Wentylator???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrmax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 21:12
Lokalizacja: Sląsk

Wentylator???

Post autor: piotrmax » czw paź 23, 2008 10:06

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem VW Bora 1.6 16V (wersja z klimą)i niestety ostatnio wentylator odmówił mi posłuszeństwa. Mam zamiar kupić nowy i mam kilka pytań.

1. Na chłodnicy są zamontowane dwa wentylatory, duży i mały. Mechanik powiedział, że musze sobie załatwić właśnie ten duży czyli wentylator chłodnicy. Czy jest kilka rodzajów tego wentylatora czy jest jeden pasujący do różnych pojemności samochodu?? Czy jak będzie do sprzedania z 2.0 silnika bedzie on pasował do 1.6?? Albo z TDI??
2.Czy warto kupić nowy czy lepiej używany oryginał??
3. Czego się wystrzegać podczas kupna??

Pozdrawiam i proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki.



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » czw paź 23, 2008 10:15

Ja osobiście wolałbym używany oryginał niż jakiś tani zamiennik, ale to tylko moje zdanie. Musisz szukać wentylatora z takimi samymi oznaczeniami, jeśli używany to musi być z auta, które też miało klimatyzacje. Jak jest klima to przeważnie są dwa wentylatory mniejsze, jak jej nie ma to jeden duży. Wystrzegaj się na pewno tanich zamienników.


pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
piotrmax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 21:12
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: piotrmax » czw paź 23, 2008 17:59

a czy wentylator chłodnicy auta z klimą różnic się czymś niż bez klimy?? bo chyba za klimę odpowiedzialny jest ten drugi ten mniejsze??



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » czw paź 23, 2008 19:10

są różne wentylatory chadzi o och wielkość jak i moc ( około 12 rożnych wentylatorów jest)
Musisz odczytać numery swojego wentylatora i kupic identyczny
Ostatnio zmieniony czw paź 23, 2008 19:24 przez Mirek39m, łącznie zmieniany 2 razy.


Mirek

Awatar użytkownika
piotrmax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 21:12
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: piotrmax » sob paź 25, 2008 10:09

Odwiedziłem wczoraj autoryzowanego Dealera VW i okazało się, że wentylator do mojego samochodu kosztu 700 zł, co po mały obliczeniach wychodzi 1/20 cenny auta:)

Mam takie pytanie czy może ktoś zna jakś firmę zajmująca sie sprzedażą wentylatorów??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 228 gości