Jak zrobic lepsze hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Hamulce + ABS

Post autor: macbu » pt lip 18, 2008 08:46

pytanko bo o tym samym...

czy ktoś z Was spotkałsie moze z mk3 prawdopodobnie gt gdzie kola byly na 4 sruby 4 X tarcze i do tego hamulce byly z ABS-em?

bo ja tylko widzialem gdzie jest 5 srob a wlozylbym sobei do tylu tarcze nie bardzo moge znalezc czesci..,..


Macbu

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pt lip 18, 2008 16:10

ja robilem zamianke z bebnow na tarcze, zdejmujesz bebny i szczeki i masz tam 2 albo 4 nie pamietam dokladnie, mocujace belke z bebnem, odkrecasz zdjemujesz wszystko do golej belki... zakladasz takie stozki wieczorem pokaze foto jak cos, do tego musisz kupic sobie zaciski z jarzmami i tarcze od wersji GT 4*100 i smiga, wiec jak masz te czesci to zabawy jest b.malo, ja mialem zwykla CL i zminialem na tarcze z tylu tylko 5*100 i chodzily b. dobrze nic wiecej nie robilem, pompa zostala z CL-ki. pozdro



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » pt lip 18, 2008 17:40

Na tył potrzeba:
- 2 x tarcze (na 4 lub 5 śrub )
- komplet klocków
- 2 x zaciski z jarzmami ( z ABS lub bez )
- 2 x czop osi tylnej
- 2 x linki ręcznego pod tarcze
- 2 x komplet łożysk

I wtedy można brać się za zmianę :grin:



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » pt lip 18, 2008 17:53

jaszczur pisze:hamulce starego typu(vwII) takie jak były w mk2 lub hamulce typu girling(nowszego typu) montowane w mk3 od sierpnia 94,najprościej poznasz to po mocowaniu zacisku jesli masz na imbuś to sa starego typu i ida do niego odpowiednie klocki jeśli na śruby to hamulce girling to klocki nowego typu czyli takie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90404
Czy we wszystkich od 94r. powinien być Girling? Ja mam 96r. i mam ten stary typ na imbusy.



a.arek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 11, 2006 00:20
Lokalizacja: Dąbrówka koło Gogolina
Kontakt:

Post autor: a.arek » sob lip 19, 2008 20:42

jaszczur pisze:Grzegorz 86, tarcze masz na bank o srednicy 256 mm i bez problemu załozysz wentyle bez zmiany zacisków ponieważ do wentylowanych ida klocki 16 mm a do zwykłych 19 mm,jedynie trzeba sprawdzić czy masz hamulce starego typu(vwII) takie jak były w mk2 lub hamulce typu girling(nowszego typu) montowane w mk3 od sierpnia 94,najprościej poznasz to po mocowaniu zacisku jesli masz na imbuś to sa starego typu i ida do niego odpowiednie klocki jeśli na śruby to hamulce girling to klocki nowego typu czyli takie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90404
musisz wymienic jeszcze siedzenie klocków bo przy niewentylowanej tarczy jest waskie wyciecie na tarcze i nie wejdzie ci w to miejsce wentylowana tarcza,wiem napewno bo sam przerabialem chamulce w moim golfiku na tarcze tył i wentylowane przód,takie siedzenie na allegro kupilem za 50 zł komplet,wzywki oczywiscie



kmakm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 25, 2006 09:26
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: kmakm » czw lis 06, 2008 19:50

szukałem tych "siedzeń" na allegro i nie mogę nic znaleść mam golfa 1.9tdi 1z z 94 rok hamulce girling i zamierzam założyć wentyle tylko jakbyś mi pomógł albo jakieś zdjęcie lub nr katalogowy dał odnośnie tych "siedzeń" czy chodzi o jarzma???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości