Problem z golfem 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Problem z golfem 2

Post autor: Guteq » śr lis 23, 2005 00:14

Mam problem z moim golfem. A mianowicie mam golfa 1.8 monowtryska zagazowanego a problem mój tkwi w odpalaniu jak auto jest zimne. Jak jest zimny ( np po nocy jak go odpalam) nie che mi na benzynie odpalic doipiero po czasie ( jak przejade kawalek drogi) jak sie rozgrzeje mogę odpalić na benzynie ( i przełaczyc na benzyne) i na odwrót spokojnie przełaczyc na gaz. Jak auto jest zimne to tylo na gazie odpala. I za cholere nie wiem co to moze być.
Jak jest zimne to jak odpalony jest na gazie a przełacze na sama benzyne to gaśnie.

Moze ktos mial taki przyapdek lub wie gdzie może tkwic proble.

Pompa paliwa dziala ( przynajmnej slychac że dziala) filfr podobno jest dobry.

Jak byc coś byo z filtrem bo by cały czas tak dzialało a przynajmniej tak mi sie wydaje



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » śr lis 23, 2005 10:24

pewnie koles ktory zkladal Ci gaz cos pokopal. :bajer: ja tez mam 1.8 na gazie i na benzynie odpala normalnie chya ze jak silnik przelaczy sie na gaz i nie zagrzeje sie to pozniej z odpaleniem sa klopoty



RYBA22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:47
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: RYBA22 » śr lis 23, 2005 11:51

Auta na mono i na pelnym nie lubia byc odpalane na gazie



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lis 23, 2005 14:40

bo przez chwile kuleja ale po jakims czasie jest dobrze,mnczie czasem braklo benzyny w zimie i trzeba bylo startowac na gazie i nie odmowil pracy


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » śr lis 23, 2005 15:14

Dreak'e pisze:pewnie koles ktory zkladal Ci gaz cos pokopal. :bajer: ja tez mam 1.8 na gazie i na benzynie odpala normalnie chya ze jak silnik przelaczy sie na gaz i nie zagrzeje sie to pozniej z odpaleniem sa klopoty

Było dobre na pczątku tylko teraz cos tak zaczął nawalać. A co ewenetualnie mógl mi skopać jak montował gaz?



Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » śr lis 23, 2005 16:16

Rowniez mam problem z odpaleniem na beznynie jak jest zimy, myslalem ze to czujnik ssania (niebieski tzw. piaty wtrysk) jednak okazalo sie ze jest on sprawny.

Po sparwdzeniu pomki (sprawna) powinno po wlaczeniu zaplonu zostac podane paliwo na wtryskiwacze (słyszalne bzzzzy ;) to według mechanika) jako ze to nie wystepuje jest teoria ze gazownicy cos skopali przy podlaczeniu instalacji. Jedz do nich niech sprawdza czy wszystko OK.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 23, 2005 16:29

w moim 2.o jest wtryskiwacz rozruchowy, podaje dod. paliwo na zimnym. U ciebie pewnie chodzi o to samo ale nie jestem pewien.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » śr lis 23, 2005 16:44

wezu pisze:Rowniez mam problem z odpaleniem na beznynie jak jest zimy, myslalem ze to czujnik ssania (niebieski tzw. piaty wtrysk) jednak okazalo sie ze jest on sprawny.


A mi koles powiedzial żebym wymienił ten czerwony. W zasadzie nie znam sie ale myśłalem że czerwony toi jest czujnik ssania a nie niebieski.
Więc teraz sam juz nie wiem. Co do typów co mi zakłądali gaz to auto dobrze wcześieju chodziło dopiero od niedawna zaczęło cos siadac. A cały czas odpalałem na benzynie i nie było problemu aż do niedawna :(



Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » śr lis 23, 2005 17:09

Guteq pisze:A mi koles powiedzial żebym wymienił ten czerwony
A gdzie jest ten czerwony?



tomboss

Post autor: tomboss » śr lis 23, 2005 20:06

w twoim silniku jest 7 szt. różnych czujników wybieraj który?

:pub:



Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » czw lis 24, 2005 15:21

wezu pisze:
Guteq pisze:A mi koles powiedzial żebym wymienił ten czerwony
A gdzie jest ten czerwony?
Obok niebieskiego i mam andzieje ze o tym samym mówimy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości