Brak regulacji świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

deletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Brak regulacji świateł

Post autor: deletek » śr paź 29, 2008 10:22

Witajcie,
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem MK4 - do rzeczy jednak.
Będąc na przeglądzie powiedziano mi, że nie da się ustawić świateł prawidłowo, bo nie działa ich regulacja elektryczna. Byłem na ASO stwierdzieli, że pieprznięty jest przekaźnik regulacji świateł. Dzisiaj jednakże podjechałem, człowiek zdjął z przodu te przełączniki i stwierdził, że moje auto nie ma instalacji przygotowanej pod elektryczne szyby - mam tylko z przodu pokrętło do niczego nie podłączone. Dziwne jest to dla mnie - ciekawe jak zdiagnozowali uszkodzony przekaźnik skoro coś podobno nie mam ani silniczków, ani okablowania.
Mam MK4 1.9TDI 130KM rok 2000, 6 biegów, 4 elektryczne szyby, szyberdach, spryskiwacze reflektorów jakoś nie chcę mi się wierzyć, że nie mam regulacji świateł - ta wersja powinna mieć takową regulację ?
Dziwne jest to dla mnie, bo 15to letnie MK3 EUROPE praktycznie golas ma :)

Szukałem informacji na innych postach - bez skutku,

PS proszę o wyrozumiałość - to mój pierwszy post.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr paź 29, 2008 12:43

deletek pisze:moje auto nie ma instalacji przygotowanej pod elektryczne szyby
chyba o lampy Ci chodziło;)
deletek pisze:Mam MK4 1.9TDI 130KM rok 2000, 6 biegów, 4 elektryczne szyby, szyberdach, spryskiwacze reflektorów jakoś nie chcę mi się wierzyć, że nie mam regulacji świateł - ta wersja powinna mieć takową regulację ?
Z tego co wiem to wszystkie MK IV mają taką regulację.

PS. Z jakiego miesiąca masz auto? Zawsze myślałem, że 6biegów wychodziło od 2001... z resztą 130KM pojawiły się chyba jakoś w kwietniu 2001...



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » śr paź 29, 2008 13:01

Jak nie ma instalacji do regulacji świateł to może auto jest po przejściach a przedtem miało xenony które mają automatyczną regulacje


Aldek

deletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: deletek » śr paź 29, 2008 13:02

Qto pisze:
deletek pisze:moje auto nie ma instalacji przygotowanej pod elektryczne szyby
chyba o lampy Ci chodziło;)
Dokładnie :)
PS. Z jakiego miesiąca masz auto? Zawsze myślałem, że 6biegów wychodziło od 2001... z resztą 130KM pojawiły się chyba jakoś w kwietniu 2001...
Konkretnie jest to grudzień 99 - zarejestrowany pierwszy raz w 2000 - tak przynajmniej mówi książka i dowód rejestracyjny. Auto przyjechało do PL w 2003 roku.

Kurcze mi się też wydaję, że wszystkie MK4 taką regulację powinni mieć. Różnią się jakoś reflektory, w którym miejscu są silniki regulacji wysokości ? Tak, żebym to sam obadał.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr paź 29, 2008 13:08

Coś mi tu nie gra...nie było skrzyni 6 biegowej i takiego silnika w tym roczniku...jeszcze te spryski w zderzaku, może pozostałość po xenonach...



deletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: deletek » śr paź 29, 2008 13:39

Qto pisze:Coś mi tu nie gra...nie było skrzyni 6 biegowej i takiego silnika w tym roczniku...jeszcze te spryski w zderzaku, może pozostałość po xenonach...
spryski w zderzaku działają, skrzynia jest na prawdę 6biegowa, na silniku czerwone DI, w dowodzie rok produkcji 1999, w książce rok pierwszej rejestracji 2000...
Na progach mam naklejkę edition - co to za wynalazek ?
Mam jeszcze elektrycznie regulowane lusterka - nie wiem czy to standard ...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr paź 29, 2008 13:56

deletek pisze:skrzynia jest na prawdę 6biegowa
nie twierdzę że jej nie masz tylko że nie wychodziła w tym roczniku z silnikiem 130KM (wyżej może niezrozumiale napisałem:P)...wychodziła bodajże ze 115KM i 100KM. Silnik 130KM dopiero od 2001
deletek pisze:Na progach mam naklejkę edition - co to za wynalazek ?
To czemu od razu nie piszesz :P jest to wersja wyposażenia
deletek pisze:Mam jeszcze elektrycznie regulowane lusterka - nie wiem czy to standard ...
w tej wersji jest to standard
deletek pisze:spryski w zderzaku działają
a może masz xenony a nie wiesz o tym?? spryski i brak elektrycznej regulacji świateł może świadczyć właśnie o xenonach...
Ostatnio zmieniony śr paź 29, 2008 14:04 przez Qto, łącznie zmieniany 3 razy.



greg

Post autor: greg » śr paź 29, 2008 14:04

deletek pisze:na silniku czerwone DI
jak możesz - zerknij do bagażnika pod wykładzinę - po lewej stronie - spisz kod silnika (3 litery) i ilość KW - podejrzewam ze masz 115KM
co do regulacji wysokości reflektorów - daj fotkę wtyczki do lampy - nie wierzę że nie masz regulacji



deletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: deletek » śr paź 29, 2008 14:12

Qto pisze:
deletek pisze:skrzynia jest na prawdę 6biegowa
nie twierdzę że jej nie masz tylko że nie wychodziła w tym roczniku z silnikiem 130KM (wyżej może niezrozumiale napisałem:P)...wychodziła bodajże ze 115KM i 100KM. Silnik 130KM dopiero od 2001
na silniku jest czerwone DI - sprawdzę w książce dla pewności ile napisali KM.
deletek pisze:spryski w zderzaku działają
a może masz xenony a nie wiesz o tym?? spryski i brak elektrycznej regulacji świateł może świadczyć właśnie o xenonach...
Na czym w takim razie polega automatyczna regulacja xenonów ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr paź 29, 2008 14:36

deletek pisze:na silniku jest czerwone DI - sprawdzę w książce dla pewności ile napisali KM
czerwone DI nie oznacza że masz 130KM tylko że masz pompowtryski, sprawdź w książce tak jak piszesz albo...
greg pisze:jak możesz - zerknij do bagażnika pod wykładzinę - po lewej stronie - spisz kod silnika (3 litery) i ilość KW
deletek pisze:Na czym w takim razie polega automatyczna regulacja xenonów ?
jest układ "samopoziomowania" który jest odpowiedzialny za odpowiedni kąt świecenia śwaiteł niezależnie od załadowania pojazdu.
greg pisze:daj fotkę wtyczki do lampy
:food:

i może napisz w końcu czy masz te xenony czy nie, albo daj fotkę



deletek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: deletek » wt lis 04, 2008 08:26

Nie mam xenonow, silnik ma 85kW czyli 115 koni.
W takim razie lampy musialy byc zmieniane. Fotke zrobilem, ale z komorki - nic nie widac. Pozycze aparat i zrobie bardziej wyrazna.
Dzieki za informacje !



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 334 gości