ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

janusz66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 25, 2006 00:28
Lokalizacja: torun
Kontakt:

ABS

Post autor: janusz66 » czw lis 06, 2008 20:51

witam panowie,a wiec tak;po diagnozie VAG-iem,okazalo sie ze mam niesprawny czujnik abs-u w tylnym prawym kole,wymienilem go na nowy,i nadal pali mi sie kontrolka od abs...czy znowu musze usunac bledy vagiem?czy jest jakis inny sposob?bo kurcze ja nie zarobie kasy na kazde podlaczanie vagu co podlaczenie to 60 zl....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 06, 2008 21:14

może to uszkodzenie na drodze wtyczka pod kanapą -komputer ABS - posprawdzaj wtyczki i sam kabel. Gdyby kompyuterek "widział" sprawny czujnik to lampka by zgasła.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » czw lis 06, 2008 22:56

ten sam problem tylko trzy czujniki,wszystkie wynmienione na nowe i dalej kontrolka sie pali. W MK4 tez jest jakis komputer pod kanapą? tzn w podwoziu? czyli bez wjazdu na kanał sie nie obedzie. Pisalem juz kilka razy na forum,ale jak do tej pory bez odpowiedzi,sorry ze sie podpinam pod temat



janusz66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 25, 2006 00:28
Lokalizacja: torun
Kontakt:

Post autor: janusz66 » sob lis 08, 2008 11:37

no tak ale jak mam posprawdzac te kable?a komputer od ABS jest pod tylną kanapą?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 08, 2008 12:17

Miernikiem, we wtyku to komputera ABS merzysz opór na dwóch kablach do danego czujnika bez jego wypinania. Tylko musisz te kable właściwe znaleźć.
Jeśli starszy golf to ma komp. pod kanapą, nowszy - przy pompie. Jeśli masz pod kanapą - kable czujników są z karteczkami - numerkami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 315 gości