Licznik oszukuje.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: TDiesel » śr wrz 10, 2008 22:10

rolbro4 pisze:
greg pisze:TDiesel, może to być uszkodzenie licznika po "korekcie" :bigok:
rzeczywiście możesz mieć rację, szwagier ma Astrę z 1995 roku z kręconym licznikiem i przekłamuje o ponad 10 km/h
W Astrze jest mechaniczny licznik i to jest co innego. W mojej Ibizie podłaczasz kabelek, 2 minuty i po sprawie, więc to raczej nie to. Poza tym jest książka serwisowa i badania TUV z przebiegami, więc jest raczej oryginalny.



greg

Post autor: greg » śr wrz 10, 2008 22:22

TDiesel, prędkosć jest podawana z impulsatora skrzyni biegów a zatem - skoro jak twierdzisz nie mógł nikt cofać licznika to albo przyczyna w impulsatorze albo w samym liczniku



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » śr wrz 10, 2008 22:46

wlasnie tam w astrze masz te krecone cyferki a w ibize mascie wyswietlacz to nie uszkodzisz bo licznik cofasz pod podlaczenie do kompa


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

greg

Post autor: greg » czw wrz 11, 2008 08:07

TDiesel, prędkosć jest podawana z impulsatora skrzyni biegów a zatem - skoro jak twierdzisz nie mógł nikt cofać licznika to albo przyczyna w impulsatorze albo w samym liczniku
a tak ogóle to poczytajcie sobie co się czasem dziej po cofaniu licznika w golfie 3 i nie mówcie że nie może się przy cofaniu coś dziać - bo zmiana w eprom licznika potrafi wiele zmienić w jego pracy (wiem bo się nie raz już bawiłem w oprogramowaniu licznika)



TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: TDiesel » czw paź 30, 2008 18:13

Temat wciąż aktualny. Dzisiaj podłączyłem interfejs pod vag-coma i co ciekawe w testach pomiarowych w vagu pokazuje dobrze prędkość i obroty, natomiast na desce prędkość zawyża. Co z tym? :roll:



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » czw paź 30, 2008 20:17

to tak jakby zle odczytywal licznik impuls z vaga

[ Dodano: 30 Paź 2008 19:18 ]
spróbuj podłączyć inny licznik


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 461 gości