demontaz głosnika w drzwiach bocznych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

demontaz głosnika w drzwiach bocznych

Post autor: dm84 » czw lis 06, 2008 11:29

mam problem ze wyciągnięciem głośnika ,bo boje się trochu żeby nie połamać czego, albo zaczepy mocno trzymają albo trzeba tapicerkę wymontować żeby głośnik wyciągnąć , czekam na pomoc



Awatar użytkownika
rules_ck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 09:27
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rules_ck » czw lis 06, 2008 11:45

Witam, drzwi od kierowcy trzymaja na około4 śrubach, sa one umieszczone pod panelem sterowania szybami itp. Mosisz go delikatnie ale zdecydowania pociagnac do gory powinien zejsc bez problemu. drzwi od pasarzera trzymaja 2 śruby sa umieszczone pod trzymaniem, zdejmyjesz zewnetrzny dekielek ipowinienes je miec jak na dloni. Jak sie z tym uporasz to złab caly boczek najpierw od dolu( okolice maskownicy i swiatla) i zdecydowanie pociagnij do siebie, powinny wyczepic Ci sie zaczepy. Jesli juz to zrobisz bedzie Ci trzymala juz tylko gora, ja sie odczepia w ten sposob ze tak jakby wysuwasz ja w kierunku wysuwania okien, czyli do gory. Tylko uwazaj jak to zrobisz zeby bardzo niepoleciec z ta tapicerka bo mozesz urwac elektronike. Powodzenia



dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: dm84 » czw lis 06, 2008 12:20

czyli mam rozumieć ze nie da się ściągnąć tej siatki z drzwi co jest głośnik osłonięty



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lis 06, 2008 12:21

dm84 pisze:albo trzeba tapicerkę wymontować żeby głośnik wyciągnąć
trzeba, trzeba
Opiszę na drzwiach kierowcy co i jak. Trzy śrubki od dołu na dole drzwi (torxy) jedna przy lusterku, od przdu (przy zamkniętych drzwiach ta śrubka jest na słupku. Później delikatnie małym śrubokrętem rozbierasz uchwyt (to za co zamykasz drzwi) i tam są dwie śr€bku na śrubokręt krzyżakowy. Tapicerka odkręcona, żeby ją zdjąć łapiesz za dół i ciągniesz do siebie żeby plastikowe spinki wyskoczyły. Później wypinasz noki tapicerki i zostaje tylko góra. Zebyą ją zdjąć całkiem trzeba dosyć energicznie pociągnąć do góry.
Odpinasz wszystkie kable (w zależności od wyposażenia elektrycznego) i cięgno klami i tapicerka zdjęta. Głośnik jeżeli oryginał to jest na nitach i musisz je rozwiercić. To chyba tyle...jak masz szyby na korbki to oczyiście przed zdjęceim tapicerki zdejmujesz korbke (między korbką a tapicerką jest pierścień który się przesuwa w stronę przeciwną do kierunku korbki - jak korbka skierowana na dół to pierścień przesunie się w górę i korbka ładnie zejdzie)
Chyba wszystko

[ Dodano: 06 Lis 2008 11:22 ]
dm84 pisze:czyli mam rozumieć ze nie da się ściągnąć tej siatki z drzwi co jest głośnik osłonięty
na stałe jest w tapicerce



dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: dm84 » czw lis 06, 2008 12:32

a z tylu jak to zrobić??? bo ta to wogole nie mam głośników , poprzedni właściciel je zdemontował , chodzi o wersje 2 drzwiowa golfa



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lis 06, 2008 17:43

prosze: Obrazek



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » czw lis 06, 2008 23:53

jak już uporasz się z tapicerką to żeby wyciągnąć głośniki czeka Cie rozwiercanie nitów którymi są przymocowane do stalowej płyty :crazy: jak dla mnie jest to jedno z najgorszych rozwiązań w MK4 niestety :(



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » pt lis 07, 2008 09:55

dm84 pisze:a z tylu jak to zrobić??? bo ta to wogole nie mam głośników , poprzedni właściciel je zdemontował , chodzi o wersje 2 drzwiowa golfa
Tylko jak kolega chce je z tyłu wyciągnąć, skoro auto jest w wersji dwudrzwiowej? (a poprawniej to 3d) :grin:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt lis 07, 2008 12:09

dm84 pisze:a z tylu jak to zrobić??? bo ta to wogole nie mam głośników , poprzedni właściciel je zdemontował , chodzi o wersje 2 drzwiowa golfa
Żeby dobrać się do tyłu to wyciągnij sobie kanapę, na dole i na górze są takie plastikowe śruby/zaślepki, które trzeba wykręcić. Jak to zrobisz to pociągasz boczek do wnętrza samochodu. Jest mocowany na 5 czy 6 zapinkach. Dodatkowo trzymają też 3 blaszki przy szybie (jak boczek zejdzie z zapinek podnosisz go do góry i wysuwasz z tych blaszek) i 2 blaszki przy parapetach tylnej półki.

I jeśli głośniki tam były tylko zostały wyciągnięte to oki, ale jeśli ich nie było fabrycznie to zostaje Ci jeszcze zmiana przysłon w boczkach, bo przy braku fabrycznych głośników zamiast kratek jest zwykły, niedziurkowany plastik.
Ostatnio zmieniony pt lis 07, 2008 12:12 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: dm84 » pt lis 07, 2008 12:27

ok już chyba wszytko wiem , tylko chciałbym wiedzieć jak jest wymiar głośników żeby wszedł w drzwi przednie bo jeszcze nie mailem czasu rozkręcić a bym kupił już sobie nowe



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » pt lis 07, 2008 12:32

Kamel,
Ja nie mam fabrycznie głośników z tyłu, a mam normalne pokrywy, metalowe i dziurkowane.

Co do wymiarów głośników, to są to jak się nie myle 16,5cm średnica.
Pnoć warto dać dystanse pod głośniki, ale to inna historia.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt lis 07, 2008 12:55

Pablitto pisze:Kamel,
Ja nie mam fabrycznie głośników z tyłu, a mam normalne pokrywy, metalowe i dziurkowane.
No ja niestety miałem zwykłe i musiałem przysłony wymieniać.
A Pablitto Ty masz Borę, może i w 5-drzwiowym golfie tak jest. Bo w 3-drzwiowym u kumpla było tak jak u mnie.

A głośniki 16,5cm. Z tym, że do niefabrycznych trzeba dorzucić dystanse.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: dm84 » pt lis 07, 2008 14:20

a o co chodzi z tym dystansem?:D, i ten wymiar 16.5 cm to jest rozstaw dziur na śruby czy jak
Ostatnio zmieniony pt lis 07, 2008 14:21 przez dm84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt lis 07, 2008 14:49

rozmiar głośnika czyli średnica , a co do dystansy to jest grubości 7cm i montuje sie go poto iż tapicerka np.drzwi jest oddalona o ten właśnie wymiar względem blachy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości