Temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr lis 05, 2008 10:37

MarcinRoz,
Wczoraj sprawdziłem jak radziłeś - dolny wąż był zimny do czasu aż górny nie zrobił się gorący (nie wiem czy dobrze spojrzałem, ale chyba termostat puścił płyn zanim wskazówka doszła do 90st., tzn. dolny zrobił się gorący wcześniej). Dodam, że na postoju autko trzyma temp. elegancko 90st. Jak jade wskazówka jest notorycznie ciut poniżej kreski 75st. Mechanik mówił mi, że ważne jest co pokazuje na postoju, że w trakcie jazdy zawsze będzie mniejsza temp., tyle że mi sie wydaje że wskazania jednak powinny cały czas pokazywać 90st jak kiedyś, przed wymianą czujnika.
Jeżeli termostat otwiera sie za wcześnie, wiatrak oczywiście nie chodził- temp. na zewnątrz niska, to czy normalnym jest że temp. będzie 90st. na postoju?



krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » śr lis 05, 2008 11:57

przerabiałem to w zeszłym tygodniu i wymieniłem termostat
tzn jak stał to się nagrzewał do 90 ale jak włączałem ogrzewanie czy jechałem w trasie to było między 70 a 80
myślałem że czujnik ale poczytałem i radzono termostat
wymieniłem i w autku ciepło a temp na 90 jak zamurowana :)



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr lis 05, 2008 12:48

krupik,
Wielkie dzięki za info :-)
Czy spalanie jakoś zmalało po tym zabiegu?



krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » śr lis 05, 2008 15:09

w poniedziałek wymieniłem, wczoraj zalałem pod korek ale że na polu ciepło dziś i niewiele km zrobiłem to jest w miarę jak było tzn w okolicy 10 - do 12 zależy jaki korek w mieście
napewno działa mi ogrzewanie i jego odpalenie nie powoduje spadku temp silnika a to jest najważniejsze
ze spalaniem 10-12 się liczyłem kupując to auto więc tu jestem słabym ekspertem :)



Awatar użytkownika
MarcinRoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:15
Lokalizacja: EPJ
Kontakt:

Post autor: MarcinRoz » śr lis 05, 2008 21:22

Pablitto pisze:Czy spalanie jakoś zmalało po tym zabiegu?
Spalanie powinno nieznacznie się zmiejszyć, zwłaszcza gdy robi się krótkie odcinki.Podzielam opinie- to termostat.Wyminień a zaobaczysz efekty.Ps. miałem to samo.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

DawidA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 05, 2008 21:10
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: DawidA » śr lis 05, 2008 21:33

Witam
mam taki problem gdy jade autem i po przejechaniu kilku kilometrow auto gasnie i ciezko jest go odpalic dopiero po odczekaniu kilku minut znow odpali wie ktos moze co moze byc przyczyną? z góry wielkie dzieki ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości