Czy program VAG-COM zdiagnozuje usterkę licznika .

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamk18
HadrRockMetalFan
Posty: 53
Rejestracja: pn lip 02, 2007 06:54
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Czy program VAG-COM zdiagnozuje usterkę licznika .

Post autor: adamk18 » czw lis 06, 2008 18:08

Wczasie jazdy wskazówka prędkościonierza spada na zero i licznik nie ,, bije '' kilometrów . Po pewnym czasie pokazuje , a za chwilę znowu NIC nie ma . Czy VAG-COM wskarze gdzie jest usterka ?



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » czw lis 06, 2008 18:20

adamk18 pisze:Czy VAG-COM wskarze gdzie jest usterka
w MK III chyba nie. zacznij od sprawdzenia impulsatora w skrzyni biegów i sprawdź wtyczkę może zaśniedziały styki


one loVWe

Awatar użytkownika
adamk18
HadrRockMetalFan
Posty: 53
Rejestracja: pn lip 02, 2007 06:54
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: adamk18 » czw lis 06, 2008 18:23

Sprawdzałem wszystkie styki przy impulsatorze iwszystki są OK .



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » czw lis 06, 2008 18:32

sprawdź sam impulsator (może pożycz od kogoś) może ślimak jest już wytarty i nie zawsze łapie, może kostka za licznikiem, może kabelek gdzieś złamany, a może jakiś zimny lut w samym liczniku


one loVWe

Awatar użytkownika
adamk18
HadrRockMetalFan
Posty: 53
Rejestracja: pn lip 02, 2007 06:54
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: adamk18 » czw lis 06, 2008 18:46

Tak - musze jeszcze raz wszystko posprawdzać , choc powiem szczerze myślałem że VAG-COM pokaże co jest uszkodzone .

[ Dodano: 06 Lis 2008 17:59 ]
Doczytałem się w opisach interfejsów że dagnozują całą elektronikę - liczniki i wskaźniki też ----- ale chodzi mi czy ktoś może ten temat przerabiał ?



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw lis 06, 2008 19:07

Ujmę to tak. Raczej nie zdiagnozuje,ale na pewno może pomóc w lokalizacji usterki. W blokach pomiarowych, niestety nie pamiętam, w której grupie powinien być odczyt prędkości pojazdu, którą widzi sterownik silnika. Wystarczy uruchomić Vaga i przejechać się. Gdy prędkościomierz i drogomierz przestaną wskazywać jak to opisałeś adamk18, popatrz w tym momencie na okno Vaga czy tam jest odczyt prędkości. Jak tam będzie zero tak jak na liczniku to przynajmniej będziesz wiedział że licznik jest oki, i w tym momencie impulsy nie docierają do ani do licznika, ani do sterownika silnika. To jest oczywiście jedna z możliwości. Nie wiem dokładnie jak duży może być plik logów , ale np. możesz jeździć i zapisywać logi ze wskazaniami prędkości abyś nie musiał patrzyć na kompa w trakcie próby drogowej i jak licznik stanie to później zobaczyć w logach czy sterownik silnika także widział zatrzymanie a następnie możesz zinterpretować wyniki obserwacji.

[ Dodano: 06 Lis 2008 18:11 ]
adamk18 pisze:oczytałem się w opisach interfejsów że dagnozują całą elektronikę - liczniki i wskaźniki też ----- ale chodzi mi czy ktoś może ten temat przerabiał ?
W nowszych tak, ale póki co mówimy o mk3 a tu tak dobrze to nie jest


JaroW

Awatar użytkownika
adamk18
HadrRockMetalFan
Posty: 53
Rejestracja: pn lip 02, 2007 06:54
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: adamk18 » czw lis 06, 2008 19:29

Dzięki Jarowo za podpowiedzi - jeszcze nie mam VAG-a , ale pożyczę od kogos i bedę kombinował tak jak piszesz . Jeszcze raz dzieki :pub:

[ Dodano: 13 Lis 2008 09:47 ]
Dowiedzialem się z jak sprawdzić sam licznik -- do pinu A we wtyczce do impulsatora podłączyłem kontrolkę i sukałem w maasę auta -- wskazówka prędkościomierza wychyliła się na 20-25 kmh , na licznikiu km / dziennym/ nabiłem 0,2 . Zakładam więc że licznik jest chyba GUTT .

[ Dodano: 16 Lis 2008 15:36 ]
No niestety test licznika był pozytywny , na chwilę ruszył ale teraz znowu nic nie pokazuje . Sprawdzałem znowu kontrolką - wynik negatywny . Czyli musze walczyć dalej !!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 464 gości