POMOCY Mechanizm różnicowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ostryGolfII

POMOCY Mechanizm różnicowy

Post autor: ostryGolfII » pn lis 21, 2005 00:44

Cześć. Mam pytanie w jaki sposób można sprawdzić czy mechanizm różnicowy jest uszkodzony, bo mam mały problem. Podczas jazdy i skręcania kołami czuje jakby jedno z kół przeskakiwało. Jeden z mechaników mówił że to mechanizm różnicowy. Podobno można go sprawdzić podnosząc koła i kręcić jedny np do przodu a drugie powinno się kręcić do tyłu. POMOCY. Jak to mechanizm to co tam może być uszkodzone i ile kosztuje naprawa i jak go wymienić



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Re: POMOCY Mechanizm różnicowy

Post autor: NEMESIS » pn lis 21, 2005 00:50

Jak to mechanizm to co tam może być uszkodzone i ile kosztuje naprawa i jak go wymienić

Po objawach mam prawo na 99.9 % przypuszczać że to mechanizm !!!!!!! :panna: zalecana naprawa .... :chytry: wymiana skrzyni !!!!!!! TANIEJ !!!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt lis 22, 2005 02:10

Tylko wymiana skrzyni.Może to blokuje przegób który się rozsypał?Jak padła skrzynia to olej musiz mieć z opiłkami taki metalczny.Raczej skrzynka.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt lis 22, 2005 08:49

Zgadzam się z kolegami-wymiana całej skrzyni wychodzi taniej -przerabiałem to .
flat



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt lis 22, 2005 11:58

a moze to tylko przegub strzela, podjedz do dobrego mechanika to ci powie co jestr dokladnie, pozdrawiam



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » wt lis 22, 2005 13:38

miałem kiedyś podobną przypadłośc jeżdziłem po wszystkich specach i nikt nic nie wiedział co to strzela jak skręcam dopiero sam do wszystkiego doszedłem że to właśnie przegub sie rozsypał a też miałem obawy że to skrzynia bo to trzeszczenie terkotanie to aż na drążku zmiany biegów odczuwałem


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt lis 22, 2005 13:58

wątpie żeby to był mechanizm różnicowy, to jest ostatnia chyba rzecz jaka mogłaby sie zepsuś, jeszcze nie widziałem i niesłyszałem jak żyje o takim uszkodzeniu skrzyni biegów w golfie! Stawiam na przegub, daje podobne objawy jak opisujesz! Podjedź do dobrego mechanika niech przyłozy ucho i posłucha co sie dzieje , gdzie to trzeszczy!



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt lis 22, 2005 18:45

homsky pisze:wątpie żeby to był mechanizm różnicowy, to jest ostatnia chyba rzecz jaka mogłaby sie zepsuś, jeszcze nie widziałem i niesłyszałem jak żyje o takim uszkodzeniu skrzyni biegów w golfie! Stawiam na przegub, daje podobne objawy jak opisujesz! Podjedź do dobrego mechanika niech przyłozy ucho i posłucha co sie dzieje , gdzie to trzeszczy!
A ja nie tylko widziałem ale i przerabiałem :grrr:
Miałem tak w pasku był sprowadzony walony w błotnik od strony kierowcy oczywiście po zrobieniu chodził i najpierw nic nie było słychać ale po pół roku zaczeło się jakby buczenie które było coraz głośniejsze (takie coś pomiędzy buczeniem łożyska a np wału czy mostu w polonezie) po roku zaczeło mnie to wkurzać i zacząłem wymieniać najpierw przegub zewnętrzny potem półoś potem wewnętrzny i jak już nie pozostało nic innego to została tylko skrzynka .Wymieniłem na inną i jest OK .Naprawa jest rzeczywiście nieopłacalna bo nowy różnicowy jest bardzo drogi .Na pocieszenie dodam że VW jeżdził 1,5 roku i pewnie mógłby jeżdzić dalej , nie było tak że na tą skrzynkę zdechł mi na trasie -tak że to bardzo patriotyczna fura :grin:
pozdrawiam flat



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt lis 22, 2005 23:50

flatron316 pisze:homsky napisał/a:
wątpie żeby to był mechanizm różnicowy, to jest ostatnia chyba rzecz jaka mogłaby sie zepsuś, jeszcze nie widziałem i niesłyszałem jak żyje o takim uszkodzeniu skrzyni biegów w golfie! Stawiam na przegub, daje podobne objawy jak opisujesz! Podjedź do dobrego mechanika niech przyłozy ucho i posłucha co sie dzieje , gdzie to trzeszczy!


A ja nie tylko widziałem ale i przerabiałem grrr
Miałem tak w pasku był sprowadzony walony w błotnik od strony kierowcy oczywiście po zrobieniu chodził i najpierw nic nie było słychać ale po pół roku zaczeło się jakby buczenie które było coraz głośniejsze (takie coś pomiędzy buczeniem łożyska a np wału czy mostu w polonezie) po roku zaczeło mnie to wkurzać i zacząłem wymieniać najpierw przegub zewnętrzny potem półoś potem wewnętrzny i jak już nie pozostało nic innego to została tylko skrzynka .Wymieniłem na inną i jest OK .Naprawa jest rzeczywiście nieopłacalna bo nowy różnicowy jest bardzo drogi .Na pocieszenie dodam że VW jeżdził 1,5 roku i pewnie mógłby jeżdzić dalej , nie było tak że na tą skrzynkę zdechł mi na trasie -tak że to bardzo patriotyczna fura grin
pozdrawiam flat
u ciebie poprostu skrzynia jak piszesz buczała , albo wyła, ewidente uszkodzenia łozysk w skrzyni które poprostu już były na wykonczeniu w twojej skrzyni i miałes racje że wymieniłes skrzynię na inna bo bezsensowny jest remont,
ale przeczytaj dokładnie co pisze sam zainteresowany - u niego jest całkiem cos innego niz u ciebie, więc nie mów że to na pewno skrzynia do wymiany jak u ciebie!



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » śr lis 23, 2005 00:19

[quote="homsky"]wątpie żeby to był mechanizm różnicowy, to jest ostatnia chyba rzecz jaka mogłaby sie zepsuś, jeszcze nie widziałem i niesłyszałem jak żyje o takim uszkodzeniu skrzyni biegów w golfie! Stawiam na przegub, daje podobne objawy jak opisujesz!

Słabo słuchasz kolego albo dopiero niedawno masz kontakt z VW !!!! :helm: Najlepszy asior jakiego znam rozsypał mechanizm różnicowy tak że pogubił tryby !!! :okej: jeszcze paru z dziurami w mechanizmie róznicowym ....jakbyś wywalił z dubeltówki !!!!!!! :jezor:
Nikt nie wciąga kolegi na koszta i wymiane skrzynki bez upewnienia się czy to na pewno skrzynia a nie przegub, kolega nie pisał nic o terkotaniu ..co jest podstawą do podejrzewania przegubów !!! Ale fakt faktem jak wywali przegub wewnętrzny to potrafi przeskakiwać tak że aż furke podnosi !!!!! :grin:
Najlepiej wjechać na kanał , podnieść wózek, pokręcić kołami i oblookać !!! :hmm: Jak nic nie widać ani nie czuć uderzeń w przegubach, dla pewności rozpiąć przeguby wewnętrzne i poobracać flansze , jak obracają się ze stałym oporem bez przeskoków OK !!!! :okej: wtedy szukać po przegubach ..jak nie.... :panna: :bajer:



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » śr lis 23, 2005 00:52

Stary nieprzejmuj sie mi tak pzregub napier...ze ludzie sie z daleka ogladali co to jedzie!.I nadodatek autko raz mi tak kulalo ze myslalem ze mi kleknie na srodku ulicy.W carmanie od razu stwierdzil mechanizm roznicowy.A okazało sie ze to pzregub wiec najpierw sprawdz sobie to



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr lis 23, 2005 08:41

homsky pisze: u ciebie poprostu skrzynia jak piszesz buczała , albo wyła, ewidente uszkodzenia łozysk w skrzyni które poprostu już były na wykonczeniu w twojej skrzyni i miałes racje że wymieniłes skrzynię na inna bo bezsensowny jest remont,
ale przeczytaj dokładnie co pisze sam zainteresowany - u niego jest całkiem cos innego niz u ciebie, więc nie mów że to na pewno skrzynia do wymiany jak u ciebie!
Nie łożyska w skrzyni niestety . Znajomek mi to sprawdził -jak już nie miałem koncepcji na to co to wyje-wziął samochód na kanał ,podniósł na lewarku lewą stronę kazał odpalić silnik i wrzucić 4 jak zszedłem do kanału to słychać było skąd wyje-niestety różnicowy i finito.
Ale oczywiście przeguby należy wykluczyć najpierw jeżeli są trzaski szczególnie przy mocnym skręcie jak ktoś nie ma praktyki i nie jest osłuchany to najlepiej podjechać po diagnozę do jakiegoś warsztatu a potem ew. można samemu zmieniać.
A jak ktoś mówi że to łożyska w skrzyni to stara skrzynia vide leży w garażu :jezor:

pozdro flat



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lis 23, 2005 09:41

Mechanizm różnicowy jak siada to rozrywa w nim satelity. Posprawdzaj przeguby. A jak będziesz kręcił kołem w jedną stronę, a drugie będzie się kręcić w tą samą stronę to się nie przejmuj bo możesz mieć zeszperowany mechanizm tak jak jest to u mnie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości