Diesel - Podgrzewacz do ON ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djset

Post autor: djset » wt lis 22, 2005 13:57

Janosik pisze:Hmm A tu mozna zauwazyc ze im cieplejsze paliwo to tym mniej sie go pali

Takie elektryczne podgrzewanie paliwa jest stosowane wlasnie w ciezarowkach (np. Volvo FH12) gdzie w baku jest taka niby grzalka co ogrzewa paliwko, ze swojego doswiadczenia wiem ze jak byl wlaczony ten podgrzewac to mniej ta wielka bestia paliła
no ciekawe... to moze jednak jest oplacalne takie cos ;) jak bede mial nadmiar kasy to zakupie i przetestuje :)



Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » wt lis 22, 2005 14:06

Tego sheisu nie kupuj z allegro male efekty daje (chociaz mozesz kupic dla przetestowania i zaspokojenia swojej ciekawosci)
Zeby dawalo wieksze musialo by w krutkim czasie podgrzewac paliwo przez nie przechodzace a co mi kumple opowiadali to szybko to to nie nagrzewa paliwa

Najlepiej miec cos podobnego ale w baku zeby caly czas podgrzewalo w nim paliwo wtedy nie potrzeba by tego filtra z podgrzewaczem (ale z montazem tego tam to jush wysha szkola jazdy - przynajmniej tak mi sie zdaje na dzien dzisiejszy)


A-point Audi Service Amsterdam

atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Post autor: atomic » wt lis 22, 2005 14:43

Tak sie zastanawiam na wiosne jak mrozy opadna taki podgrzewacz bylby super sprawa jakby ktos chcial na "frytkach" jezdzic bo wiadomo ze tam problem jest z gestoscia oleju a po podgrzaniu problem znika
Wczoraj widzialem w kauflandzie OL 2.5 zl /litr



djset

Post autor: djset » wt lis 22, 2005 14:51

atomic pisze:Tak sie zastanawiam na wiosne jak mrozy opadna taki podgrzewacz bylby super sprawa jakby ktos chcial na "frytkach" jezdzic bo wiadomo ze tam problem jest z gestoscia oleju a po podgrzaniu problem znika
Wczoraj widzialem w kauflandzie OL 2.5 zl /litr
no wlasnie ja takze o tym mowie :) ale jakby spotkac gdzies tansze i zamontowac jeden z drugim to by cos to dalo :)
a jesli chodzi o grzalke do zbiornika to musiala by byc ona bardzo duzej mocy by zagrzac np "tylko" 50l ropy! a jak chcemy przejechac tylko 20km? (w wiekszosci przypadkow jest nawet mniej) to zanim cos tamm zacznie sie podgrzewac to juz bedziemy na miejscu.
i mysle, ze mniej jest kombinowania z zalozeniem trakiego przeplywowego podgrzewacza (lub nawet dwoch) niz takiej grzalki do zbiornika i uszczelnienia jej...



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt lis 22, 2005 16:23

Janosik pisze:Hmm A tu mozna zauwazyc ze im cieplejsze paliwo to tym mniej sie go pali

No ciekawe, ciekawe... A można wiedzieć dlaczego? :P


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
zex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr paź 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zex » wt lis 22, 2005 16:24

czytałem wszystie posty i jakoś nie znalazłem odpowiedzi. Może napisałby ktoś konkretnie które modele i jakie roczniki mają ten podgrzewacz a które nie. Mój to 1,9d 1993 i nie wiem czy mam cos takiego czy nie. Z góry dla fachowca dzięki <peace>


Golfik Golfik Golfik

Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » wt lis 22, 2005 18:48

Corvax, ja to zauwarzylem wlasnie w ciezarowkach ( jezdze jush kawalek czasu) i taka mi sie nasunela odpowiedz. Sprwdzalem to pare razy na trasie. W ciezarowkach jest ten wlacznik na pogrzewanie paliwa w baku i jak jest wyl. to spalanie bylo wieksze a jak wl. to mniejsze (predkosci byly powiedzmy takie same -- -- ogranicznik predkosci na pompie -- -- i warunki pogodowe i czas jazdy do siebie zblizone ) Napoczatku to sam bylem zadziwowany co jest
I gdzies sie u nas na forum z tym spotkalem (chyba jak ktos poruszl temat termostatow juz nie pamietam ale to bylo dos niedawno) ktos o tym wspominal

Fakt jak mamy maly odcinek do przejechania to nawet nie oplaca sie go wlanczac
Ja to ujolem tak na proste myslenie napewno jest jakies logiczne wytlumaczenie
Ostatnio zmieniony wt lis 22, 2005 18:57 przez Janosik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt lis 22, 2005 18:55

Janosik pisze:
Najlepiej miec cos podobnego ale w baku zeby caly czas podgrzewalo w nim paliwo wtedy nie potrzeba by tego filtra z podgrzewaczem (ale z montazem tego tam to jush wysha szkola jazdy - przynajmniej tak mi sie zdaje na dzien dzisiejszy)
Wujek który jezdzi na TIR-ach opwiadał że rosjanie w latach 70 jak jescze jezdziły u nich same ZIŁ-y i KAMAZ-y KRAZ-y itp. radzili sobie tak przy dużych mrozach że w baku zatapiali 3 zlutowane żarówki oczywiście podłączone :grin: a polacy zresztą ich podpatrywali i stosowali to również w swoich ciągnikach .
pozdro flat



Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » wt lis 22, 2005 19:01

flatron316, no nie zle nie zle hehe. Nie slyszalem tego ale warto bylo o tej kwestii historycznej uslyszec :hmm:

Zex tu masz fotke tego filtera paliwa z podgrzewaczem. Patrz na bial strzalke

POZDRO 4 ALL
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



djset

Post autor: djset » wt lis 22, 2005 21:42

pytanie:
zex pisze:czytałem wszystie posty i jakoś nie znalazłem odpowiedzi. Może napisałby ktoś konkretnie które modele i jakie roczniki mają ten podgrzewacz a które nie. Mój to 1,9d 1993 i nie wiem czy mam cos takiego czy nie. Z góry dla fachowca dzięki <peace>
odpowiedz:
Cinek pisze:Do filtra wchodzą cztery weze jedenz nich to napływ ciepłego paliwa od straony pompy wtryskowej!

podgrzewacz jest w filtrze paliwa. jak masz 4 rurki do podłączenia w filtrze to masz podgrzewacz, a jak nie masz 4 tylko 2 to nie masz ale zasze możesz założyć nowy filtr z podgrzewaczem...tylko zamiast wężyk powrotu paliwa z pompy do zbiornika puszczasz go najpierw do filtra i z filtra dopiero do zbiornika
:)



greg

Post autor: greg » wt lis 22, 2005 23:24

Michael G60 pisze:Można nawet dolać benzyny...tak podają w ksiażce obsługi do Mk II, ale trzeba wiedzieć w jakiej proporcji...
w książce Vw golf Mk2 podają wg włośkiej instrukcji -10* - 15%; -15*- 25%: max. 35% benzyny



djset

Post autor: djset » wt lis 22, 2005 23:41

jak jest pół na pół to tez chodzi :D sprawdzalem :D haha
ale zauwazcie, ze jak sie doleje tak z 10% benzynki to samochod lepiej chodzi :)



greg

Post autor: greg » wt lis 22, 2005 23:44

ale i więcej pali



djset

Post autor: djset » wt lis 22, 2005 23:50

greg pisze:ale i więcej pali
nie koniecznie, choc powiem ze nie sprawdzalem. a niby dlaczego by mial wiecej palic?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości