cos puka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mover2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 16:18
Lokalizacja: wrocław

cos puka

Post autor: mover2002 » wt lis 04, 2008 18:43

Witam, ostatnio cos zaczelo pukac, nie wiem skad dokladnie dochodzi ten odglos alke pojawia sie najczesciej przy ruszaniu i redukcji biegow, sporadycznie przy skrecaniu i w czasie jazdy. Czy to moze byc przegub ?? Slyszalem ze przegub wymienia sie parami, czy z tylu tez sa tez przeguby ??Jezeli tak to mozna jakos sporawdzic czy stuka z przodu czy z tylu ?? Pukac zaczelo po tym jak auto zakopalo sie w blocie i troche mocno i dlugo trzeba bylo przygazowac by sie wykopalo



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt lis 04, 2008 18:51

myśle ze uszkodzeniu moglo uledz zawiesie tłumika ,lub poduszka silnika -skrzyni



Awatar użytkownika
krzyslebork3
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 62
Rejestracja: pn gru 10, 2007 17:33
Lokalizacja: Lemborg koło lubonidz :P
Kontakt:

Re: cos puka

Post autor: krzyslebork3 » wt lis 04, 2008 19:12

mover2002 pisze:Witam, ostatnio cos zaczelo pukac, nie wiem skad dokladnie dochodzi ten odglos alke pojawia sie najczesciej przy ruszaniu i redukcji biegow, sporadycznie przy skrecaniu i w czasie jazdy. Czy to moze byc przegub ?? Slyszalem ze przegub wymienia sie parami, czy z tylu tez sa tez przeguby ??Jezeli tak to mozna jakos sporawdzic czy stuka z przodu czy z tylu ?? Pukac zaczelo po tym jak auto zakopalo sie w blocie i troche mocno i dlugo trzeba bylo przygazowac by sie wykopalo
Kolego przeguby są tylko z przodu :)
Skrzynia swoja drogą ale przypominasz sobie może kiedy ostatnio zmieniałeś tulejki na wachaczach ??


<b>JP - jestem prawilny <b>

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt lis 04, 2008 19:20




mover2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 16:18
Lokalizacja: wrocław

Re: cos puka

Post autor: mover2002 » wt lis 04, 2008 23:41

krzyslebork3 pisze:
mover2002 pisze:Witam, ostatnio cos zaczelo pukac, nie wiem skad dokladnie dochodzi ten odglos alke pojawia sie najczesciej przy ruszaniu i redukcji biegow, sporadycznie przy skrecaniu i w czasie jazdy. Czy to moze byc przegub ?? Slyszalem ze przegub wymienia sie parami, czy z tylu tez sa tez przeguby ??Jezeli tak to mozna jakos sporawdzic czy stuka z przodu czy z tylu ?? Pukac zaczelo po tym jak auto zakopalo sie w blocie i troche mocno i dlugo trzeba bylo przygazowac by sie wykopalo
Kolego przeguby są tylko z przodu :)
Skrzynia swoja drogą ale przypominasz sobie może kiedy ostatnio zmieniałeś tulejki na wachaczach ??
tulejki zmienialem okolo 6 miesiecy temu, wiec moze to byc poduszka ?? a jak sprawdzic by sie upewnic ??

[ Dodano: 04 Lis 2008 22:49 ]
i jeszcze pytanie jedno pytanie : jezeli jest to poduszka i dopiero od paru dni jest ten dzwiek to czy mozna jeszcze jezdzic w takim stanie a jezeli tak to okolo ile ??



adam 5678
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 04, 2008 18:34
Lokalizacja: wrocław

Post autor: adam 5678 » śr lis 05, 2008 23:00

Witam u mnie rowniez zaczelo pukac, najczesniej podczas gwaltownego przyspieszenia (ruszanie i redukcja ) czy mozna jkoas sprawdzic czy jest to poduszka pod silnikiemn jezeli to ona ??



sergio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 13, 2008 18:24
Lokalizacja: Piła

Post autor: sergio » czw lis 06, 2008 17:54

Moim zdaniem pukanie pochodzi najprawdopodobniej z przegubów sprawdz to skręc na maksa koła i rusz jesli zacznie stukać to są to przeguby na 100% jesli nie to radze podobnie jak koledzy sprawdzic elementy gumowe wachacza lacznie ze sworzniem u mnie kiedes stukały sworznie


sergio

mover2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 16:18
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mover2002 » czw lis 06, 2008 21:24

witam ponownie, sprawdzilem dzis poduszke okazalo sie ze jest dobra wiec to nie to, przy skreconych kolach na maxa rowniez nie puka, wachcacze byly wymieniane, ale sprawdzilem je i tez sa cale, jakies inne mozliwosci i sposoby sprawdzenia ktos zna ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości