Różne czujniki temperatury 4 pinowe z żółtą obwódką ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 19:06
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Różne czujniki temperatury 4 pinowe z żółtą obwódką ??

Post autor: andrek » pn lis 03, 2008 18:00

Witam!

Mam następujący problem:

Samochód Golf III 1,6 ABU

Właśnie dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury płynu bo mi ten co miałem wysiadł :(
I dostałem niby taki sam, bo 4 pinowy z żółtą obwódką, tylko że był w jakimś woreczku na którym pisało Felicia 1,3 i kosztował 25zł

I oto okazało się że po wymianie temperatura zawiera się w przedziale 100 - 110 stopni C.

Przed wymianą, zanim zaczął nagle pokazywać niecałe 70 stopni C działał chyba OK, bo pokazywał 90 - 95 stopni C.

Czy mogła nastąpić jakaś pomyłka ??

Czy mam szukać innego czujnika ??

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pn lis 03, 2008 18:04 przez andrek, łącznie zmieniany 1 raz.



horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: horacjuszz » pn lis 03, 2008 19:11

Witam miałem ten sam problem nie ma się co załamywać jest parę rodzai czujników niby te same ale jednak. Mam taki sam motor jak ty z tego co pamiętam bez kłopotu dostałem czujnik dopiero za 3 razem pokazywał prawidłowo leć do sklepu oddaj go niech poszuka innego lub zwróci ci kasę. Jeśli powie że na 100% dał ci dobry to od razu kopnij go... jest bardzo małe prawdopodobieństwo że dał ci dobry. U mnie pokazywał od 100 do 110 drugi nawet do 120 także już od razu wiedziałem że szajs a trzeci pięknie 85 do 90 także był ok.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 03, 2008 19:14

andrek, za 25 zeta kupiłeś podróbę która w tym wypadku oznacza szmelc. Kup dobry, chcesz mieć spokój to w ASO (będzie z niebieską obwódką). A to że pokazywało 70 stopni to nie dowód na uszkodzenie czujnika, mógł paść termostat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » pn lis 03, 2008 19:20

Spoko też przez to przechodziłem, żółty pokazywał 110*C, a poprzedni niebieski 80*C, więc pożyczyłem sobie profesjonalny termometr elektroniczny i okazało że ten co pokazywał 110*C robił mnie w konia, a był nowy. Sprawdź przy jakiej temperaturze włącza Ci się wentylator chłodnicy, powinien przy ok 90*C (pierwszy bieg wentylatora!). Jeżeli włączy się przy 110*C to znaczy że czujnik oszukuje. Najlepiej kupić oryginał za coś ok 80zł, te podobno są lepsze.
Ostatnio zmieniony pn lis 03, 2008 19:22 przez matti_vw, łącznie zmieniany 2 razy.



horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: horacjuszz » pn lis 03, 2008 19:20

Kolega ma rację nie żałuj stary śmigaj do ASO. :bajer:



andrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 19:06
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: andrek » pn lis 03, 2008 19:27

Paweł Marek pisze:andrek, za 25 zeta kupiłeś podróbę która w tym wypadku oznacza szmelc. Kup dobry, chcesz mieć spokój to w ASO (będzie z niebieską obwódką). A to że pokazywało 70 stopni to nie dowód na uszkodzenie czujnika, mógł paść termostat.
jestem raczej przekonany ze to czujnik bo przestal dzialac z dnia na dzien, poza tym termostat sie otwiera i wentylator rowniez startuje, tylko ta temperatura do niczego nie podobna.

czy zna w takim razie ktos namiary na allegro na jakies dobre czujniki temperatury, moze topran czy hans prains (czy jakos tak :) ) albo moze jakis bosch ?? faktycznie troche sie zdziwilem ze tem czujnik byl zapakowany tylko w woreczek z napisem felicia :(

dzieki za odpowiedzi!



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » pn lis 03, 2008 19:27

calkiem mozliwe ze dali tobie nie taki czujnik jak powinien byc... skoro temperature pokazuje tylko w innych granicach wsyztsko na to wskazuje...
skoro bylo napisane ze do felicji 1,3 to nie to samo co 1,6.... :)

na twoim miejscu wymienil bym ten czujnik


Obrazek
Służę pomocą z VAG

andrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 19:06
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: andrek » pn lis 03, 2008 19:41

horacjuszz pisze:Witam miałem ten sam problem nie ma się co załamywać jest parę rodzai czujników niby te same ale jednak. Mam taki sam motor jak ty z tego co pamiętam bez kłopotu dostałem czujnik dopiero za 3 razem pokazywał prawidłowo leć do sklepu oddaj go niech poszuka innego lub zwróci ci kasę. Jeśli powie że na 100% dał ci dobry to od razu kopnij go... jest bardzo małe prawdopodobieństwo że dał ci dobry. U mnie pokazywał od 100 do 110 drugi nawet do 120 także już od razu wiedziałem że szajs a trzeci pięknie 85 do 90 także był ok.
mam jeszcze jedno pytanie:

otoz znalazlem swoj stary oryginalny czujnik MADE IN LUXEMBURG
ktory nie mial zadnej kolorowej obwodki, tylko na metalowym rancie takie oznaczenie:
357919501A

czy w takim razie czujnik ktory powinienem teraz kupic powinien miec zolta czy niebieska obwodke ??

jakie sa odpowiadajace zamienniki tego czujnika ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 03, 2008 20:11

andrek, nie poznasz tego po kolorze bo się zmieniły zwłaszcza te sprzedawane w ASO, podróby zwykle mają ten sam kolor co oryginał na którym auto wyjechało z fabryki. Podaj typ silnika w ASO, firmy które wymieniłeś to największa taniocha, chcesz to ryzykuj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: horacjuszz » pn lis 03, 2008 20:51

na moim było napisane dokładnie to samo z Luksemburgiem także zastanawiałem się nawet czy ten czujnik nie ma tyle co auto ;) z tego co pamiętam obwódka była żółta i nikt nie starał mi się dawać innego koloru, jak się domyślam dlatego że właśnie nim się sugerowali.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 03, 2008 20:54

od roku 2003 ASO sprzedaje w miejsce tych co numer podał andrek, czujniki o numerz 6U0919501B - jest to zamiennik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: horacjuszz » pn lis 03, 2008 20:58

Kolega podał fachowe podejście także nic jak udać się do ASO i zakupić co trzeba, swoją drogą ciekaw jestem miny sprzedawcy gdybym poprosił go o numer czujnika który mi sprzedał ;) :pub:



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » pn lis 03, 2008 21:40

nic nowgo nie wniose ale potwierdzam, ze obecnie sprzedawane sa te z niebieska obwodka w miejsce tych z zolta otaz to, ze nie warto kupowac tanich zamiennikow (ja na taki z aso wydalem 84zl... wczesniej bylo kilka zamiennikow po okolo 60zl i z kazdym bylo cos nie tak...)


Obrazek

andrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 19:06
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: andrek » wt lis 04, 2008 22:01

witam!

sobie posprawdzałem to i owo i termostat otwiera mi się według mojego czujnika temperatury tak gdzieś przed 100 stopni C, a wentylator tuż później, przedtem miałem odczyt otwarcia termostatu tuż przed 90 stopni C co by się zgadzało z 87 stopni jakie przewidział producent termostatu. taki czujnik se dodaje 10 stopni i tyle.

jedynie mnie teraz zastanawia czy jak jadę i mam na blacie 100 stopni C a wiem że wszystko jest OK, czy coś złego może dla mnie z tego wynikać ?? jakieś konsekwencje ?

pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 262 gości