świeci kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rav1015
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:12
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

świeci kontrolka oleju

Post autor: rav1015 » sob lis 01, 2008 00:49

Witam wszystkich. Mam problem ze świecącą się na rozgrzanym silniku i na wolnych obrotach kntrolką oleju. Dodam zę poziom oleju jest w normie.
Olej Lotos - semisyntetic
przebieg samochodu 180000.
Silnik pracuje dość głośno szczególnie na wysokich obrotach.
Dziękuję wszystkim za porady.


Rafał

Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » sob lis 01, 2008 00:53

Prawdopodobnie coś z pompą oleju nie bardzo skoro głośno chodzi i świeci się kontrolka od oleju, może filtr oleju jest bardzo zapchany i spowodował uszkodzenie pompy.

pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » sob lis 01, 2008 16:09

rav1015, kiedy wymieniałeś olej, ja nie dawniej niz dwa dni temu miałem ten sam problem kontrolka mrugała i włańczał się biper. Wymieniłem olej i filtr i pomogło - chyba ale wczoraj był spokój a sporo jezdziłem. Istnieje jeszcze jedna możliwość, poz tym że z silnikiem i ciśnieniem jest ok. tzn czujnik ciśnienia oleju się zepsuł. Czujniki sa dwa wkręcane w podstawę filtra oleju (nie wiem czy to się tak nazywa :helm: ). Jeden jest niebieski który odpowiada za niskie ciśnienie a drugi biały który odpowiada za wysokie. Jak kontrolka ci tylko mruga tzn że z niskim ciśnieniem jest cos nie tak, a jak mruga i brzęczy to wysokie ciśnienie. U mnie mrugała i brzęczała więc kupiłem biały czujnik. Ale jak narazie jest wszystko ok więc go nie wymieniam. Cena czujnika wysokiego ciśnienia to 49zł w ASO


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 304 gości