Czym zabezpieczyc rdze przed dalsza "wedrowka"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Czym zabezpieczyc rdze przed dalsza "wedrowka"

Post autor: presario » śr lis 23, 2005 00:50

Jak w temacie...wyszlo mi troche rdzy na klapie kolo znaczka VW..i chcialbym to jakos zabezpieczyc. Co najlepiej zrobic ??? czy mam to zeszlifowac papierem i przemalowac hameraitem ? Napiszcie co radzicie ...pozdrawiam



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr lis 23, 2005 01:01

ja zrobilem tak: mam znajomego lakiernika - wiec doslownie grosze za robocizne - a z sama rdza - zeszliwowac - papier scierny - nie za gruby - najlepiej wodmym - potem jak trzeba to szpachla - wygladzic - pomalowac baza potem lakierem bezbarwnym - to tak bardziej fachowo - cena za lakier na taki maly kawalek to ok 15 zl - wiec jesli sam wszystko kupisz w ilosciach potrzebnych to niedrogo wyjdzie - a samemu pomalowac mozna ale zeby miec odpowiedni sprzet - no chyba ze chcesz rzeczywiscie tak bardziej prosto amatorsko - byle zabezpieczyc - to jak napisales.... ale raczej nie polecam - chociaz nie jestem lakiernikiem - mowie tylko na przykladzie tego co ja mialem zrobione - pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lis 23, 2005 00:02 ]
no i lakier z utwardzaczem ;) na koniec wypolerowac - jak juz dobrze wyschnie


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » śr lis 23, 2005 01:17

Broń Cie HAMERAITEM.SPIEPRZ... CAŁY LAKIER.
Zeszlifuj jak kolega pisze cienkim papierem i pomaluj farbą tego samego koloru, ale będzie widać, bo powinno się dobrać lakier i pomalować większy pas klapy, żeby nie było widać dużej różnicy w kolorze.


Black

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lis 23, 2005 09:45

Panowie co wam da drobny papier!!! Mam w tym doświadczenie. Rdze należy całą usunąć a nie powierzchownie. Usówa się ją boszką i tarczą do szlifowania, a miejsca niedostępne dla tarczy należy wypiaskować. Potem nanosi się odrdzewiacz najlepiej firmy APP. Po kilku godzinach miejsca przesmarowane szlifujemy papierem ściermym nie wodnym o grubości 220 i nanosimy szpachle. Potem ją obrabiamy na sucho!!!! i podkładujemy. Na następny dzień przygotowanie do lakieru i lakierujemy.



RYBA22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:47
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: RYBA22 » śr lis 23, 2005 11:57

No to chyba ja znam najlatwiejszy i natanszy systemWydrapujesz rdze pozniej szlifieka do zlikidowania ogniska rdzy,kortanin,szpachla,wygladzic,podklad,i lakier i juz.



pciuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 22, 2004 01:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pciuch » śr lis 23, 2005 12:22

spod Hammeraita wychodzi rdza i to szybciej niz myslisz. A co do czyszczenia to zalezy jak duza masz powierchnie. Jak duza to przejedz jakas szlifiereczka i dalej to juz napisali.



greg

Post autor: greg » śr lis 23, 2005 21:25

napiszę teraz jak ja to zrobiłem - szlifierka - zdarte do ładnego metalu, potem odrdzewiacz, umyłem i dodatkowo dla spokoju sumienia rozpuszczalnikiem a potem dałęm podkład reaktywny - 2 cienkie warstwy, na to dałem zwykły podkład i jeżdżę obserwując - minęło 4 miechy na żadnej z zaprawek nawet mikroskopijnej plamki a podkład jest biały więc by było widać. że wygląda brzydziej - na wiosne jak nic nie wyjdzie zrobi się już lakierem ładnie



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw lis 24, 2005 01:20

Poprostu podjedż do fachowca i on Ci powie co można zrobić Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] i 289 gości