problem z elektrycznym podnośnikiem szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

problem z elektrycznym podnośnikiem szyby

Post autor: ku_bi » pn wrz 13, 2004 21:07

Witam wszystkich

Mam problem z elektrycznym podnośnikiem szyby. Podczas opuszczania dochodzą różne dzwięki tak jakby coś trzeszczało, drapało, tarło itp. Natomiast gdy zamykam szybę to pod koniec, gdy już sie domyka słychać jakieś stuki, uderzenia. Szyba lekko jest luźna (podczas zamykania drzwi lekko drży). Może ktoś mi pomóc??
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 16:44 przez ku_bi, łącznie zmieniany 1 raz.



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » pn wrz 13, 2004 21:34

zdejmij tapicerke drzwi i zobacz czy mocowanie szyby jest przykręcone



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt sty 04, 2005 20:53

Tapicerkę bardzo łatwo się zdejmuje,



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt sty 04, 2005 22:44

miomio1 pisze:Tapicerkę bardzo łatwo się zdejmuje,
tak zdejmowanie tapicerki juz mam opanowane :grin: . ale po zdjeciu okazało sie ze z podnosnikiem na pierwszy rzut oka jest ok. w sobote wyjme podnosnik i zobacze co z linka bo gdy jest w drzwiach to nic sie nie da sprawdzic. prowadnica szyby rzeczywiscie byla luzna i dokrecilem ja, ale po tym szyba opuszcza sie tylko troche i dalej nie schodzi, ma jakis opor?? silnik tez jest ok. sam juz nie wiem co to może byc??



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt sty 04, 2005 23:24

poluzuj dwie śruby które trzymają szybę ,ale lekko i wtedy opuść szybę ona wtedy dojdzie do swojego położenia i w górnym położeniu dokręć ją tylko nie za mocno bo tobie pęknie od naprężeń tak jak dla mnie . U mnie też coś zgrzytało i się okazało że gniazdo w prowadnicy miałem rozwalone ( na lince jest nit który siedzi w gnieżdzie w prowadnicy i te gniazdo miałem rozwalone ) pozdrawiam



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt sty 04, 2005 23:32

miomio1 pisze:poluzuj dwie śruby które trzymają szybę ,ale lekko i wtedy opuść szybę ona wtedy dojdzie do swojego położenia i w górnym położeniu dokręć ją tylko nie za mocno bo tobie pęknie od naprężeń tak jak dla mnie . U mnie też coś zgrzytało i się okazało że gniazdo w prowadnicy miałem rozwalone ( na lince jest nit który siedzi w gnieżdzie w prowadnicy i te gniazdo miałem rozwalone ) pozdrawiam
tak wogóle dzięki za odp. (prawie nikt mi nie odpisywał) górne położenie to te gdy szyba jest już u góry, w ramie drzwi? a gniazdo prowadnicy to ta szyna w której przesuwa się szyba? jak to gniazdo prowadnicy można naprawić? można może podmienić to gnizado od ręcznego-na korbkę podnośnika?



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » śr sty 05, 2005 00:02

powinno pasować. musisz szybę podnieść nie całkowicie do góry gdzieś zostaw ok. 8 cm otwartą ponieważ w konstrukcji dżwi masz na górze 2 otworki do poluzowania szyby w górnym położeniu.gniazdo prowadnicy jak naprawić...... ja to skręciłem drutem linkę z całą prowadnicą.dość mocno , ale Ty jak mówisz że cięzko się otwiera szyba to spróbuj tylko poluzować szybkę ona jest mocno przyklejona do gumy w gieżdzie gdzie jest osadzona.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » śr sty 05, 2005 00:04

jestem teraz na gg 4648679



mashgsm

Post autor: mashgsm » sob maja 07, 2005 10:17

witam panowie mam ten sam problem w mk3 95r szyba od kierowcy otwiera sie tylko tak z 5cm i stoi dalej nie idzie bo ma jakis opór, rozbierałem tapicere i jak szyba doszła do tych 5cm to linka strasznie sie naprężyła, czyli gdzieś jest opór,ale nie wiem od czego zacząć, wcześniej też miałem takie zgrzyty i drapania...



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » sob maja 07, 2005 12:27

witam panow
mialem ten sam problem mk3 92r 3 drzwi.
od pewnego czasu podczas opuszczania i zamykania szyby passazera dochodzily wlasnie zgrzytu pisku i jakies stuki.az w koncu szyba stanela w polowie ani w dol ani do gory. musza was zmartwic ale mnie cala linka sie poplatala poprostu ze starosci zaczela sie rozdwajac. musialem zdemontowac caly mechanizm na czaesci pierwsze bo linka poplatala sie w silniczku. linka oczywiscie do wyrzucenia malo przyjemne zajecie doprowadzic to do stanu uzywalnosci. koszt calego mechanizmu to ok 250 zl na szrocie- przynajmniej u mnie w miescie.

pozdr,



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 07, 2005 21:04

mogę załatwić nowy za ok 170 zł



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » ndz maja 08, 2005 00:36

Witam panowie to jest uszkodzony mechanizm szyby a mianowicie linka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50138465



Wiesław L.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 02, 2009 15:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Wiesław L. » pn lut 02, 2009 16:10

Cześć, Mam następujący problem z elektrycznym podnośnikiem szyby w golfie III 5d, przednie lewe drzwi. Otóż zacięło się w pozycji zamkniętej i ani rusz! Zasilanie OK, (prawa strona działa). Żeby wymontować podnośnik trzeba by opuścić najpierw szybę, następnie odłączyć ją od podnośnika, ale w tej pozycji szyby nie ma dostępu do śrub które ją mocują do podnośnika. Proszę o radę jak to "ugryźć", może miał ktoś podobny przypadek. z góry dziękuję:-)



Awatar użytkownika
pori55555
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn mar 05, 2007 20:07
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: pori55555 » pn lut 02, 2009 22:36

u mnie padł podnosnik elektryczny od strony kierowcy i jezdziłem miesiac z deska która podpierała szybe dlatego ze kupiłem nowy podnosnik oczywiscie bez silnika bo silnik sprawny no i podczas przekładki niepotrzebnie rozkreciłem mechanizm podnosnika i wszystko wyskoczyło ze srodka no i niestety juz tego nie złozyłem wiec musiałem kupic drugi ale teraz chodzi aż miło koszt nowego zamiennika w gdansku to 95 zł. aha pamietajcie podczas przekładki pod zadnym pozorem nie rozbierajcie mechanizmu podnoszenia rozkrecic trzeba silniczek i wtedy przekładać :bigok:

[ Dodano: 02 Lut 2009 21:39 ]
Wiesław L. pisze:ani rusz
ja uciełem linkę bo i tak była rozcharatana i nic by z tego nie było :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości