oryginalny lakier - czy można kupić w sprayu ? :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

oryginalny lakier - czy można kupić w sprayu ? :)

Post autor: Bozz » pn lis 21, 2005 10:45

Witam

mam do odmalowania pare drobnych miejsc na karoserii swojego gofera mk2 ( oryg. lakier tornado rot LY3D ) podkładowanie, szpachlowanie zrobiłem sam ale mam problem teraz z lakierem. Czy mozna gdzies kupic oryginalny lakier w puszce w sprayu ? Pytam bo sam chce wymalowac te drobiazgi.

A jesli nie mozna dostac oryginalnego lakieru w sprayu to jaki kolor ( najlepiej wg. oznaczen na puszce ) dopasowac do mojego tornado rot ?

Poradzcie cos prosze !
Pozdrawiam
Bozz



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn lis 21, 2005 10:53

wiec tak masz kilka wyjsc
jechac i dobierac kolor ze sprajow na półce co oczywiscie nie znajdziesz identycznego ale zblizony np i to bedzie najtaniej

po 2 sa sklepy lakiernicze co ci dobiora lakier i wbija w puszke i bedzie praktycznie to samo ale sprayem NIGDY ! nie pomalujesz tak jak pistoletem i bedzie widac takie łatki na aucie bo nie uzyskasz takie polysku gladkosci i "wkurzysz" sie dalej...

najlepszysm ale stosunkowo drozszym wydaje sie lakierowanie ale jak masz laty na calym aucie no to lakierujesz cale auto wiec koszty.. ja jednak nigdy bym nei malowal auto sprajem! chyab ze chwilowo jako zaprawki ale to wtedy nawet pedzlem mozna
pzdr
Ostatnio zmieniony pn lis 21, 2005 22:47 przez MAPET, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

fibolek

Post autor: fibolek » pn lis 21, 2005 13:09

Można kupić lakier akryl w sprayu tak jak pisał MAPET.Kolor też powinni ci dobrać bez problemu.Mi bynajmniej dobrali bo mam oryginalny na swoim GOFLU.eśli masz oryginalne oznaczenie lakieru z oznaczeniem koloru real to jest oki,zabawa zaczyna się z różnicą odcienia(wyblekanie)ze starości ale spróbuj warto.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn lis 21, 2005 22:07

MAPET :okej: dobrze i mądrze gada!!!! :pub: Dodam od siebie że czasami lepiej pomalować cały element niż robić zaprawki.To droga przez mękę dla klienta i dla lakiernika.PS.Tak na marginesie to masz 4 odcienie tego koloru wiem bo sam miałem taki.Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » śr lis 23, 2005 01:10

Można - wNiemczech w sklepach motoryzacyjnych lakiery w sprayu są rozbite markami np VW i nr lakierów - 1 spray kosztował ok 8-10ojro więc chyba lepiej dobrać sobie u nas



fibolek

Post autor: fibolek » czw lis 24, 2005 00:32

w CAR SYSTEM VOSS powinni dobrać dobrze oni mają oznaczenia fabryczne odcieni VW Bynajmniej u nas tak mają i większego problemu nie mieli.I apamiętaj staraj się malować cały element.



Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » czw lis 24, 2005 10:26

Wielkie dzieki Panowie za fachowe opinie na temat !

Chyba wybiore opcje zakupu dobranej farby w sprayu w mieszalni lakierow i pozniejszego prysniecia samodzielnie gdyz nie jest to jakas super fura zeby warto bylo oddawac do lakierni. To stary 17 letni gofer o ryginalnym zmatowialym juz ze starosci lakierze wiec chyba nie warto wydawac kupe forsy na lakiernika bo ogolny efekt i tak bedzie sredni :)

Pozdrawiam
Bozz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 455 gości