Obroty w góre Golf w miejscu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pancho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 08, 2008 18:28
Lokalizacja: Jarocin WLKP

Obroty w góre Golf w miejscu

Post autor: Pancho » ndz lis 02, 2008 13:58

Witam!
Cos zlego dzieje sie z moim Golfem (MK3 1.8 GL 90KM silnik ABS).

Najczesciej sytuacja ma miejsce przy wyprzedzaniu (gwaltownym przyspieszaniu...) na 4 lub 5 biegu gdy mam okolo 2,5tys obrotow wciskam pedal gazu - obroty ida w gore ale auto nie przyspiesza, predkosciomierz w miejscu... po wyzej 3tys obroty nagle obroty spadaja i wracaja do poprzedniej wartosci i auto juz normalnie przyspiesza.

NIe mam pojecia co to moze byc, jesli ma ktos jakis pomysl, sugestie prosze o info!

z gory wielkie dzieki


♫♪♫ ♫House Music Lovers ııllılı.l.ıllıl d(^_^)b

Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » ndz lis 02, 2008 14:21

Wielkimi krokami zbliza sie wymiana sprzegla,najlepiej w komplecie tzn,lozysko oporowe,tarcza i docisk.....



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Obroty w góre Golf w miejscu

Post autor: norek111 » ndz lis 02, 2008 14:27

Pancho pisze:Witam!
Cos zlego dzieje sie z moim Golfem (MK3 1.8 GL 90KM silnik ABS).

Najczesciej sytuacja ma miejsce przy wyprzedzaniu (gwaltownym przyspieszaniu...) na 4 lub 5 biegu gdy mam okolo 2,5tys obrotow wciskam pedal gazu - obroty ida w gore ale auto nie przyspiesza, predkosciomierz w miejscu... po wyzej 3tys obroty nagle obroty spadaja i wracaja do poprzedniej wartosci i auto juz normalnie przyspiesza.

NIe mam pojecia co to moze byc, jesli ma ktos jakis pomysl, sugestie prosze o info!

z gory wielkie dzieki
szykuj kasę na wymianę sprzęgła



Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » ndz lis 02, 2008 14:45

hehehe no dokladnie albo jakims dziwnym trafem zalales sprzeglo olejem ;] bo tak tez mozna hehehe i takie same sa objawy ;]


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
Pancho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 08, 2008 18:28
Lokalizacja: Jarocin WLKP

Post autor: Pancho » ndz lis 02, 2008 19:45

tigerdj pisze:hehehe no dokladnie albo jakims dziwnym trafem zalales sprzeglo olejem ;] bo tak tez mozna hehehe i takie same sa objawy ;]

Z oleje nic nie robilem:/ tak wiec obawiam sie najgorszego :blush:

[ Dodano: 02 Lis 2008 18:48 ]
Panowie a ile mnie to wszystko moze kosztowac? tak zeby nie rozplakal sie u mechanika...

[ Dodano: 02 Lis 2008 18:53 ]
a jeszcze jedno... jakiej firmy najlepiej kupic sprzeglo i te wszystkie dodatki?


♫♪♫ ♫House Music Lovers ııllılı.l.ıllıl d(^_^)b

Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » ndz lis 02, 2008 20:12

Pancho pisze:a jeszcze jedno... jakiej firmy najlepiej kupic sprzeglo i te wszystkie dodatki?
Najlepiej SACHS,przynajmniej takie jest moje zdanie.Tutaj masz przykladowe ceny:
http://www.allegro.pl/search.php?string ... =0&order=p



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 02, 2008 20:15

żadne dodatki, samo sprzęgło czyli docisk tarcza w komplecie w jednym pudełku. Sachs, Valeo. Ponad 300 stówy za sprzęgło plus robocizna. Może w 5 stówach się zmieścisz. Warto przy okazji simering na wale zmienić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pancho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 08, 2008 18:28
Lokalizacja: Jarocin WLKP

Post autor: Pancho » ndz lis 02, 2008 21:04

Dzieki panowie za pomoc... az mi wypieki na twarzy wyszly ile musze zainwestowac:/

Pozdrawiam

[ Dodano: 03 Lis 2008 18:52 ]
PANOWIE PONOWNIE PRZYWRACAM TEMAT!

Dzis zauwazylem ze linka sprzegla gdy ja recznie naciagalem przy pierwszym nacignieciu byla "luzna" przy drugim razie byl juz opor! sprawdzalem przy wylaczonym silniku!

Czy jest mozliwosc ze to jednak nie sprzeglo tylko cos z linka?


♫♪♫ ♫House Music Lovers ııllılı.l.ıllıl d(^_^)b

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości