu po lewej stronie :grin:



barnej19

Post autor: barnej19 » śr lis 23, 2005 14:33

umnie koleś bierze za wymiane uszczelek ooło 100 zł ale części sam kupujesz



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr lis 23, 2005 14:37

yaru pisze:CHodzi mi o o to kolo na ktorym jest pasek. Patrzac od przodu samochodu po lewej stronie :grin:
więc jeśli jest to koło na górze, a pewnie tak to jest to uszczelniacz walka rozrządu



barnej19

Post autor: barnej19 » śr lis 23, 2005 14:45

tam jak pamiętam to jest uszczelka korkowa z niebiedim pułolem ana koło jest wężyczk w kolorze czrwonym i to wszystko to powino pomuc



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » śr lis 23, 2005 15:15

koszt naprawy okolo okolo 130 zl. Wymiana uszczelniacza na walku i uszczelki pod pokrywa. To wszystko



barnej19

Post autor: barnej19 » śr lis 23, 2005 15:21

to wzsystko co kolega napisał morzna to samemu zrobić niepowino durzo czasu zająć ilepij samemu wymienic tańszy kosz tego jest
a i zaopacz sie w zgrzewke piwa



Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » sob lis 26, 2005 16:16

Jak zobaczyłem fotki to własnym oczom nie wieżyłem :kac: Również posiadam ten model silnika, i wyciek oleju wtym samym miejscu. Tylko jak dla mnie jest to na 100% uszczelka pod głowicą. Pod osłoną paska rozrządu nie było śladu oleju... Szczerze mówiąc do tej pory nie brałem pod uwagę żadnej innej możliwośći defektu.

FAKTY;
- Korek wlewu oleju wysmarowany po same uszy "masłem"
- w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego śladowe ilośći oleju.

Dla mnie ten wyciek to tylko i wyłącznie Walnieta uszczelka pod głowicą, ... a u kolegi ???


Ten typ pewnie tak ma :crazy:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lis 26, 2005 16:29

BiZiCz pisze:Jak zobaczyłem fotki to własnym oczom nie wieżyłem :kac: Również posiadam ten model silnika, i wyciek oleju wtym samym miejscu. Tylko jak dla mnie jest to na 100% uszczelka pod głowicą. Pod osłoną paska rozrządu nie było śladu oleju... Szczerze mówiąc do tej pory nie brałem pod uwagę żadnej innej możliwośći defektu.

FAKTY;
- Korek wlewu oleju wysmarowany po same uszy "masłem"
- w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego śladowe ilośći oleju.

Dla mnie ten wyciek to tylko i wyłącznie Walnieta uszczelka pod głowicą, ... a u kolegi ???


Ten typ pewnie tak ma :crazy:
a u kolegi na 99% to nie uszczelka pod głowicą bo już sama głowica jest oblana olejem, A u Ciebie owszem to może być uszczelka



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz sty 15, 2006 15:22

yaru pisze:Odkrecilem pokrywe rozrzadu. Dolna czesc silnika jest mokra tak do wysokosci kola zamachowego.
mam dokladnie taki sam wyciek w takim samym silniku - i dlatego mam pytanie: czy to faktycznie okazalo sie ze to tylko uszczelniacz walka rozrzadu? czy moze cos jeszcze wymieniales, ile kosztowalo no i czy juz nie ma dalszych wyciekow?
dzieki, pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » ndz sty 15, 2006 23:58

Witam, podobnie jak inni posiadacze ABU po obejrzeniu zdjec troszke sie zdziwilem. Mialem to samo i mam to samo :) . Wymienilem wszystkie zimeringi i uszczelke pod pokrywa zaworow (uszczelnilem silikonem) i bylo ok, jakies 5 tys. Teraz znowu ta sama sytuacja, leci z boku po bloku od strony rozrzadu. Wiem ze to nie ladnie wyglada ale nie mam juz sily, wydaje mi sie ze to znowu ten uszczelniacz na walku.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn sty 16, 2006 09:33

Tanie zamienniki jesli zakladacie, to tak wlasnie macie ze wam znow leci, ja wymienialem uszczelniacz 1,5 roku wstecz przy okazji wymiany rozrzadu i zapomnialem o wyciekach..

Pozdro
Gitner
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2006 09:51 przez Gitner, łącznie zmieniany 1 raz.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości