Chlapacze (przód) - jakie kupić, żeby pasowały?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chlapacze (przód) - jakie kupić, żeby pasowały?

Post autor: Jaceklo » pt paź 03, 2008 13:05

Mam Golfa III wersję GL. Czytałem, że chlapacze do wersji CL/GL są takie same, a występuje odmiana do GTI.

Kupiłem standardowe (oryginalne, vetex'a) chlapacze przednie (numer części: 1H0 075 111) i okazało się, że nie pasują. Mój Golf ma plastikową nakładkę na progi, taką jak na zdjęciu:
Obrazek

I teraz pytanie: Jakich chlapaczy szukać, czy do wersji GTI bedą pasować?
A może ktoś ma chlapacze pasujące do "mojej wersji" i mógłby się wymienić?
Chlapacze, które mam za kilka dni pójdą na sprzedaż.

A może ktoś próbowałna allegro kupować chlapacze "uniwersalne" do golfów II, III i IV. Czy one będą pasować?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt paź 03, 2008 13:38

ja kupiłem uniwersalne i pasują troszkę dół musiałem podciąc gdybym miał listwe pasowały bez podcięcia
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 13:40 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt paź 03, 2008 13:48

ja kupowałem dwa razy uniwersalne , i poszły do śmietnika , kupiłem w ASO , tył i przód , pasują idealnie , gość tylko pytał czy golfina ma dokładane progi , czy ma listwy i nakładki na błotniki , dobrał takie jak mają być , i nie żałuje pomimo kosmicznej ceny , polecam tylko oryginalne , bo jak uniwersalne to nie pasują dobrze do niczego



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » pt paź 03, 2008 13:57

dziejo pisze:ja kupiłem uniwersalne i pasują troszkę dół musiałem podciąc gdybym miał listwe pasowały bez podcięcia
Czy to były tego typu chlapacze: http://www.allegro.pl/item447301615.html ?

A co do oryginalnych z ASO, to pierwotnie chciałem tam kupić, ale się na nich obraziłem. Cały tydzień próbowałem się dodzwonić do działu części, żeby zapytać czy mają chlapacze na stanie czy trzeba zamawia.

Fazi: Pamiętasz ile płaciłeś za oryginalne w ASO?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt paź 03, 2008 15:12

180 za przód i 120 za tył

[ Dodano: 03 Paź 2008 15:16 ]
i powiem Ci jeszcze że nieraz zawadziłem nimi po zjeżdzie z krawężnika i kompletnie nic im sie nie stało , a zamocowanie z przodu jest bardzo łatwe nic nie wiercisz , nic nie nitujesz , masz oryginalne spinki



Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » pt paź 03, 2008 17:10

A ja mam z allegro i są super. Pasują bez problemów i ładnie wyglądają. Są dość miękkie i nie pękają przy uderzeniu.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt paź 03, 2008 18:50

Jeśli chodzi o oryginalne chlapacze to tył jest taki sam bez względu na wersję nadwozia, natomiast przód występuje w dwóch odmianach: dla aut z plastikowymi poszerzeniami progów oraz dla aut, które ich seryjnie nie mają (np. jak mój CL). Osobiście polecam chlapacze oryginalne nie tylko dlatego że lepiej pasują i wygladają, lecz także ze względu na montaż (przód spinki, tył wkręty, ale w plastikowy zderzak). Niestety na Allegro ciężko je zdobyć, zwłaszcza dla modeli z progami, ale od czasu do czasu pojawiają się oferty. I są na pewno duzo tańsze niż w serwisie... poniżej zdjęcia poglądowe chlapaczy przednich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » czw paź 09, 2008 10:05

Dzięki za pomoc !!

Póki nie przyjdzie zima będę szukać używanych oryginalnych.

A te które mam idą pod młotek


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » wt paź 21, 2008 21:50

A ja mam pytanie do specjalistów znających poszczególne modele. W których wersjach fabrycznie były montowane chlapacze a w których nie?



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » śr paź 22, 2008 18:06

Wicekdw, ja specjalistą nie jestem, ale ostatnio trochę "bujałem" się po salonach sam. (m.in. VW) i wszędzie takie elementy jak chlapacze są za dopłatą. Sądzę, że i w przeszłości tak było. Innymi słowy jak ktoś chciał mieć wersję GL z chlapaczami to zaznaczał sobie w formularzu odpowiednią krateczkę i miał chlapacze... Ja np. jeżdżę CL i chlapaczy w nim nie było, ale za to niemiaszek klimę sobie zażyczył :)



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » czw paź 23, 2008 21:53

A mój to wogóle nie wiadomo co jest bo nigdzie nie pisze w żadnych papierach ani CL ani GL itd. tylko wszędzie pisze Golf Rabbit TDI. Wyposażenie też dziwne bo np. są dwie poduszki a ABSu nie ma, półkubełki są, nakładki na progach i błotnikach plastikowe też są niczym w GT, nowe reflektory, dymione tylne lampy, zderzaki malowane tylko częściowo (górny pasek nie malowany), licznik srebrny, szyber, centralka, a najciekawszą rzeczą są pirotechniczne napinacze pasów o czym dowiedziałem się jak zacząłem rozbierać tapicerki do czyszczenia. Jak inaczej można określić tą wersję? Wiem że swego czasu właśnie w Austrii była wersja Rabbit.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości