Montaż ESP (dla golfa 4 mającego ASR i ABS)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob lis 01, 2008 17:14

jutro zbadam sprawę bo dziś raczej nie wypada...a czy przy kołach jest jakiś element odpowiedzialny za ESP, może tam coś się poluzowało?



greg

Post autor: greg » sob lis 01, 2008 18:12

Qto pisze:.a czy przy kołach jest jakiś element odpowiedzialny za ESP
ten sam co ABS - powinno się świecić i to i to, jeśli nie to inny czujnik



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob lis 01, 2008 23:48

Qto pisze:Z tego co wiem żeby w aucie było ASR wymagane jest ESP czyli że jak masz ASR to ESP też...
jest dokładnie odwrotnie, jak masz ASR - to masz ASR + ABS, a jak masz ESP - to masz ESP + ASR + ABS,

[ Dodano: Sob 01 Lis, 2008 ]
Qto pisze: ja mam przycisk ESP i nie mam ASR (z tego co wiem), koła mielą jak głupie, ale jak jest śnieg lub lód to czuć jak odcina napęd, jednak dopiero kiedy przodem zaczyna rzucać na boki. Pamiętam był kiedyś temat w którym sam brałem udział i ludzie mądrzy pisali tam, że jak masz przycisk ASR to masz systemy ESP i ASR a jak jest ESP to tylko ESP. Pewnie zaraz ktoś potwierdzi (lub nie)...czy masz ESP możesz sprawdzić na jakimś placyku, najlepiej mokrym albo piaszczystym co by auta nie przemęczać...ja sprawdzałem i mam a ASR...tak jak pisałem wyżej, wydaje mi się że nie mam.
jak masz przycisk ESP to znaczy że ASR już jest a jak masz przycisk ASR to niestety nie masz ESP



Awatar użytkownika
Guciu88
VW ADDICT
VW ADDICT
Posty: 90
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 20:56
Lokalizacja: DB
Kontakt:

Post autor: Guciu88 » ndz lis 02, 2008 01:51

Nie jestem pewien ale czujnik powinien być w okolicach czujnika ABS-u ?


Skoda - Simply Clever! :]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 02, 2008 08:46

Gutek1988 pisze:Nie jestem pewien ale czujnik powinien być w okolicach czujnika ABS-u ?
od ESP jest pod kierownicą, dokładniej na kolumnie

[ Dodano: 02 Lis 2008 14:23 ]
greg pisze:Qto napisał/a:
Gdzie ewentualnie mogę szukać przyczyn?
połączenia - wtyczka czujnik lub obejrzeć przewody czy nie nadłamane/przetarte
odłączyłem czujnik (dwie wtyczki), oblukałem kable, podłączyłem, upewniłem się że dobrze wtyczki siedzą i po jeździe próbnej kontrolka się nie zapaliła :bigok:
Mam nadzieję że właśnie to było przyczyną. Jest jeszcze inna opcja czy już tylko czujnik to wymiany (odpukać, może kontrolka już sie nie zpaali)?
greg pisze:Qto napisał/a:
.a czy przy kołach jest jakiś element odpowiedzialny za ESP
ten sam co ABS - powinno się świecić i to i to, jeśli nie to inny czujnik
tylko ESP się pali(ło)

Szkoda, że nie mogę dać pukncika, na pewno się należy.
rolbro4 pisze:Qto napisał/a:
Z tego co wiem żeby w aucie było ASR wymagane jest ESP czyli że jak masz ASR to ESP też...


jest dokładnie odwrotnie, jak masz ASR - to masz ASR + ABS, a jak masz ESP - to masz ESP + ASR + ABS
No to teraz jestem bogatszy o trochę wiedzy a golfik o ASR :bigok:



kalfasak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:54
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kalfasak » śr lis 05, 2008 01:13

Mam mały problem, niekoniecznie zwiazany z esp, a mianowicie z ASR. Po włączeniu samochodu kontrolka sie nie pali ( czyli jak mniemam jest wszystko ok), ale po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrow, zapala sie i nie gaśnie az do ponownego uruchomienia samochodu. Chyba, że kiedy się świeci pogonie golfika np ze światel i kola zaczną się ślizgac, wtedy zaczyna mrygac i potem gasnie, lub co ma miejsce troche rzadziej pali sie nadal.
Niemam pojęcia co może byc nie tak. Moze ktos mial z tym równiez problem i jest w stanie cos poradzic.

Golf mkIV 130 KM, 2002r

[ Dodano: 05 Lis 2008 00:29 ]
małe sprostowanie. Kontorlka ta po odpaleniu samochodu gaśnie razem ze wszystkimi.



Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: slodki01 » śr lis 05, 2008 13:28

dodo14 pisze:Panowie krotko i zwięźlę jesli w samochodzie jest przycisk ESP to jest również ASR,jesli jest ASR to jest tylko ASR bez ESP.
Potwierdzam.Ja mam Przycisk ESP i mam tez ASR, bo jak ruszam z kopyta na mokrym asfalcie to komputer ujmuje obrotow silnikowi i slycha taki dzwiek z komory silnika ,blokuje wtedy mechanizm roznicowy albo system prztychamowuje pompa ABS to kolo ktore traci przyczepnosc(czyt,buksuje).i dziej sie to za kazdym razem jak rusze opstro .nietylko na sniegu.,Takze jak ktos ma KOntrole ESP to ma tez ASR ,jezeli jest odwrotnie to niema ESP
Ostatnio zmieniony śr lis 05, 2008 13:34 przez slodki01, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości