Podłaczenie "nowego" podświetlenia zegarów do włąc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Podłaczenie "nowego" podświetlenia zegarów do włąc

Post autor: Przemo86 » czw paź 23, 2008 15:59

Jak w temacie, zrobiłem sobie kiedyś nowe podświetlenie zegarów, ale nie miałem czasu i podłączyłem je prowizorycznie pod osobny przełącznik. Chciałbym to zrobić bardziej fachowo i podłączyć to oświetlenie pod włącznik od świateł mijania, tak aby po włączeniu postojówek etc. działało mi podświetlenie zegarów. Tutaj pytanie, pod które przewody się podpiąć, aby to działało tak jak należy. Najlepiej jakby ktoś napisał to "po polsku" , np. plus do (kolor) minus do (kolor), z góry dzięki :pub:



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw paź 23, 2008 16:50

a nie łatwiej podpiąc sie pod plus w zegarach w tym starym oswietleniem? :chytry:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » czw paź 23, 2008 21:44

jakie masz to nowe oswietlnie ?? najproscie podpiac lub podlutowac pod ktoras ze starych lampek (tych od gory licznika) lutujesz jeden kabelek do jednego styku a drugi do drugiego, niepamietam teraz ktory jest + a ktory - ale to tylko 2 mozliwosci, jak w jednej nie bedzie dzialac podlaczasz odwrotnie...


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw paź 23, 2008 22:42

Na wyłączniku głównym świateł jest wtyk a w nim kabelek szaro-niebieski - jest to plus do wszelkich podświetleń w pojeździe: zegary, wyłączniki dmuchawy, regulacja nawiewu itd., napięcie jest w nim regulowane pokrętłem w wyłączniku - tak jak do tej pory. Ten sam kabelek idzie także do kostki licznika.
Masa to zawsze w VW kolor brązowy bez żadnych barwnych pasków - jeśli więc leży taki gdzieś "pod ręką" - będzie się nadawał na masę.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pt paź 24, 2008 20:26

pekol, Fahoo, za dużo zabawy z tym, a po drugie w garażu nie mam prądu, a z tego powodu nie będę brał zegarów do domu jeszcze raz.
Zico63b pisze:Na wyłączniku głównym świateł jest wtyk a w nim kabelek szaro-niebieski - jest to plus do wszelkich podświetleń w pojeździe
dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. :pub:



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Post autor: kopytko » pt paź 24, 2008 20:45

Jesli Ci sie nie chce dużo szukać tego kabla to mozesz również podłączyć do kostki podswietlenia regulacji powietrza i dmuchawy.Są tam tylko 2 kabelki , i jak kolega napisał wyżej brązowy(lub brązowo biały) to masa i też sciemnianie działa tam :)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 422 gości