Ukodzony układ lub sterownik zamka centralnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

oloderay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 05, 2007 21:28
Lokalizacja: Świdnica

Ukodzony układ lub sterownik zamka centralnego

Post autor: oloderay » ndz lis 02, 2008 17:45

Witam!

Jestem posiadaczem Golfa 3 1.8 rocznik 93 wersja 5 drzwiowa z fabrycznym centralnym zamkiem. Do wczoraj wszystko działało OK lecz dzisiaj rano zastałem otwarte auto, częściowo rozładowany akumulator i intensywny zapach spalonego plastiku przekręcenie kluczyków w drzwiach bez efektu wszystkie inne elektryczne układy działają. Od razu rzuciła mi się myśl o sterowniku zamka, który to jak się okazało był jeszcze gorący i intensywnie pachnący spalonym plastikiem. Rozebrałem element - rotor zablokowany przekaźniki jak się okazuje działają tj po przekręceniu kluczyka w drzwiach łapią na około 0,5 min po czym puszczają. (w obie strony). Już szukam nowego egzemplarza sterownika.
Ale chcę mieć pewność działania całego układu.
Pytania:
Co było przyczyną uszkodzenia (spalenia)?
Zwarcie w drzwiach ? (w zamku lub na kablach łączących)
Zatarcie silnika pompy w sterowniku? (elektronika wygląda OK)
Inna przyczyna?
Czy ktoś ma schemat instalacji elektrycznej centralnego zamka?

Dodam na koniec, że wczoraj myłem auto - może być tak, że woda dostała się do styków w drzwiach? (chyba są zabezpieczone na taką okoliczność)

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 02, 2008 17:54

propnuję ci postaraj się najpierw o nowa pomkę, a potem jeśli problem będzie się urzymywał do wypinaj po kolei wszystkie złącza w osłonie z drzwi oraz od zamka w klapie, w ten sposób wyjaśnisz w których drzwiach jest problem. Ajeśli mimo tego wypinania będzie to samo t winna może być usterka alarmu z domykaniem jeśli masz taki
Ostatnio zmieniony ndz lis 02, 2008 17:55 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 438 gości