Co jest odpowiedzialne za trzymanie obrotów zimnego silnika?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damianosxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 14, 2007 13:54
Lokalizacja: Katowice

Co jest odpowiedzialne za trzymanie obrotów zimnego silnika?

Post autor: damianosxl » sob paź 18, 2008 00:12

Witam! Posiadam MK2 1,3 NZ. Jesto to silnik z wielopunktowym wtryskiem. Z odpaleniem samochodu przy niskiej temperaturze nie ma problemu obroty są odpowiednie ale po przejechaniu kilkunastu metrów już nie trzyma obrotów i nawet przygasa gdy sie nagrzeje jest ok. Co jest odpowiedzialne za trzymanie wlaśnie tych obrotów w takich silnikach póki sie silnik nie rozgrzeje. Slyszalem ze moze to być czujnik temeratury. Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob paź 18, 2008 00:21

Najprawdopodobniej czujnik temperatury ktory informuje o koniecznosci dostarczenia bogatszej mieszanki.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 18, 2008 09:41

1. Zawór pomocniczy
Obrazek, ściąg mu wtyczkę i zobaczysz czy coś się zmieni
2. regulacja wolnych obrotów na wtrysku i składu mieszanki na przepływomierzu
3. szczelność dolotu

I trochę innych rzeczy ale wymieniłem jak mi się wydaje najczęstsze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
damianosxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 14, 2007 13:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: damianosxl » sob paź 18, 2008 11:14

Tylko teraz pytanie gdzie się ten czujnik znajduje, ten temperatury i zawór?



Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: marepako » sob paź 18, 2008 11:19

jesli tylko na zimnym to raczej niebieski czujnik ssania na kroccu ponizej aparatu zaplonowego


One Man Crew

Aro1120
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 17:35
Lokalizacja: z centrum :P
Kontakt:

Post autor: Aro1120 » sob paź 18, 2008 11:53

podepne sie pod temat ;) 1.6 RF gażnik 2e2 na ciepłym silniku łądnie trzyma obroty na zimnym nie moze utrzymac obrotów znaczy drży obroty sa za niskie, silnik jest zagazowany co jest tego przyczyna??


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b4822a054c7a1c7.html[img]

Awatar użytkownika
damianosxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 14, 2007 13:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: damianosxl » sob paź 18, 2008 13:15

Ja_Sha_Taan pisze:Tak za obroty na zimnym w silniku 3f oraz NZ odpowiada zaworek bimetalowy na zdjęciu umieszczonym wyżej. Znajduje się on pomiędzy 3 i 4 cylindrem, najłatwiej trafić do niego idąc po gumowym wężu z pokrywki nakręcanej na przepustnicę, wychodzi z niej gumowy wąż idący w stronę kopułki i palca i pózniej schodzi w głąb silnika do tego zaworka.

A więk rozpisze się troche, do tego zaworka jest podpięta wtyczka, to jest zwykły podgrzewach nic innego. Potrzebna ci bedzie 10 "na kiju", bo ciulaty dostęp strasznie jest do elementu i srubokręt by obejmy pościągać. Odkręcasz 2x10 oraz 2 obejmy i masz element w ręce. Jak się przyjrzysz wewnątrz elementu to widać przysłonke przeczyść wnętrze bo może być ufajdane wypocinami odmy. Kolejuna sprawa na zewnątrz elementu jest malutka śruba o ile pamiętam o rozmiarze 7 :D Ta śróba jest właśnie do regulacji czasu i temaperatury w której zaworek ma być całkiem przysłonięty, czyli zamknięty obieg. Odkręcając tą śrubkę zmniejszasz ilość przepływanego powietrza a przykręcając ja wydłużasz czas ssania (zwiększasz ilość dodatkowego powietrza dopływającego do zimnego silnika).

Aj już mnie paluchy bolą, jak pytanie jeszcze jakiś to wal

[ Dodano: 18 Paź 2008 12:48 ]
P.S. Na innym forum umieściłem manuala dotyczącego tego elementu, ale widze ze narazie tamto forum padło, więc jak co to wysle ci linka pozniej

Dzięki za konkretne info już zlokalizowałem i będę kombinował. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 18, 2008 13:34

Żeby było jasne: zaworek na zimnym jest otwarty, po rozgrzaniu się zamyka. Spadek obrotów na ciepłym mógłby sugerować nie tyle złe działanie zaworka, jak to że obroty biegu jałowego były regulowane na zimnym, zanim zaworek silnika się zamyka.
Czyli zanim wykręcisz i go całkiem rozregulujesz: dmuchnij w jego rurę, na zimnym ma być przelot na ciepłym maleńki lub żaden. Bo może jest dobry, tylko trzeba wyregulować wtrysk, czyli po wyjęciu wtyczki od sondy lambda ustawić skład spalin i obroty biegu jałowego, na ciepłym silniku. Oraz po wyjęciu wtyczki czujnika temperatury wyregulować kąt zapłonu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 540 gości