spalony silniczek tylnej wycieraczki?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vincent86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn cze 25, 2007 02:44
Lokalizacja: Gdynia

spalony silniczek tylnej wycieraczki?

Post autor: vincent86 » pn paź 27, 2008 00:38

Witam,
Włączyłem dziś tylną wycieraczkę (zawsze było z nią wszystko ok), nagle zaczęła chodzić coraz wolniej i w końcu się zatrzymała (na szczęście niemalże tam gdzie powinna).
Po paru minutach jazdy zacząłem odczuwać smrodek spalenizny a po kolejnych kilku - smród nie do zniesienia.
Dojechałem, zdjąłem plastikową pokrywkę po wewn. stronie klapy- uszła cała masa dymu- ale nie było widać nic przypalonego. Silniczek wycieraczki gorący jak diabli a raczej samo piekło. Ramię wycieraczki jest tak zablokowane ze nie drgnie na pół milimetra przy dużej sile nacisku ręką..
Pytanie, jak zdiagnozować czy to silnik jest do wymiany czy może mechanika się zatarła... Miał ktoś już taki problem?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn paź 27, 2008 00:46

Mechanika się zatarła na 99%,pewnie oś wycieraczki zatarła się w jej tulei w obudowie mechanizmu.Trzeba wyciągnąć całość , rozebrać i obejrzeć.Jeżeli druty na wirniku silniczka nie są juz pozbawione izolacji, a szczotki sie nie spaliły, to trzeba przeszlifować oś wycieraczki papierem sciernym, żeby lekko chodziła, złożyć do kupy i próbować .



vincent86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn cze 25, 2007 02:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: vincent86 » pn paź 27, 2008 00:52

stonefree, dymu trochę było ale mam nadzieję, że silnik jeszcze zadziała. Jakieś wskazówki co do rozbierania mechaniki? Dzięki!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości