Nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cin84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 18, 2008 20:42
Lokalizacja: Suwałki

Nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem

Post autor: cin84 » sob paź 18, 2008 20:58

Panowie bardzo proszę o pomoc jak mogę otworzyć drzwi nie używając kluczyka od zamka?Posiadam centralny zamek bez pilota.Jeździłem dziś przez większość dnia i było wszystko wporząku.Wieczorem chciałem otworzyć auto i nie mogę!Zamek wyszedł wraz z kluczykiem i to samo jest po drugiej stronie auta.I teraz pytanie czy mam bić szybę by wejść do środka czy jest jakaś inna możliwość otwarcia drzwi?A może ktoś grzebał mi w zamkach?
Ostatnio zmieniony sob paź 18, 2008 20:59 przez cin84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TomaszKRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2007 17:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem

Post autor: TomaszKRK » sob paź 18, 2008 21:03

cin84 pisze:Panowie bardzo proszę o pomoc jak mogę otworzyć drzwi nie używając kluczyka od zamka?Posiadam centralny zamek bez pilota.Jeździłem dziś przez większość dnia i było wszystko wporząku.Wieczorem chciałem otworzyć auto i nie mogę!Zamek wyszedł wraz z kluczykiem i to samo jest po drugiej stronie auta.I teraz pytanie czy mam bić szybę by wejść do środka czy jest jakaś inna możliwość otwarcia drzwi?A może ktoś grzebał mi w zamkach?
Pomiędzy szybę wsadź coś płaskiego zakończonego haczykiem.
Musisz wyczuć dźwignię i powoli ciągnąć do góry. Robiłem tak setki razy kiedy mój ukochany pasażer odruchowo zamykał mi wszystkie zamki od środka wychodząc z samochodu bez kluczyków ;) ..


MK2 -=- 87 rok -=- 1,6 Diesel -=- Wspomaganie -=- Elektrycznie wysuwana antena -=- Sprowadzony z USA !

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob paź 18, 2008 21:13

cin84 pisze:...Panowie bardzo proszę o pomoc jak mogę otworzyć drzwi nie używając kluczyka od zamka?Posiadam centralny zamek bez pilota.Jeździłem dziś przez większość dnia i było wszystko wporząku.Wieczorem chciałem otworzyć auto i nie mogę!Zamek wyszedł wraz z kluczykiem i to samo jest po drugiej stronie auta.I teraz pytanie czy mam bić szybę by wejść do środka czy jest jakaś inna możliwość otwarcia drzwi?A może ktoś grzebał mi w zamkach?...
Jak to? Z obu stron wyszły Ci wkładki (bębenki) z kluczykiem? No to miałeś włam.
Na końcu wkładki zamka jest tzw. wiosełko. Spróbuj je przekręcić. Zobacz tutaj:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1982703#1982703

PS. Jeśli będziesz zmuszony zbić szybę to tą opuszczaną od strony kierowcy - jest najtańsza i wymienisz ją sam w 15 minut.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
TomaszKRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2007 17:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomaszKRK » sob paź 18, 2008 21:18

Daniel Słoma pisze:Być może była próba włamu."wiosełko"mogło pęknąć w jednym zamku,ale nie we wszystkich jednocześnie.(przechodziłem to w zeszłym tygodniu )Co do wejścia,zostaje bagażnik.Z prawej strony masz pompkę centrala.Nie wiem tylko który wężyk,ale musisz dmuchnąć w jeden z nich,(zdaje się że są dwa),wtedy central powinien otworzyć drzwi.Wyciąganie rygielka nic nie da.
Nie wiem jak u was Panowie, mam Alarm z centralnym, kiedy od środka wypchnę ręcznie rygiel, automatycznie otwierają się wszystkie 4 zamki...


MK2 -=- 87 rok -=- 1,6 Diesel -=- Wspomaganie -=- Elektrycznie wysuwana antena -=- Sprowadzony z USA !

cin84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 18, 2008 20:42
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: cin84 » sob paź 18, 2008 21:24

Jak to? Z obu stron wyszły Ci wkładki (bębenki) z kluczykiem?
Dokładnie tak z obu stron wyszły bębenki.Czy przez te otwory w klamkach jest jakaś możliwość otwarcia drzwi.Wydaje mi sie ze najprostszym sposobem będzie wybicie szyby bo ciężko mi jest zrozumieć to co napisaliście chyba że da się jakoś prościej to wytłumaczyć.Nawiązując do tych tych rurek to gdzie dokładnie sie znajdują?



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob paź 18, 2008 21:25

TomaszKRK pisze:...Nie wiem jak u was Panowie, mam Alarm z centralnym, kiedy od środka wypchnę ręcznie rygiel, automatycznie otwierają się wszystkie 4 zamki...
Dokładnie mam tak samo i tak powinno być w europejskiej wersji.

cin84, luknij na zdjątko, te dwie wkładki po lewej są od drzwi. Oceń czego brakuje we wkładce, która Ci wyszła z kluczykiem i kombinuj śrubowkrętem:
Obrazek


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

cin84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 18, 2008 20:42
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: cin84 » sob paź 18, 2008 21:34

cin84, luknij na zdjątko, te dwie wkładki po lewej są od drzwi. Oceń czego brakuje we wkładce, która Ci wyszła z kluczykiem i kombinuj śrubowkrętem:
Wyszła mi sama wkładka jak na zdjęciu bez tej płaskiej końcówki czyli kombinować srubowkrętem?



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob paź 18, 2008 21:35

Masz tutaj zdjęcie zamka, a czerwoną strzałką zaznaczyłem gdzie wchodzi "wiosełko". Jeśli uda Ci się włożyć tam śrubowkręt i przekręcić go, to otworzysz autko.

Obrazek

[ Dodano: 18 Paź 2008 21:49 ]
cin84 pisze:...kombinować srubowkrętem?...
Kombinuj!


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » sob paź 18, 2008 21:53

tak jak napisał AFN140KM powinno zadziałać ja w swoim po włamie (centralny) moge otworzyć auto czymkolwiek apropos lepiej na 'hama" przekręcić zamek srubokrętem niż szybe rozbić



cin84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 18, 2008 20:42
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: cin84 » sob paź 18, 2008 22:17

Biore kumpli i ide kombinować może się uda bo ktoś przy aucie się kręci....na razie dzięki za rady jeszcze sie odezwe.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości