jak zapalacie swiatla postojowe?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

jak zapalacie swiatla postojowe?

Post autor: xperl » pn paź 20, 2008 22:48

Witam, mam pytanie czy jak zapalacie swiatla postojowe kierunkowskazem np. Lewym to czy pala wam sie swiatla postojowe z lewej strony czy z obu? w moim przypadku nie ma znaczenia czy kierunkowskaz jest wrzucony na Lewa czy na Prawa strone bo zawsze swieca wszystkie 4 zarowki... pytam dlatego ze widzialem w Pasacie ze mozna zapalic lewa badz prawa strone a Golf?



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn paź 20, 2008 22:51

No i prawidłowo jest tak że w prawo to prawa strona a w lewo to lewa strona...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pn paź 20, 2008 22:53

palen pisze:No i prawidłowo jest tak że w prawo to prawa strona a w lewo to lewa strona...
tak tez mi sie wydawalo... tylko dlaczego u mnie tak nie jest? orietujesz sie co zrobic zeby bylo tak jak powinno?



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn paź 20, 2008 23:01

W tym akurat nie pomogę... Być może ktoś gdzieś grzebał i nie tak podłączył... Bo postojówki można na dwa sposoby włączyć albo przełącznikiem od świateł wtedy wszystkie 4 świecą albo właśnie manetką od kierunków. Ale dlaczego u ciebie wszystkie się zapalają tego nie wiem...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pn paź 20, 2008 23:25

palen pisze:W tym akurat nie pomogę... Być może ktoś gdzieś grzebał i nie tak podłączył... Bo postojówki można na dwa sposoby włączyć albo przełącznikiem od świateł wtedy wszystkie 4 świecą albo właśnie manetką od kierunków. Ale dlaczego u ciebie wszystkie się zapalają tego nie wiem...
ok. specialnie mi to nie przeszkadza tylko zastanawialo mnie to... ;) wazne ze kierunkowskazy w dobra strone dzialaja;) pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt paź 21, 2008 00:21

Czy Kolega może ma hak holowniczy? Widziałem robótkę "specjalisty" który zmostkował światła pozycyjne w gnieździe haka... Coś akurat tak mu pasowało.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt paź 21, 2008 12:24

a czy kolega ma włączone światła pozycyjne? w sensie czy włącznik świateł jest ustawiony w pozycji pozycyjnych.
coś mi się wydaje, że niezależne zapalanie świateł pozycyjnych działa w momencie kiedy włącznik świateł jest ustawiony na "0".
wyłącz wszystko, pogaś światła i przesuń dźwignie kierunkowskazów w lewo lub prawo i zobacz efekty. powinno banglać
pzdr



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » wt paź 21, 2008 12:32

to chyba jasne ze wlacznik swiatel jest ustawiony na ,,0" ;) haka tez nie mam ale kolega hauer podsunal mi mysl ze to moze przez fachowcow ktorzy podlaczali sterownik od centralnego, bo jak zamykam czy otwieram auto mrugaja swiatla pozycyjne a nie awaryjne i pewnie w tym ktwi problem ;)



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt paź 21, 2008 12:49

o fachoffffcy wiele potrafią. jeden taki fachofffiec od alarmów zamiast podłączyć krańcówki drzwi do alarmu podłączył lampkę oświetlenia wnętrza -bo sie przecież pali jak się drzwi otwierają. efekt ten sam a kabli dużo mniej. szkoda że nie brał pod uwagę że w ten sposób poczynił bezużyteczną jedną z funkcji alarmu.
no nic fachoffffcy też z czegoś musza żyć.
pzdr



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt paź 21, 2008 16:19

Oż kurcze pieczone! To byli od Bieńkowskiego chyba, u siostry tak zrobili. Jednak w tamtym przypadku dali diody separujące.
U kolegi mieli pewnie tylko jedno wyjście na światła i nie wiedzieli co z tym zrobić, zmostkowali pozycyjne i dali z jednego kabla.
Odszukać puszkę alarmu, odpiąć i dać na diodzie lub (ja tak zrobiłem u siostry) na przekaźnikach.



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » wt paź 21, 2008 16:50

hauer pisze:jeden taki fachofffiec od alarmów zamiast podłączyć krańcówki drzwi do alarmu podłączył lampkę oświetlenia wnętrza -bo sie przecież pali jak się drzwi otwierają. efekt ten sam a kabli dużo mniej. szkoda że nie brał pod uwagę że w ten sposób poczynił bezużyteczną jedną z funkcji alarmu.
no nic fachoffffcy też z czegoś musza żyć.
A powiedz hauer coś więcej na ten temat tzn jaką funkcję alarmu oraz czy ma to negatywny wpływ na auto bądź alarm. Mi tez tak fachowiec zamontował bo bylo łatwiej :grrr:



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » wt paź 21, 2008 19:47

hauer pisze:zamiast podłączyć krańcówki drzwi do alarmu podłączył lampkę oświetlenia wnętrza -bo sie przecież pali jak się drzwi otwierają. efekt ten sam a kabli dużo mniej. szkoda że nie brał pod uwagę że w ten sposób poczynił bezużyteczną jedną z funkcji alarmu.
ja też mam tak zrobione i uważam że to dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę wadę zamków mk4. z czasem u każdego padnie mikrowyłącznik otwarcia drzwi i jako pierwszy oczywiście pada w drzwiach kierowcy. i w takim momencie funkcja o której piszesz czyli samouzbrojenie się alarmu gdy nie zostaną otwarte drzwi kierowcy może stać się Twoją zmorą. rozbrajasz alarm otwierasz drzwi wsiadasz a alarm po chwili uzbraja się znowu - to wersja optymistyczna. inna, gorsza: rozbrajasz alarm, wsiadasz, wkładasz kluczyki do stacyjki nie przekręcając, przypominasz sobie że czegoś zapomniałeś, wysiadasz, zamykasz drzwi a alarm się uzbraja bo nie otrzymał sygnału otwarcia z uszkodzonego mikrowyłącznika. samochód zamknięty a kluczyki w środku... i jesteś 100 km od domu. u mnie padły mikrowyłączniki w przednich drzwiach i cieszę się że mam alarm podpięty pod lamkę bo mimo uszkodzenia mikrowyłączników alarm wzbudza się przy próbie otwarcia którychkolwiek drzwi a dokładniej już przy odryglowaniu zamków.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt paź 21, 2008 22:33

chodziło mi o to co opisał paczu.
przy takim zainstalowaniu alarmu, przypadkowe naciśnięcie przycisku na pilocie powoduje otwarcie drzwi -jeśli nikt ich nie otworzy fizycznie -zamki i alarm powinny się zamknąć automatycznie po 30sek.
niestety zamki się nie zamkną. przyznam że to była moja zmora kiedy parkowałem w centrum (1,5 roku -ciągłego niepokoju). ciągłe sprawdzanie czy go dobrze zamknąłem i czy przypadkiem gdzieś mi sie ten pilocina nie nawinął. makabra.
alarm zamontowany w ASO :)



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » śr paź 22, 2008 10:04

hauer pisze:przy takim zainstalowaniu alarmu, przypadkowe naciśnięcie przycisku na pilocie powoduje otwarcie drzwi -jeśli nikt ich nie otworzy fizycznie -zamki i alarm powinny się zamknąć automatycznie po 30sek.
niestety zamki się nie zamkną
Nie wiem jak u Was ale ja mam tak zamontowane i samouzbrajanie u mnie działa a napewno mam podpięte pod lampkę w drzwiach a nie pod mikrowłącznik. Jak otworze drzwi od kierowcy samouzbrajanie nie występuje (od pasażera uszkodzony mikrowłącznik).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości