GAZOWE A olejowe a moze gazowo-OLEJOWE JAKIE amorki do mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lis 20, 2005 00:57

vwmadison pisze:Nie no ja tylko słuchałem jego opinii!!
Nie kupowałem jeszcze......

[ Dodano: Sob Lis 19, 2005 21:53 ]
sas_gti pisze:a ja bym sie znim nie zgodzil, moze polecił to co wiekszosc jego klientow kupuje,
Amory olejowe w stosunku do gazowych mają sie tak jak opony całoroczne do zimówek....ogromna roznica w technologii a co za tym idzie w jakosci...
Porównanie nietrafione bo opony letnie i M/S mają wysoką technologie, tylko sa na inne warunki....atmosferyczne.....

A na polskie warunki jakie lepsze amorki????
A co to śa M/S? bo nie wiem.... Poza tym nie porównywałem zimowek do letnich tylko do tzw całorocznych, ale nie bede sie o jakies *#cenzura#* kłócił, bo nie o rodzaj porównania chodzi przeciez tylko o amorki!!



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » ndz lis 20, 2005 01:28

Myślę że w zimie nie ma żadnego znaczenia jaki to będzie amorek, olejowy czy gazowo-olejowy , byle był sprawny. Gaz stosuje się po to by ograniczyć pienienie oleju które występuje podczas wytężonej pracy amorka,przy okazji temperatura też robi swoje-amorek mięknie.Zimą nic takiego Ci nie grozi, temp. niższa, jeździ się trochę wolniej (zimówki).Kupując olejowe zaoszczędzisz parę groszy. :kufel:



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » ndz lis 20, 2005 01:35

Z tego co wiem to olejowe są trwalsze więc zalecane na nasze drogi. Ja bym jednak kupił gazówki. Mają lepszą charakterystykę (progresywna) i samochód lepiej będzie się zachowywał na zakrętach - nie będzie się tak przechylał a co za tym idzie lepiej trzymał się drogi.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz lis 20, 2005 12:45

sas_gti pisze:
vwmadison pisze:[
A co to śa M/S? bo nie wiem.... Poza tym nie porównywałem zimowek do letnich tylko do tzw całorocznych, ale nie bede sie o jakies ************ kłócił, bo nie o rodzaj porównania chodzi przeciez tylko o amorki!!
To inaczej zimowe . Błoto i śnieg/...


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 20, 2005 17:35

ku_bi ale mi naprawdę lepiej jeździ się na olejówkach.Przecież konstrukcja Mk2 ma ponad 18 lat więc lepiej ładować te zalecane fabrycznie (a z tego co mi wiadomo w moim bynajmniej modelu nie zakładano urzycia gazówek) Gazówki są może i lepsze bo lepiej i szybciej reagują ale komfort ucieka zwłaszcza w takim twardym aucie.I proszę cię nie zaprzeczaj bo pytałem się wielu.Mi beton się na olejówkach nie robi przyjacielu jest wypas.A pozaa tym jeździłem jakiś czas kolesia GOFLem z amorami gazowymi owszem lepiej trzymają auto na drodze ale troszkę trzepie.Więc wybór jest jaki jest jak komu nie narzucając swoich opinii.Obydwa modele są zalecane(olejówki bardziej przez producenta) ale obydwa oki.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz lis 20, 2005 20:26

fibolek pisze:ku_bi ale mi naprawdę lepiej jeździ się na olejówkach.Przecież konstrukcja Mk2 ma ponad 18 lat więc lepiej ładować te zalecane fabrycznie (a z tego co mi wiadomo w moim bynajmniej modelu nie zakładano urzycia gazówek) Gazówki są może i lepsze bo lepiej i szybciej reagują ale komfort ucieka zwłaszcza w takim twardym aucie.I proszę cię nie zaprzeczaj bo pytałem się wielu.Mi beton się na olejówkach nie robi przyjacielu jest wypas.A pozaa tym jeździłem jakiś czas kolesia GOFLem z amorami gazowymi owszem lepiej trzymają auto na drodze ale troszkę trzepie.Więc wybór jest jaki jest jak komu nie narzucając swoich opinii.Obydwa modele są zalecane(olejówki bardziej przez producenta) ale obydwa oki.
z tym betonem to przcierz żart był :)
każdy patrzy po swojemu co jest dobre, mi przede wszystkim zależy na dobrym trzymaniu, jeśli chodzi o szybka jazde gazowki sa lepsze i o to mi chodzi. a komfort.... nie po to mam golfa :okej:



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 20, 2005 21:38

ku_bi szacuneczek rozumiem z tym komfortem to masz rację.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości