Ogromny problem z ksenonami, bardzo proszę o pomoc i o rady!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ogromny problem z ksenonami, bardzo proszę o pomoc i o rady!

Post autor: WilQ » śr paź 29, 2008 18:56

Witam wszystkich mam następujący problem. Otóz pare tygodni zamowilem "fantastyczny zakup" z allegro, zestaw ksenonowy. Kupilem go z tego względu że sam widzialem w bmw 316 że zestaw taki bardzo ładnie swieci i wcale nie razi innych uzytkownikow drogi, pozatym bylem niezadowolony ze światła jakie dają moje lampy ( mam lampy ala golf 4, takze dosc popularne na allegro ). Przed ksenonani mialem żarówki philipsa które podobno mialy swiecic rewelacyjnie, okazało się jednak, że świecą ladnie, jasno, szeroko, albo bardzo krótko. Podobnie rzecz ma sie z tymi ksenonami, bardza ładna barwa, świecą bardzo szeroko, ale cholernie krótko, za nisko, przy regulacji lamp nie widac charakterysytcznego załamania, ba nie widac nawet lini, lampa świeci jak chce... nie wygląda to ciekawie, świeci wszedzie tylko nie tam gdzie powinna, byłem u 2 elektrykow powiedzieli mi ze lampy nie mają nawet regulacji i nic z tym sie nie da zrobic...Dodam tylko że wcale nie raże uzytkownikow drogi (pytałem sie znajomcyh ktorzy za mną jechali ) Także pytam was, uzytkownikow naszych drog, co powinienem zrobic????? bo naprawde zaczynam się juz denerwoac tym, kasa wydana i zamiast lepiej chyba jest gorzej. A- jezdzic na nich i starac sie to jakos wyregulowac, B-założyc spowrotem żarówki philipsa C-zmienić lampe na seryjną ( ta opcja praktycznie nie wchodzi w gre ) Bardzo proszę o wasze opinie i rady, za kazdą rade daje plusy, pozdrawiam, Wilq


http://rapidshare.com/files/12664559/Golf_III_by_WilQ.wmv.html ----------> Filmik Golf by Wilq

Awatar użytkownika
slaw71
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: śr lut 06, 2008 21:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: slaw71 » śr paź 29, 2008 19:45

no i przekombinowałeś kolego , :bajer:


1.9 TDI AHU++ by TUNE-UP
Obrazek
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Vento/83584" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr paź 29, 2008 19:50

WilQ pisze:lampy nie mają nawet regulacji
Jak to lampy nie maja regulacji? Przecież każdy reflektor posiada możliwość odpowiedniego ustawienia, manualnego bądź elektrycznego. Coś dziwni ci elektrycy. Ja obstawiałbym wyregulowanie tych świateł. Trochę kasy na Twój zestaw na pewno poszło i szkoda by było z niego rezygnować.



Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » śr paź 29, 2008 20:14

carrion pisze:
WilQ pisze:lampy nie mają nawet regulacji
Jak to lampy nie maja regulacji? Przecież każdy reflektor posiada możliwość odpowiedniego ustawienia, manualnego bądź elektrycznego. Coś dziwni ci elektrycy. Ja obstawiałbym wyregulowanie tych świateł. Trochę kasy na Twój zestaw na pewno poszło i szkoda by było z niego rezygnować.
Regulacja jest niby tylko w jednej lampie bo w jednej nie ma silniczka krokowego...mimo tego nawet gdyby regulacja była to chyba i tak to nic nie da bo mowie... światło jest wszedzie, bije ze wszyzstkich stron, to góra to lewo, to skos heh, dosłownie swieci tak jak jej sie poodba

[ Dodano: 29 Paź 2008 19:45 ]
http://www.allegro.pl/item464691981_lam ... aniej.html


to są takie lampy...i co one nie mają ręcznej regulacji??


http://rapidshare.com/files/12664559/Golf_III_by_WilQ.wmv.html ----------> Filmik Golf by Wilq

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr paź 29, 2008 21:25

WilQ, znajomy wsadzil do civica angel eyes czy cos takiego, z allegro jakis wynalazek i w ogole mu to nie swieci, tzn jadac z naprzeciwka mocne swiatlo widac, ale siedzac za kierownica u niego jest porazka, moje seryjne lampy w mk3 daja lepsza widocznosc w nocy. Byc moze juz tak to jest z tymi tjuningowymi lampami.



Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » śr paź 29, 2008 21:56

haps pisze:WilQ, znajomy wsadzil do civica angel eyes czy cos takiego, z allegro jakis wynalazek i w ogole mu to nie swieci, tzn jadac z naprzeciwka mocne swiatlo widac, ale siedzac za kierownica u niego jest porazka, moje seryjne lampy w mk3 daja lepsza widocznosc w nocy. Byc moze juz tak to jest z tymi tjuningowymi lampami.

kolego mam w mk3 angelsy + xenony i wszystko jest ładnie i w ogóle widać charakterystyczne załamanie i przede wszytskim drogę omówiłem się z kumplem żeby przejechał naprzeciwko mnie i mówił ze nic go nie razi wiec to raczej nie jest problem z lampami. może to zestaw xenonow jakiś słabiutki albo coś z ustawieniem lamp



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr paź 29, 2008 22:09

WilQ pisze:Byc moze juz tak to jest z tymi tjuningowymi lampami.
No wg aukcji lampiony zrobiła Hella, więc bubel to raczej nie jest, chyba że jedynie logo jest autentyczne...Faktycznie może być coś nie tak z ksenonem, jak zauważył bacik, . Może mógłbyś od jakiegoś kolegi przełożyć jego zestaw i sprawdzić, czy coś się zmieni..?



Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » śr paź 29, 2008 22:14

No wg aukcji lampiony zrobiła Hella, więc bubel to raczej nie jest, chyba że jedynie logo jest autentyczne...Faktycznie może być coś nie tak z ksenonem, jak zauważył bacik, . Może mógłbyś od jakiegoś kolegi przełożyć jego zestaw i sprawdzić, czy coś się zmieni..?
WilQ
Nawet jeśli żaden z kolegów nie ma ksenonów ale ma lampy z gładkim szkłem albo z soczewką to możesz do niego przełożyć swój zestaw i będziesz wiedział czy to ksenony czy coś nie tak z twoimi lampami



Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » śr paź 29, 2008 22:56

Panowie ksenon napewno jest dobry, nie ma prawa tam nic byc uszkodzone, jak juz mowilem mialem wczesniej żarówki philpsa powernight i elektryk sam mi mowil ze jakos dziwnie swiecą... także jestem w 99% pewien że to jakis problem z lampami...nie wiem jzu co mam zrobic :(


http://rapidshare.com/files/12664559/Golf_III_by_WilQ.wmv.html ----------> Filmik Golf by Wilq

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr paź 29, 2008 23:19

Cóż, ja na ten przykład powróciłem do seryjnych h1+h1 helli, bo projektory, które miałem zamontowane(TYC :panna: ) praktycznie z dnia na dzień przestały świecić tak, jak powinny-światło strasznie osłabło i nie pomagała nawet wymiana żarówek na lepsze. Teraz mam b.dobrą widoczność i o to chodzi. Jeśli faktycznie taka lipa z tymi Twoimi lampami, to moze powróć do serii. Wyląd wyglądem, ale lampy mają zapewniać Ci bezpieczeństwo, a nie ładnie się w efekcie prezentować, choć jeśli uda się te dwie cechy połączyć, to też dobrze heh.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Ogromny problem z ksenonami, bardzo proszę o pomoc i o r

Post autor: danioo » śr paź 29, 2008 23:21

WilQ pisze:...Dodam tylko że wcale nie raże uzytkownikow drogi (pytałem sie znajomcyh ktorzy za mną jechali )
mnie sie wydaje, że ktoś Cie w h....... robi


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » śr paź 29, 2008 23:22

carrion pisze:Cóż, ja na ten przykład powróciłem do seryjnych h1+h1 helli, bo projektory, które miałem zamontowane(TYC :panna: ) praktycznie z dnia na dzień przestały świecić tak, jak powinny-światło strasznie osłabło i nie pomagała nawet wymiana żarówek na lepsze. Teraz mam b.dobrą widoczność i o to chodzi. Jeśli faktycznie taka lipa z tymi Twoimi lampami, to moze powróć do serii. Wyląd wyglądem, ale lampy mają zapewniać Ci bezpieczeństwo, a nie ładnie się w efekcie prezentować, choć jeśli uda się te dwie cechy połączyć, to też dobrze heh.

hmmm do serii raczej napewno nie powróce, juz ponad rok mam te lampy i troche mnie za duzo kosztowały żeby je na serie zmienić... musi być jakies wyjscie...


http://rapidshare.com/files/12664559/Golf_III_by_WilQ.wmv.html ----------> Filmik Golf by Wilq

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw paź 30, 2008 00:07

a co to masz za lampy, a'la golf 4 ale jakie?? in.pro, hella czy jakieś wynalazki??Ja u siebie zmieniłem ostatnio światła na soczewka+ringi in.pro i jestem zadowolony choć nie mam ksenonów


Obrazek

yoel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 22:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: yoel » czw paź 30, 2008 12:09

Witam
A jakie masz lampy z soczewka czy bez ???

-Jezeli nie masz soczewki to prawdopodobnie :
Po pierwsze automatycznie powoduje to brak skupienia strumienia swiatla
Po drugie spojrz na budowe klosza i rodzaj zamontowanej w niej przyslony ktora blokuje swiecenie na wprost i dlatego swiatlo rozchodzi ci sie po bokach.
Niektore zarowki xenonowe maja przyslony ale tylko czesciowe u gory aby nie oslepiac innych.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 289 gości