Jaki olej do skrzyni?I problem z skrzynia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 02, 2008 10:33

ironkorn,
Jestem po wymianie oleju, wiem ze to pomaga, biegi chodza lzej o wiele! ja akurat zalewalem Castrolem Taf-X 75W90. GL4 oczywiscie. Na razie jest ok, było to moze 4-5 miesiecy temu i zadnych niepokojacych zmian nie stwierdzilem.
a to ze biegi ciezko Ci wchodziły to normalne, bo Hipol sie tak zachowuje :) kumplowi jak zalał Hipola to w zeszła zime skrzynia jakby zamarzla :D dopiero po 15 minutach odpalonego silnika dalo sie wrzucic 1.
Jessy pisze:Ja wymieniałem na GL-5 i od 11kkm nie ma kropelki oleju pod skrzynią, wszytstko zależy od stanu skrzyni, jak ma sie padake skrzynie to nie opłacas sie lac lepszych olejów.
nie zgodze sie z Toba, bo lepszy olej zawsze wiecej pomoze jak powiedzmy taki Hipol,
a co do padak skrzyni to poczekaj :) GL 5 srobi swoje z mosieznym synchronami to bedziesz mógł sobie lac gorszy olej pozniej , do padaki jak to mowisz :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz lis 02, 2008 10:40

jak masz skrzynię sterowaną linkami warto też prysnąć wd40 na wybierak na skrzyni


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 02, 2008 10:49

djtom pisze:jak masz skrzynię sterowaną linkami warto też prysnąć wd40 na wybierak na skrzyni

w MK II takiego rarytasu jak linki nie było :) My mamy ciegna , tuleje, elementy plastikowe itd :) ale to nie WD tylko jakms smarem w spraju lepiej, bo WD to czysci , a smarowac to tak srednio :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz lis 02, 2008 11:04

ale to nie WD tylko jakms smarem w spraju lepiej, bo WD to czysci , a smarowac to tak srednio
fakt, ale pod reka miałem akurat tylko wd :)
w MK II takiego rarytasu jak linki nie było :) My mamy ciegna , tuleje, elementy plastikowe itd
tyle już jezdzi swapowców ze nigdy nie wiadomo :D


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 02, 2008 11:08

djtom pisze:tyle już jezdzi swapowców ze nigdy nie wiadomo
ano mozna sie zdziwic :D niby w dowodzie 1,3 a tam min 1,8 albo AAA :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » ndz lis 02, 2008 13:24

guti pisze:nie zgodze sie z Toba, bo lepszy olej zawsze wiecej pomoze jak powiedzmy taki Hipol,
a co do padak skrzyni to poczekaj GL 5 srobi swoje z mosieznym synchronami to bedziesz mógł sobie lac gorszy olej pozniej , do padaki jak to mowisz
Nie jedną skrzynie już naprawiałem umnie na warsztacie i jakos nikt nie nażeka na skrzynie ze zalane sa GL-5 , wszytsko zlezy jak była explatowana, w skrzyniach VW najczesciej siadają koła 5tego biegu i wstecznego, synchronizatory zadziej. Ale każdy ma swoja opinie na ten temat.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości