Ciągle świecą się światła stop i mryga kontrolka od świec

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Ciągle świecą się światła stop i mryga kontrolka od świec

Post autor: bladzio1 » czw paź 30, 2008 21:23

Witam

Dziś zauważyłem następujący problem w moim Golfiku a mianowicie po przekręceniu kluczyka zapalają się światła stop. Świecą cały czas podczas jazdy i nie reagują na naciśnięcie pedału. Po wyjęciu kluczyka światła gasną i reagują na pedał hamulca czyli zapalają się po jego naciśnięciu. Drugim problemem jest to, że od kilku dni ciągle przepala mi się bezpiecznik od sterowania silnika i w tytm momencie zapala się lampka od świec żarowych, po wymianie bezp. wszystko jest ok ale po jakimś czasie znów bezpiecznik pada i świeci się lampka.
Ps. Ostatnio montowałem radio i może coś wtedy sknociłem? Bo te dziwne rzeczy zaczęły się mniej więcej od tego właśnie momentu...

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co i jak to będę bardzo wdzięczny, bo nie wiem już co mam robić!



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » czw paź 30, 2008 21:37

Wymontuj radio i będziesz wiedział


Mirek

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bladzio1 » czw paź 30, 2008 23:08

Jak nic innego nie wymyślę to pewnie tak zrobię ale wątpie, żeby to było przez radio bo jak go podłączałem to tylko do złącza ISO, bo wszystkie kabelki były już podłączone do kostek przez poprzedniego właściciela.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt paź 31, 2008 00:13

zbadaj jeszcze "automat stopu" - włącznik świateł stop przy pedale, niby nic ale jego awaria potrafi przyspożyc kłopotów...



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pt paź 31, 2008 00:52

bladzio1 pisze:Ps. Ostatnio montowałem radio i może coś wtedy sknociłem? Bo te dziwne rzeczy zaczęły się mniej więcej od tego właśnie momentu...
bladzio1 pisze:Jak nic innego nie wymyślę to pewnie tak zrobię ale wątpię, żeby to było przez radio bo jak go podłączałem to tylko do złącza ISO, bo wszystkie kabelki były już podłączone do kostek przez poprzedniego właściciela.

Wygląda że sam znasz odpowiedź co się porobiło. No może nie jest to pewne tak na 100% ale jest 90% szansy że to od tego radia, tym bardziej, że jak piszesz w aucie montowałeś radio (pewnie go nie było) i jeszcze coś o poprzednim właścicielu i ISO. Z ISO w mk4 jest trochę zamieszania ponieważ fabryczne do którego była podłączona np.oryginalna Gamma nie pasuje za bardzo do odbiorników kupowanych w sklepach np. MM itp (trzeba oryginalne ISO nieco zmodyfikować), a oryginalna Gamma z mk4 nie ruszy jak nie dopasuję się do niej oryginalnego ISO w innym aucie i aby daleko nie szukać może to być dowolny mk3. Wypnij radio i daj znać co z tego wyszło, jak dalej będzie kicha to się pomyśli.


JaroW

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bladzio1 » wt lis 04, 2008 10:17

Okazało się, że cały problem powstał przez popsuty czujnik stopu. Wstawiłem nowy i wszystko jest OK!



222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 14, 2009 22:35
Lokalizacja: EU

VW Polo - czy światła STOP świecą się po wyjęciu kluczykow?

Post autor: 222 » sob lut 14, 2009 22:44

Witam :)

Aby nie zakładać nowego tematu podłączam się tu. Moje pytanie jest takie, czy po zgaszeniu silnika, wyjęciu kluczyków i naciśnieciu hamulca powinny się świecić światła STOPu? Bo u mnie tak jest, a wcześniej mi się wydaje tak nie było

Wymieniali mi ostatnio w moim VW Polo w tylnich kołach szczypce i cylinderki i nie wiem czy coś źle podłączyli ponownie czy też tak to było od początku a ja jestem przewrażliwiony.



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » sob lut 14, 2009 22:48

tak ma być, przynajmniej tak jest w mk IV ;)



Kamil107
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lut 17, 2007 20:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: Kamil107 » ndz lut 15, 2009 01:22

w mk 1 i mk 3 rowniez tak jest



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz lut 15, 2009 01:44

By nie wymieniać wszystkich modeli: jest tak w pojazdach grupy VW/Audi/Seat/Skoda



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości